Xbox Series S vs Nintendo Switch Lite

Birebir aynı konu evvelden açılmış ancak üstünden biraz zaman geçtiği için yeni konu açmak istedim.

İlk aklıma gelen Nintendo oldu doğrusu ancak oyun fiyatları beni düşündürüyor. Bir oyun 1200 lira, bu kadar para oyun içeriğini karşılayabilecek mi bilemiyorum.

Dijital alımlarda en uygun ülke seçerek daha ucuza alınabiliyormuş, kullananlar varsa ne kadar fark olduğunu yazabilirler mi acaba?
Ardından aklıma Xbox geldi, Game Pass imkanı nedeniyle oyun tarafından daha rahat.

Durumlar böyle. Zannımca en temel etmen benim oyun zevkim. Bunu cevaplamam zor, uzun süredir doğru dürüst oyun oynamadım. Bu yüzden sizlere danışmak istiyorum.

Bütçe 400€, ne zaman alacağım belli olmadığından parayı da döviz olarak tuttuğumdan böyle söylüyorum. Yoksa yurt dışından almayacağım.:)

Bu siteden bölge değiştirip oyun alınca fiyatlar nasıl oluyor görebilirsiniz.

Bence Switch Lite alırdım ama evdeyseniz ve oyun alacak para yoksa Xbox alın derim.

Nintendo oyunlarına aşırı meraklı değilseniz Xbox alın. Game Pass büyük avantaj.

Hocam bunun cevabını siz verebilirsiniz. Size ne lazım? Ona karar vermelisiniz.

Karar veremiyorum pek, Switch'in elde taşınması çok hoşuma gidiyor. Ev dışında kullanmayacak olsam da daha rahat geliyor. Xbox'ın avantajı daha uygun fiyata daha geniş kitaplığı. Ancak kütüphane kalitesi sürekliligini sağlayabilecek mi emin değilim.

Ben olsam Xbox alırdım Xbox'ın kütüphanesi ne olur bilinmez ama oyun fiyatları aşırı pahalı bütçeniz yoksa eğer uzun süre sizi idare edecek oyunlar var şu an için ileride eliniz bollaşınca istediğiniz oyunları da sırası ile alırsınız Switch alırsanız bu durum bir anda daha fazla ek maliyet anlamına geliyor 3 4 oyun alırsanız bütçenize ve isteklerinize bağlı bence şu zamanlarda bütçeyi çok da zorlamamakta yarar var diye düşünüyorum.

Ben olsam Xbox alırdım Xbox'ın kütüphanesi ne olur bilinmez ama oyun fiyatları aşırı pahalı bütçeniz yoksa eğer uzun süre sizi idare edecek oyunlar var şu an için ileride eliniz bollaşınca istediğiniz oyunları da sırası ile alırsınız Switch alırsanız bu durum bir anda daha fazla ek maliyet anlamına geliyor 3 4 oyun alırsanız bütçenize ve isteklerinize bağlı bence şu zamanlarda bütçeyi çok da zorlamamakta yarar var diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim, ikisini biraz daha gözden geçirmeliyim. Aniden alırsam dönmek zor ve saçma olur.

Bu siteden bölge değiştirip oyun alınca fiyatlar nasıl oluyor görebilirsiniz.

Bence Switch Lite alırdım ama evdeyseniz ve oyun alacak para yoksa Xbox alın derim.

Pek fark etmiyor sanki, 1058 liraya gördüm en düşük. Bunun yerine kutulu almak daha mantıklı sanki, takas da edilebilir. Hem de samimi arkadaşlıklar kurulabilir.

Bir tarafa Game Pass oyunlarını diğer tarafa Nintendo oyunlarını açıp bir bakın. Hangilerilerini oynamak istediğinize karar verin ve ona göre satın alım yapın bence.

Pek fark etmiyor sanki, 1058 liraya gördüm en düşük. Bunun yerine kutulu almak daha mantıklı sanki, takas da edilebilir. Hem de samimi arkadaşlıklar kurulabilir.
Maalesef fiyatlar çok pahalı. Türkiye'de takas imkânı da pek yok Switch için. Oyunu birden fazla kişi alıp sırayla bitirebilirsiniz ama. Ya da dijital olarak oyun kardeşliği vs. yapabilirsiniz.

Bir tarafa Game Pass oyunlarını diğer tarafa Nintendo oyunlarını açıp bir bakın. Hangilerilerini oynamak istediğinize karar verin ve ona göre satın alım yapın bence.

Teşekkür ederim, göz attığımda Nintendo tarafı daha ağır bastı. Yine de bekleyeceğim; eğlenmek için bu kadar para harcamayı göze alabilecek miyim bilmiyorum.

Maalesef fiyatlar çok pahalı. Türkiye'de takas imkânı da pek yok Switch için. Oyunu birden fazla kişi alıp sırayla bitirebilirsiniz ama. Ya da dijital olarak oyun kardeşliği vs. yapabilirsiniz.

Dijital oyun kardeşliğinde, bir oyun hesaba alınıyor oynamak isteyen girip oynuyor doğru mudur?

Geri
Yukarı