Xbox Series S vs Xbox One X

One X de HDD var bir kere SS de SSD, One X in işlemcisi hem eski nesil hem de işlemci hızı düşük SS 3.6 One X 2.3, RAM One X DDR5 SS DDR6 sadece 2 GB daha fazla One X te, SS işlemci ve ekran kartında güç olarak One X'ten geride olabilir ama ekran kartının mimarisi AMD RDNA 2 islemcinin mimarisi zen 2 ve ayni islemci Series X ve PS5'te kullaniliyor.
Bu özelliklerde PC görseniz hiç düşünmeden çöp dersiniz. Konsol olunca ne fark ediyor? Özellikle de o konsola oyun çıkmıyorsa... Series S çıktığı zaman RTX 3000 serisi çıkmıştı, 2018 de 1060 ve 1080 Ti. 1000 serisi 3000 serisi karşısında nasıl çöpse One X te SS karşısında çöptür.

Bir kere one x in karşılığı series x, buna rağmen series s one x ten daha iyi bir konsol. 4k çalıştırması bir şey ifade etmiyor bana. Oyunu oynatıp oynatmaması ve o konsola oyun çıkması asıl önemli olan.
Tamam ama bana ediyor demek ki.

Tamam ama bana ediyor demek ki.
Sana ediyor işte :D adı üstünde. Senin için 2023 te bile en iyi konsol olabilir ama tekrar 1000 serisi 3000 serisi karşında nasıl ederi yoksa one x te öyle. İstediğin kadar ısrar edip dislike atabilirsin. Ve tekrar One x in karşılığı Series x, One s in karşılığı ise Series s tir. One x i Series x ile karşılaştırman lazım.

İşine nasıl geliyorsa...

Yanlış bilgi
Sende like tuşunu spamlamazsan bende çok sevineceğim. Ve senin için alakasız olabilir ama One X in karşılığı Series X.

One X, Series S'ten daha iyi. Series S istediği kadar yeni olsun istediği kadar güncel oyunları desteklesin.

Son düzenleyen: Moderatör:
@The_Moon hocam detaylı bir bilgi istemişsiniz dilim döndüğü kadar anlatayım. One X'in Series S'den üstün olduğu tek konu eskiden çıkmış ve series X/S desteği gelmemiş oyunlardır. Buna en güzel örnek Red Dead Redemption 2'dir. Eğer seçim yapacaksanız hangi tarz oyunları oynayacağınız önemli bir etmen. Zira One X eski nesilde çok daha güçlü, hafızası daha fazla ve geçen yıla kadar çıkan tüm oyunlar One X'e de çıktı Series S ise SSD hızı ve yeni nesil oyunlarıyla üstün. Daha net bir kıyaslama için buyurun hocam:
Series S artı ve eksileri
+Quick resume ve SSD hızı.
+Bu neslin tüm oyunlarını oynatabilir.
-One X'e göre daha az, 360 GB civarı alan.
-Kısmen eski oyunlarda One X'den kötü görüntü kalitesi.
-Blu-ray okuyucusu yok.

One X artı ve eksileri
+1 terabaytlık depolama alanı.
+Disk okuyucusu bulunuyor.
+Eski oyunlarda daha iyi görüntü kalitesi.
-Katır arabası hızında HDD ve yükleme süreleri.
-Yeni nesil oyunları oynatamıyor.

Eğer seçim hakkı bana verilseydi kesinlikle Series S alırdım, ama unutmayın ki Series S'de muhtemelen tek probleminiz hafıza alanı olacaktır. Bunun için ise USB ile takıp çıkartılabilir bir HDD almanız yeterli olur lakin unutmayın ki series X/S desteği olan bir oyunu çıkarılabilir hard diskinizde çalıştıramazsınız. Eğer 360 GB depolama alanı bana ne kadar yeter diye merak ediyorsanız söyleyeyim triple a yani en üst kalite oyunlardan maksimum 3 ya da 4 oyunu aynı anda yükleyebilirsiniz. Normal bir kullanıcı için bu sayı 5 veya 6 olabilir.

