Xbox Series S 4K TV yeşil çizgi çıkıyor

Caqry

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yeni aldığım Xbox Series S televizyonda 30-45 dk görsel bir oyun oynandıktan sonra ana ekrana dönülürken ya da oyun değiştirirken yeşil çizgi beliriyor. Sırf bunun için bilgisayar monitörüne aynı HDMI kablo ile takılarak denendi (kutudan çıkan kablo) ve aynı süreler oynandıktan sonra bilgisayar monitöründe böyle olmuyor. Acaba 4K TV ekranlarında GPU çok mu zorlanıyor, yoksa Xbox arızalı mı? Zaman zaman daha kalın da gelebiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1681282598976.png

Son düzenleyen: Moderatör:
HDR'dan dolayı olabilir kapatıp bir deneyin.

Deneyeceğim. Umarım gpu içine vermez uzun vadede. Yeni aldım daha yazık.

hdr açık bıraktım ama bir altında otomatik hdr özelliğinin tikini kaldırdım, artık oyun kapatırken ve oyun geçişlerinde yeşil çizgi gelmiyor. Peki ya bu otomatik hdr özelliği açıkken çizgi gelmesinin grafik işlemcinin arızalı olması ile bir ilgisi yoktur değil mi?

Son düzenleme:
Büyük ihtimalle yoktur HDR ile ilgili bende çok problem yaşamıştım hem Series S hem de Series X konsollarda bende de oyundan çıkınca tamamen ekran parlaklığı inanılmaz şekilde düşüyordu. Ancak neden olduğuyla ilgili herhangi bir fikrim yok.

Hocam benimde xbox series x aldim yeni 1080p de yok ama 4K da ekranin alt sag kosesinde beyz ince cizgi cikiyo oda fifa 23 batlefield 2042 forza 5 te var ama ufc4 falan oynarken yok 4k bile olsa ama 1080 de hicbirinde bisey yok bu tv denmi cihazda problemmi var

Dosya Ekleri

• 20D9491A-C25B-492C-9D27-53AEF7E52B61.jpeg
    20D9491A-C25B-492C-9D27-53AEF7E52B61.jpeg
    268,1 KB · Görüntüleme: 32

Geri
Yukarı