Xbox Series S için monitör vs televizyon

Bütçe
2000-3000
Aynı fiyat bandında TV ve monitör aynı kalitede olmuyor malesef. Monitör daha küçük olduğu için daha donanımlı oluyor yine de 1080p TV almak mantıklı. TV tepkime süreleri genelde yüksek olur, biraz buna dikkat ederseniz sorun olmaz alırken. Zaten rekabetçi oyunları PC'de oynayacakmışsınız. Tabi panel tipleri de önemli.

Odanın şeklini bilmiyorum ama yatağını oyun oynadığın koltuğun arkasına konumlandırabilirsen güzel olur. Hikayeli oyunları yatarak oynama keyfini sağlıyor.
Yakında taşınacağız, o yüzden ben de net konuşamıyorum. Ama çok keyif vereceğinden şüphem yok. Şu anlık 144Hz monitör + 1080p Televizyon daha mantıklı duruyor. Ama 2K'dan da vazgeçmek istemiyorum.

Yakında taşınacağız, o yüzden ben de net konuşamıyorum. Ama çok keyif vereceğinden şüphem yok. Şu anlık 144Hz monitör+1080p Televizyon daha mantıklı duruyor. Ama 2K'dan da vazgeçmek istemiyorum.
O da mantıklı. Seçim senin tabii.
Ben biraz daha geleceğe dönük düşündüm açıkçası. TV+monitör alınca ikisi de 1080p oluyor. 1080p konsol arenasında git gide kullanımı azalan bir çözünürlük. Series S için yeterli, onda bir sorun yok ama ileride başka bir konsola, PC'ye geçersen 2K 144Hz çok daha ileriye dönük olur.

O da mantıklı. Seçim senin tabii.
Ben biraz daha geleceğe dönük düşündüm açıkçası. TV+monitör alınca ikisi de 1080p oluyor. 1080p konsol arenasında git gide kullanımı azalan bir çözünürlük. Series S için yeterli, onda bir sorun yok ama ileride başka bir konsola, PC'ye geçersen 2K 144Hz çok daha ileriye dönük olur.
Konuyla alakasız olarak; Series S kolunda 3.5mm jak girişi var değil mi?

Konuyla alakasız olarak; Series S kolunda 3.5mm jak girişi var değil mi?
Resmi sitelerde bir şey bulamadım fakat kendi kulaklığım 3.5mm kullanıyor ve uyuşuyor.
Ek olarak AA bir pil alırsan (Reklam olmasın diye marka adını söylemiyorum ama en popülerini herkes biliyor.) 40 saate kadar pil ömrü olabiliyor.

Series S konsolun hakkı 2K 120Hz değil bence. Nadir oyunlar hariç bu değerleri alamaz. 1080p 50Hz bir televizyon yeterli gelecektir. Çoğunlukla rekabetçi oyun oynayan biri değilseniz ve film, dizi izlemeyi seven biriyseniz monitör + televizyon daha iyi olacaktır bence.
Toplam bütçe ne kadar?

Series S konsolun hakkı 2K 120Hz değil bence. Nadir oyunlar hariç bu değerleri alamaz. 1080p 50Hz bir televizyon yeterli gelecektir. Çoğunlukla rekabetçi oyun oynayan biri değilseniz ve film, dizi izlemeyi seven biriyseniz monitör + televizyon daha iyi olacaktır bence.
Toplam bütçe ne kadar?
Televizyon için maksimumum 3000TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı