Xbox Series S Almanya'dan alınır mı?

Hocam diğer konudaki mesajınızı da gördüm, aslında tek ihtiyacınız olan Microsoft'un sitesine kayıt yapılmış mı bakıp garanti süresini kontrol etmeniz. Almanyadan alınan konsolda fatura tarihinden itibaren 2 yıl garanti olmalı. Konsol ve kontrolcüdeki seri numaralarını sisteme kaydedebilirsiniz aldıktan sonra.

Ben arkadaşa aldırmıştım, kutusunu atmıştı, fatura da zaten Mediamarkttan kesilen e-faturaydı. Konsolu geçenlerde bu haliyle sattım, dediğim gibi ihtiyaç olan tek şey seri numarasının kaydettirilmesi. O kayıt garanti belgesi oluyor, fatura da e-fatura olabilir.
Hocam hiç kayıt yapılmamış. Faturası da yok.yani alırsam konsolu ilk defa ben açıcam ve ben kayıt yapıcam.yarın birgün garantide sorun çıkmaz öyle değil mi?

Hocam hiç kayıt yapılmamış. Faturası da yok.yani alırsam konsolu ilk defa ben açıcam ve ben kayıt yapıcam.yarın birgün garantide sorun çıkmaz öyle değil mi?
Kayıt yaptırınca daha eski bir tarih gelebiliyor. Mesela ben Mart 2021'de almıştım, ocak 2021'den başlamıştı garantisi. Microsoft desteğe ulaşıp Mediamarkttan aldığım faturayı gösterip aldığım tarih şekilde düzenletmiştim.

Bir sorun olacagini sanmiyorum,herhangi bir durumda Turkiye de sorun yasarsaniz dedeniz bavuluna koyup goturebilir aldigi yerde de garantisiyle bakilir. Cok sorun edecek bir sey degil , oradan gelip giden bir yakininizin olmasi sizin icin avantaj.

Kayıt yaptırınca daha eski bir tarih gelebiliyor. Mesela ben Mart 2021'de almıştım, ocak 2021'den başlamıştı garantisi. Microsoft desteğe ulaşıp Mediamarkttan aldığım faturayı gösterip aldığım tarih şekilde düzenletmiştim.
Hocam eski konuma bakaraktan

Sizce 1.imi?

Yoksa 2.cimi?

Hocam bu arada çok çok teşekkür ederim sizlere.

Microsoft'un global garantisi var sorun olacağını sanmıyorum. Ben de cihazımı İngiltere'den aldım ama Xbox'ta giriş yaptığım Microsoft hesabıma cihaz otomatik eklendi 1 yıl garanti ile. Otomatik eklenmese bile cihazın arkasındaki seri numarasını girince hesaba ekleniyor cihaz garantisi ile birlikte. Ayrıca Almanya'dan alınanlarda 2 sene oluyor diye biliyorum hatta.
evet amazon.de den alıp kardeşime sipariş ettim,uçakla gelirken getirdiler şimdi kayıt edip bi bakayım dedim 2 yıl başladı direk garanti.

Yeni konular

Geri
Yukarı