@The_Moon hocam detaylı bir bilgi istemişsiniz dilim döndüğü kadar anlatayım. One X'in Series S'den üstün olduğu tek konu eskiden çıkmış ve series X/S desteği gelmemiş oyunlardır. Buna en güzel örnek Red Dead Redemption 2'dir. Eğer seçim yapacaksanız hangi tarz oyunları oynayacağınız önemli bir etmen. Zira One X eski nesilde çok daha güçlü, hafızası daha fazla ve geçen yıla kadar çıkan tüm oyunlar One X'e de çıktı Series S ise SSD hızı ve yeni nesil oyunlarıyla üstün. Daha net bir kıyaslama için buyurun hocam:
Series S artı ve eksileri
+Quick resume ve SSD hızı.
+Bu neslin tüm oyunlarını oynatabilir.
-One X'e göre daha az, 360 GB civarı alan.
-Kısmen eski oyunlarda One X'den kötü görüntü kalitesi.
-Blu-ray okuyucusu yok.

One X artı ve eksileri
+1 terabaytlık depolama alanı.
+Disk okuyucusu bulunuyor.
+Eski oyunlarda daha iyi görüntü kalitesi.
-Katır arabası hızında HDD ve yükleme süreleri.
-Yeni nesil oyunları oynatamıyor.

Eğer seçim hakkı bana verilseydi kesinlikle Series S alırdım, ama unutmayın ki Series S'de muhtemelen tek probleminiz hafıza alanı olacaktır. Bunun için ise USB ile takıp çıkartılabilir bir HDD almanız yeterli olur lakin unutmayın ki series X/S desteği olan bir oyunu çıkarılabilir hard diskinizde çalıştıramazsınız. Eğer 360 GB depolama alanı bana ne kadar yeter diye merak ediyorsanız söyleyeyim triple a yani en üst kalite oyunlardan maksimum 3 ya da 4 oyunu aynı anda yükleyebilirsiniz. Normal bir kullanıcı için bu sayı 5 veya 6 olabilir.

Bu yazdığınız yazıya klavyeniz bile hayran kaldı resmen. İnternet araştırmalarım sonucunda aynı fikirde olduğumuzu söylemem gerekir. Bu cevap konuyu noktalar.

One X, Series S'ten daha iyi. Series S istediği kadar yeni olsun istediği kadar güncel oyunları desteklesin.
Yanılıyorsunuz bu konuda. Madde madde açıklıyorum.

One X'de taş devrinden kalma bir HDD yer alıyor iken Series S'de hızlı gen4 nvme SSD var. yazma okuma hızi olarak arada 30 kat far var.

One X'in en zayıf halkası işlemcisi. Tabletten bozma son derece zayıf Jaguar CPU yer alıyor, Series S'de ise Zen 2 mimarili 8/16 Ryzen 7 3700 x güçlü bir işlemci var. Işlemci performansı anlamında arada uçurum var.

One X GDDR 5 bellekler kullanıyorken Series S yeni nesil GDDR6 tipi bellekler kullanıyor.

GPU tarafında One X RX 580'lerde yer alan GCN mimarisini kullanıyor Series S ise yeni nesil mimariye sahip daha verimli olan RDNA 2 mamirisini kullanıyor.

Demem o ki Series S One X'e göre yeni nesil donanım destegine sahip daha güçlü bir konsol.

@DarkflaxeTR4406
Kime ne anlatıyorum ki ben. Siz inkar etmeye doğru bildiğiniz yanlışlara inanmaya devam edebilirsiniz. Fanatiklik bağnazlık malının kölesi olmak böyle birsey nasıl olsa !

Yere göge sığdiramadığinız eski nesil One X'iniz ile size ömür boyu mutluluklar dilerim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı