Xbox Series S vs Nintendo Switch Lite

bilgisayrkurdu

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Amazon.com sitesinde Nintendo Switch Lite ve Amazon.com sitesinde Xbox Series S çok ucuzdu. Bende almakta kararsızım sizin öneriniz nedir?(Bu arada şöyle bir şey var ben bazen evde uzun süre kalıyorum bazen de çok uzun süre dışarıda kalıyorum, ondan dolayı karar veremedim.)

Hocam şöyle söyleyeyim. Yani Nintendo Switch Lite ve Series S'i bende düşünmüştüm şöyle söyleyeyim kısaca. Nintendo'nun oyunları güzel olsa da çok pahalı, hiç indirime girmiyor ve bir süre sonra sıkılırsınız çünkü adamakıllı bir Mario ve Zelda var. Ama Xbox'ı da bilgisayarınız yoksa tavsiye ederim çünkü Xbox'a çıkan her oyun çıktığı gibi bilgisayara da gelir. Yani ben PS5 yanlısıyım ki onu da şu an almayın Pro modelleri çıktığı zaman bakarsınız ama illaki bunlardan birisini istiyorsanız Series S'i tavsiye ederim Remote Play falan daha iyi olur sizin için.

Arkadaşlar Amazon.com sitesinde Nintendo Switch Lite ve Amazon.com sitesinde Xbox Series S çok ucuzdu. Bende almakta kararsızım sizin öneriniz nedir?(bu arada şöyle bir şey var ben bazen evde uzun süre kalıyorum bazen de çok uzun süre dışarıda kalıyorum, ondan dolayı karar veremedim.)

Merhaba, Switch oyunları aşırı pahalı fakat karşılayabilecekseniz kesinlikle Switch öneririm, ama bence Lite sürümünü almak yerine, sahibinden, dolap gibi uygulamalardan yurt dışı Switch OLED alın, bu sayede hem taşınabilir güzel ekranlı bir konsolunuz olacak, hem de TV'ye bağlayabilecekseniz, Switch kardeşlik gibi sistemlerlede oyun ve oyun hesapları paylaşımlarını ucuza bulup istediğiniz oyunları oynayabilirsiniz, biraz daha beklerim sorun yok diyorsanız en geç 2023 sonu 2024 başı gibi Switch 2 (Pro) versiyonu çıkacak onu beklemenizi öneririm, şu anki Switch 2017 yılında çıkmasına ve içerisindeki işlemci çok güçsüz olmasına rağmen çok iyi oyunları oynatabiliyor, Switch (2) en az yine 7 sene dayanacaktır, Switch Lite, OLED gibi cihazlar 7 yıllık işlemci kullandıklarından maksimum 3 yıllarının kaldığını bundan sonra daha oyun çıkmayacağını düşünüyorum, Xbox alırsanızda Game Pass ile tonlarca oyunu bedavaya oynamış olursunuz fakat yanınızda taşıyamayacağınız için önermiyorum, Switch ile gemi, uçak, otobüs, yatak, ev, iş, seyahat, servis, vapur, metro her yerde oyun deneyiminizi taçlandırabilirsiniz, 512 GB hafıza kartı ve 30.000 mAh powerbank yeterli olacaktır.

Eğer diyorsanız ki bir yıl içerisinde 5-6 hatta daha fazla ay dışarıdayım o zaman Switch almak mantıklı ama Nintendo'nun oyunları pahalı fakat belli oyunlarının hayranı iseniz, alınabilir. Ayrıca Nintendo'yu şarja falan takıp götürebilir, internet olmadan da bir çok işlem yapabilirsiniz fakat Xbox'da bu mümkün değil. Xbox Series S ise gayet güzel ve fps, performans vs olarak tabi ki Switch'e göre daha iyi performans sunar. Hafıza açısından ise, Switch'i elinizde ne kadar hafıza kartı var ise o kadar yükseltebilir ve oyun kartları ile bir çok oyun oynayabilirsiniz ama Xbox S'de disc girişi yok. Bu yüzden hafızanın ne kadar ise o kadar. Bir de şu var, attığınız site Amerika'da olduğu için Amerika'da oturuyorsanız tamam ama Türkiye'de iseniz Xbox otomatikten çünkü Nintendo oyunları Türkiye için ekstra daha pahalı oluyor. Bunların haricinde Bütçeniz daha fazla var ise, Lite yerine en son modellerinden OLED'leri tercih etmenizi öneririm. Daha kullanışlı ve daha iyi bir kalite sunuyor. Ek olarak Türkiye'de yaşıyorum ama çok dolaştığım için Xbox almak kafama yatmıyor onun için Nintendo alacağım ama oyunları pahalı diyorsanız; kır(dırt)abilirsiniz. Bin lira civarı bir meblağ ödemeniz gerekir konsol haricinde. Nintendo için ekstra hafıza kartı, powerbank ve Switch'in kendisi + oyunları derken size Switch'in kendi fiyatının 2 katına patlayabilir ve oyunlar arttıkça daha da bu fiyat artacak. Xbox için hafıza kartı ve powerbank fiyatı yok ama oyun için aynısı geçerli.

Geri
Yukarı