Xbox Series S vs PS4 Pro

Mr.Whıte1

Centipat
Daha fazla  
Hocam ben bu iki oyun konsolu arasında kaldım. İlk önce Series S almayı düşünüyordum fakat aklım PS4 özel oyunlarına gitti sonra bir andan Forza Horizon'a gitti sonra the last of as ve gof geldi aklıma sonra Game Pass'i düşündüm sonra PS Plus geldi aklıma Series S nesili aklıma geldi fiyatlar falan bayağı kafam karıştı hocam hikaye oyunları, Forza, NFS, The Crew, asetto, Watch Dogs serisi, Mafia, RDR 2, gibi oyunları oynarım sizce hangisini almalıyım?

Hocam Xbox alsanız Game Pass, PS alsanız PS Plus Deluxe'ya da extra alacaksınız zaten. 9 Mayıs'tan önce PS Plus Delux'e hesabı alırsanız klasikler kataloğundaki oyunlara erişim sağlarsınız. GoW 3 Remastered, GoW ve Last of Us, infampus gibi oyunlar klasikler kataloğuna dahil ve 9 Mayıs'tan önce bu oyunları kütüphanenize eklerseniz aboneliğinizi bitirdiğiniz tarihe kadar kütüphanenizde kalacak. 9 Mayıs'ta klasikler kataloğu kapanacak çünkü. Karar sizin tabii her iki konsolun da farklı farklı artıları mevcut ve güzel indirimler oluyor her iki taraftada. Az önce AC Valhalla'yı 120lira gibi bir fiyata aldım PS Store'dan.

Hocam PS4'e kaç yıl oyun ve güncellemeler gelir?
Ve eski nesil diye diyenler var o kadar eski hissetirir mi?

Hocam PS4'e kaç yıl oyun ve güncellemeler gelir?
Ve eski nesil diye diyenler var o kadar eski hissetirir mi?

Hocam eski olmasına evet eski. Ama “eski hissetirme” durumunu şöyle açıklayabilirim, bende PS5 var, bir yakınımda da PS4 Pro var. Birbirine çok yakın tarihlerde de ikisinde de oyun deneyimim oldu ve ben bazı oyunlardaki “30fps” - “60fps” farkı haricinde pek bir fark hissetmedim açıkçası. Tabii konsol açılış ve oyun açılış sürelerini hesaba katmıyorum çünkü bu nokta adil bir nokta olamaz, PS4 Pro'da HDD PS5'te ise SSD var. Tabii ki PS5 fazlasıyla hızlı çalışıyor PS4 Pro'ya göre. Kaç yıl oyun ya da güncelleme gelir orası için net bir şey söyleyemiyorum bu konuda @Mr. DarkTech daha bilgilidir. Fakat PS4 Pro bence hâlâ daha alınabilir ve keyifle oynanabilir bir konsol. PS5 almaya karar verdiğimde zamanında PS4 Pro'mu satmış olmama üzülmüştüm.

Hocam eski olmasına evet eski. Ama “eski hissetirme” durumunu şöyle açıklayabilirim, bende PS5 var, bir yakınımda da PS4 Pro var. Birbirine çok yakın tarihlerde de ikisinde de oyun deneyimim oldu ve ben bazı oyunlardaki “30fps” - “60fps” farkı haricinde pek bir fark hissetmedim açıkçası. Tabii konsol açılış ve oyun açılış sürelerini hesaba katmıyorum çünkü bu nokta adil bir nokta olamaz, PS4 Pro'da HDD PS5'te ise SSD var. Tabii ki PS5 fazlasıyla hızlı çalışıyor PS4 Pro'ya göre. Kaç yıl oyun ya da güncelleme gelir orası için net bir şey söyleyemiyorum. Fakat PS4 Pro bence hâlâ daha alınabilir ve keyifle oynanabilir bir konsol. PS5 almaya karar verdiğimde zamanında PS4 Pro'mu satmış olmama üzülmüştüm.

Eyvallah hocam PS4 Pro modelini alacağım.

Eyvallah hocam PS4 Pro modelini alacağım.

Pişman olacağınızı hiç sanmıyorum hocam. Güncelleme ya da oyun desteği bittiği zaman tercihinize göre konsolu kırıp istediğiniz PS4 oyununu internetten indirip konsola yükleyebilirsiniz, PS One - PS2 - NES - snes - Sega gibi emülatörler kurup güzel bir retro deneyimi yaşayabilirsiniz.

