Xbox Series S mi PS4 mü?

Hocam bence konu tartışmaya kapalı ama yine de düşüncelerimi söyleyeyim.

Biri yeni nesil bir konsol diğeri ise yeni nesil oyunları 30 FPS zar zor oynayabilecek hale gelen bir konsol. Birinde oyun kiralama gibi bir sistem yok. Xbox Series S'te Xbox Game Pass ile onlarca güzel oyuna 30 TL gibi bir rakama sahip olabilirsiniz. Her şeyi geçtim Xbox Series S ile PS4 kıyaslanamaz bence.
Teşekkürler Xbox'ı tercih edeceğim.

Series S'in depolaması çok düşük günümüzdeki oyunlar için ve övülen şeyleri ise performansı ve SSD'si ve daha saymadığım benim tercihim ps 4 Pro olurdu o fiyata 4K TV niz varsa performans modunda yüz güldüren FPS'ler verebiliyor ps 4'deki oyunlar bir tık pahalı Xbox da Game Pass var geriye dönük uyumluluk var Xbox da onun dışında bir de bana göre güzel gelen DualShock 4 var.

PS4'e 2-3 yıl içinde oyun çıkmamaya başlayacak, aynısı Series S için söz konusu değil, sırf bu sebepten bile Series S tercih etmek daha mantıklı ki XBOX tarafında Game Pass diye bir nimet de var.

Series S'in depolaması çok düşük günümüzdeki oyunlar için ve övülen şeyleri ise performansı ve SSD'si ve daha saymadığım benim tercihim ps 4 Pro olurdu o fiyata 4K TV niz varsa performans modunda yüz güldüren FPS'ler verebiliyor ps 4'deki oyunlar bir tık pahalı Xbox da Game Pass var geriye dönük uyumluluk var Xbox da onun dışında bir de bana göre güzel gelen DualShock 4 var.

Harici disk ile bu sorun rahat bir şekilde çözülebilir. Ayrıca PS4 Pro 4K görüntü de vermiyor 2K ya yakın bir görüntü veriyor. PS4 Pro Series S ile neredeyse aynı fiyat olduğunu da sayarsak hem yeni nesil hem SSD'li bir cihaz almak daha karlıdır. Ömrü çok daha uzun olur. 1080P de 60FPS de her oyun çalıştırabilecek bir makine Series S.

Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Birçok duruma göre değişir. Benim önerim yüksek FPS, daha yeni nesil oyunlar, RTX gibi özellikler size cazip geliyorsa Xbox Series S almanız. Kutulu oyun, özel oyun, gibi şeyler size cazip geliyorsa PS4 almanız.

PS4 özel oyunları daha önce oynanmadıysa önce onlar oynanmalıdır diye düşünüyorum.

PS4 özel oyunlarını oynayıp sevmenin bütçeyi daha çok yoracağını düşünüyorum.

Series S'in depolaması çok düşük.

Düşük ancak yetersiz değil. Eğer yetersiz gelirse ucuza yükseltebiliyorsunuz.

God of War Uncharted 4 gibi oyunlar var.

Bu oyunlar başyapıt sayılsa da, paralarına değmez diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı