Xbox Series S vs PS4

Öncelikle merhaba, bir oyun konsolu almayı düşünüyorum. Daha önceden bununla ilgili konu açılmış fakat farklı 1-2 sorum daha var. Xbox Series S ile PS4 arasında kaldım. Fiyatları neredeyse aynı o yüzden mesele fiyat değil. Sony özel oyunlarını oynamayı düşünüyorum ama fiyatları pek uygun değil gibi, ilk sorum da buradan geliyor PS Plus ve Xbox Game Pass arasında hangisi daha iyi? Bazıları yeni çıkacak oyunların Game Pass'te çıkması gerektiğini söylüyor. Bazıları da Xbox'ın Windows 10 bilgisayardan farkı olmadığı söylüyor. Fiyat olarak PS Plus daha pahalı. Donanımsal bakımından çok fark var mı? Cevaplarsanız sevinirim.

Kesinlikle PS4. eğer Game Pass daha iyi diyen olursa ya story mode sevmiyordur ya da 2022VERIsiyle konuşuyordur. Xbox S daha güçlü olabilir ama Windows 10 bilgisayardan pek bir farkı yok cidden sana konsol hissi veremez.

Kesinlikle PS4. eğer Game Pass daha iyi diyen olursa ya story mode sevmiyordur ya da 2022VERIsiyle konuşuyordur. Xbox S daha güçlü olabilir ama Windows 10 bilgisayardan pek bir farkı yok cidden sana konsol hissi veremez.
Özel oyunlar bittikten sonra güncel oyunları oynayamıyorum diye öğrendim diğer yorumlardan. Yani özel oyunlardan sonra ölür gibi.

PS Plus ve GamePass tam olarak aynı hizmeti vermiyor. GamePass daha ziyade birinci parti Xbox oyunları ve üçüncü parti bazı oyunların direkt kütüphaneye eklendiği çıktığı günden itibaren oynayabileceğiniz bir abonelik sistemi.
PS Plus ise birçok eski oyunlardan oluşan özellikle içinde neredeyse bugüne kadar çıkan bütün özel oyunları bulunduran bir abonelik sistemi. Güncel çıkan oyunlar bu kütüphaneye eklenmiyor tek tük nadiren verilebiliyor.
Donanım olarak Series S gerek SSD gerek 60FPS oyun oynatabilmesi gerekse rekabetçi oyunlarda 120FPS sunabilmesiyle çok daha güçlü bir konsol. Her şeyden öte yeni nesil bir konsol. 2027’ye kadar çıkacak oyunları destekleyecek.
Size tavsiyem ilk önce bir PS4 alın. Oynamak istediğiniz bütün özel oyunları PS Plus abonelik sistemi sayesinde oynayın daha sonra PS4’ü satın ve Series S alın. PS4 artık fosil bir konsol güncel oyun desteği yok bu yüzden oynadıktan sonra elden çıkarın.
Mesela GTA6 gibi yeni nesil oyunlar ps4 e gelmiyor mu?

Özel oyunlar bittikten sonra güncel oyunları oynayamıyorum diye öğrendim diğer yorumlardan. Yani özel oyunlardan sonra ölür.
Mesela GTA6 gibi yeni nesil oyunlar PS4'e gelmiyor mu?

Hocam GTA6 gibi yeni nesil oyunlar Series S içinde hayal. Eğer yeni nesil ve çıkan oyunları istiyorsan pamuk eller cebe PS5 alman gerekiyor. Alternatifi, muadili yok.

Hocam GTA6 gibi yeni nesil oyunlar Series S içinde hayal. Eğer yeni nesil ve çıkan oyunları istiyorsan pamuk eller cebe PS5 alman gerekiyor. Alternatifi, muadili yok.
Series s gta 6 alacak,900p 30fps oynatmasi bekleniyor.Zaten ps5 ve Series X de 1080p 30fps oynatacak. Ayrica microsoft bu konsol icin 8 sene AAA oyun garantisi vermisti nasıl yeni nesil oyun hayal olabilir acaba? :D

Geri
Yukarı