Xbox Series S için monitör vs televizyon

Bütçe
2000-3000
Makaleler
49
Yeni nesil oyunlar için Series S, rekabetçi oyunlar için de 3400G'li bir sistem almayı düşünüyorum. Aklımda 2K 144Hz bir monitör alıp hem bilgisayarda hem de konsol da kullanmaktı. Ama aklıma daha sonra televizyon alıp Xbox için bilgisayar masasından bağımsız, rahat bir ortam oluşturmak geldi. (Aşağıdaki gibi.)

1618858180716.png

Eğer bu şekilde yaparsam koltuk, yatak ya da puf gibi bir şeye sırtımı yaslayarak çok rahat oyun oynayabilirim diye düşündüm.

Benim asıl merak ettiğim nokta, Xbox Series S'in hakkını verebilecek bir televizyonda hangi özellikler olmalı ve almak için ne kadar bütçem olması gerekiyor? Eğer televizyon almaya karar verirsem alacağım monitör bu olacak:

Televizyon için bütçem 2000-3000TL arası, ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur.

@Lockheed

Açıkçası konsol dediğin zaman benim aklıma geniş ve rahat, televizyonu olan ortam gelir. Monitör aynı hissiyatı yaşatmıyor bana.
Bence Xbox için televizyon alın sonuçta konsolun avantajı bu, şöyle uzanıp rahatça oyun oynamak.
Haklısınız ama bildiğim kadarı ile televizyonlardaki akıcılık ve renk kalitesi monitörler kadar iyi olmuyor.​

TV konusunda uzman değilim fakat 2K-3K arasındaki televizyonlara baktığımda hepsi 1080p gibi.
Şahsen 2K 144 Hz bir monitörü tercih ederdim.
Monitör olarak da Series X ve PC ile kullandığım LG 27GL850-B'yi önerebilirim.

Ev sizin sandım.

TV alın.
Nerdeeeee...
TV konusunda uzman değilim fakat 2K-3K arasındaki televizyonlara baktığımda hepsi 1080p gibi.
Şahsen 2K 144 Hz bir monitörü tercih ederdim.
Monitör olarak da Series X ve PC ile kullandığım LG 27GL850-B'yi önerebilirim.
Masa başında konsol ile oyun oynamak rahat oluyor mu peki?

27 ekran ince çerçeveli 144Hz tazeleme hızında 1ms tepkime süreli 1080P monitör oldukça işinizi görecektir. Hem bilgisayarda kullanır hem konsolda kullanırsınız. İllaki evinizde iş görecek TV vardır. İstediğiniz zaman ona bağlarsınız. Ayrıca Series S'in hakkını verecek TV için HDMI 2.1 çıkışlı bir TV lazım. Konsol 120Hz desteği sunuyor. O TV'lerin fiyatlarıda ortada.

Yeni konular

Geri
Yukarı