Hocam eski olmasına evet eski. Ama “eski hissetirme” durumunu şöyle açıklayabilirim, bende PS5 var, bir yakınımda da PS4 Pro var. Birbirine çok yakın tarihlerde de ikisinde de oyun deneyimim oldu ve ben bazı oyunlardaki “30fps” - “60fps” farkı haricinde pek bir fark hissetmedim açıkçası. Tabii konsol açılış ve oyun açılış sürelerini hesaba katmıyorum çünkü bu nokta adil bir nokta olamaz, PS4 Pro'da HDD PS5'te ise SSD var. Tabii ki PS5 fazlasıyla hızlı çalışıyor PS4 Pro'ya göre. Kaç yıl oyun ya da güncelleme gelir orası için net bir şey söyleyemiyorum bu konuda @Mr. DarkTech daha bilgilidir. Fakat PS4 Pro bence hâlâ daha alınabilir ve keyifle oynanabilir bir konsol. PS5 almaya karar verdiğimde zamanında PS4 Pro'mu satmış olmama üzülmüştüm.

Allah razı olsun hocam senden. Sonunda beni etiketlemeyi beceren biri. @NotAKnightAnymore

Aslında konsollarda güce bakmayız bunu unutmayın. Bir konsolun zaten oyunda vereceği FPS genelde sabittir. Konsolu vereceği performanstan çok oynayacağımız oyuna göre seçeriz. Hikayeli ve kendine has oyunlarından dolayı 4 Pro, güncelliği ve donanımının getirdiği güçten dolayı yeni nesil oyunlarda verdiği performanstan ötürü de Series S tercih edebilirsiniz.

Allah razı olsun hocam senden. Sonunda beni etiketlemeyi beceren biri. @NotAKnightAnymore

Aslında konsollarda güce bakmayız bunu unutmayın. Bir konsolun zaten oyunda vereceği FPS genelde sabittir. Konsolu vereceği performanstan çok oynayacağımız oyuna göre seçeriz. Hikayeli ve kendine has oyunlarından dolayı 4 Pro, güncelliği ve donanımının getirdiği güçten dolayı yeni nesil oyunlarda verdiği performanstan ötürü de Series S tercih edebilirsiniz.
@NotAKnightAnymore hocam üzmeyin şu @Mr. DarkTech adamı lütfen. 😅

Yok hocam dün bir konu vardı “sosyalde en sevdiğiniz üyeler” adında ve en az 100 kere etiketlenmeye çalışmışım ama kimse becerememiş neredeyse ve bende bu yüzden 30 sayfalık konuyu baştan sona okumak zorunda kalmıştım…

Konu sahibi 4 Pro almak isterse cuh koduna dikkat etmeli. Series alırken de konsolun banlı olmaması gerekiyor.

Yok hocam dün bir konu vardı “sosyalde en sevdiğiniz üyeler” adında ve en az 100 kere etiketlenmeye çalışmışım ama kimse becerememiş neredeyse ve bende bu yüzden 30 sayfalık konuyu baştan sona okumak zorunda kalmıştım…

Konu sahibi 4 Pro almak isterse cuh koduna dikkat etmeli. Series alırken de konsolun banlı olmaması gerekiyor.

Anladım hocam. Ben görseydim konuyu direkt etiketinizi yapıştırırdım vallahi. 😅

Ben de hangi cuh kodu sorunludur, hangisi sorunsuzdur bilmediğim için bir yönlendirme yapmak istememiştim, dikkatiniz için teşekkür ederim.

Anladım hocam. Ben görseydim konuyu direkt etiketinizi yapıştırırdım vallahi. 😅

Ben de hangi cuh kodu sorunludur, hangisi sorunsuzdur bilmediğim için bir yönlendirme yapmak istememiştim, dikkatiniz için teşekkür ederim.

Rica ederim. Konsollar uzmanlık alanımdır. Konu sahibi 4 Pro alacağı zaman yeni konu açıp etiketleyebilir.

PS4 kullanalı baya olduğu için çok detaylı hatırlamıyorum fakat CUH kodu yükseldikçe sorunsuzluk durumu da artmıyor muydu hocam? Bir bunu hatırlıyorum birde CUH kodunun sonunda A varsa 500GB, B varsa 1TB diye hatırlıyorum.

Geri
Yukarı