Xbox Series S'de CD'li oyun takası oluyor mu?

Razerclocks

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar sorum aslında başlıkta en sade hali ile bile anlaşılabilir bir durumda.
Birikmiş bir miktar param var PS5 almaya şu anlık maddi dururum el vermiyor Xbox Series S almak istiyorum, fakat bu konsolda da PS dünyasındaki gibi oyun takası olabiliyor mu konsolcularda vs?
Mesela bende The Witcher 3 var diyelim skyrimle takas etmek istiyorum ek ücret alıp ya da verip o oyunu oyun satan yerden takas yapabilir muyum?
Bilgisi olan bir arkadaş yorum yaparsa teşekkür ederim iyi akşamlar Technopat sosyal üyeleri...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar sorum aslında başlıkta en sade hali ile bile anlaşılabilir bir durumda.
Birikmiş bir miktar param var PS5 almaya şu anlık maddi dururum el vermiyor Xbox Series S almak istiyorum, fakat bu konsolda da PS dünyasındaki gibi oyun takası olabiliyor mu konsolcularda vs?
Mesela bende The Witcher 3 var diyelim skyrimle takas etmek istiyorum ek ücret alıp ya da verip o oyunu oyun satan yerden takas yapabilir muyum?
Bilgisi olan bir arkadaş yorum yaparsa teşekkür ederim iyi akşamlar Technopat Sosyal üyeleri...

Series S'de CD girişi yok. Game Pass alabilirsin bir sürü oyun var.

Bilgisi olan bir arkadaş yorum yaparsa teşekkür ederim iyi akşamlar Technopat Sosyal üyeleri...

Hocam Xbox Series S sadece dijitaldir ve 364 GB boş alanınız vardır. Ne kadar yeter orası size kalmış.

Algılayamadım hocam, Series S sadece dijital değil mi?

Doğru hatırlamışım, Xbox alanın ilk işi Game Pass almaktır. Game Pass'te 100+ oyundan oynanacak illa 15-20 oyun oluyor. Sağlam 10 oyun kesin oluyor. Hele ki oyun kültürün geniş çaplı ve keşfetme duygun aktifse diğer oyunları 2'şer saat oynamak bile haz veriyor. Naçizane tavsiyem bir-iki oyun arkadaşı bulup oyunları ortak almak sırası ile oynamak bütçene yardımcı olabilir.

Bu arada CD ile oynayacaksan illa, One X almak daha iyidir. Hem fiyatı uygun. 2. elde çok uygun bulunabiliyor. CD'li takas imkanı var hem de görüntü 4K.

Gamepass dışında oyunların P1-P2 haklarını satın alıp oynadıktan sonra satarak uygun fiyatlara oynayabilirsiniz hocam. CD'li oyun takası olmasa da kardeşlikle oyun almak veya dijital alım satımla maliyetler çok düşük. Aynısı PS5 için de geçerli, hatta oyuncu sayısı çok fazla olduğu için dijital oyun alım satımı çok aktif. Konsolda 600-700 lira görünen oyunları çok çok düşük maliyetlere oynamanız mümkün. Yıllardır kardeşlik ve dijital alım satım olayı var. Ben ilk kez Xbox kullandım ve son 1 yılda Gamepass dışında It Takes Two, Resident Evil, Valhalla, Cyberpunk gibi 5-10 civarı oyun aldım, maliyetim 1 oyun fiyatı diyebilirim oyunların P1-P2 haklarını kullanarak.

Game Pass dışında oyunların P1-P2 haklarını satın alıp oynadıktan sonra satarak uygun fiyatlara oynayabilirsiniz hocam. CD'li oyun takası olmasa da kardeşlikle oyun almak veya dijital alım satımla maliyetler çok düşük. Aynısı PS5 için de geçerli, hatta oyuncu sayısı çok fazla olduğu için dijital oyun alım satımı çok aktif. Konsolda 600-700 lira görünen oyunları çok çok düşük maliyetlere oynamanız mümkün. Yıllardır kardeşlik ve dijital alım satım olayı var. Ben ilk kez Xbox kullandım ve son 1 yılda Game Pass dışında It Takes Two, Resident Evil, Valhalla, Cyberpunk gibi 5-10 civarı oyun aldım, maliyetim 1 oyun fiyatı diyebilirim oyunların P1-P2 haklarını kullanarak.

Hocam ortak oyun almayı ben güven açısından tanıdık ile alınabilir olarak yorumluyordum. P1, P2 olayı nedir? Kardeşlik dijital alım nerelerden yapılabiliyor. Karşılıklı güven sağlamanın bir yolu var mıdır? Siz hangi mecradan aldınız.

Hocam ortak oyun almayı ben güven açısından tanıdık ile alınabilir olarak yorumluyordum. P1, P2 olayı nedir? Kardeşlik dijital alım nerelerden yapılabiliyor. Karşılıklı güven sağlamanın bir yolu var mıdır? Siz hangi mecradan aldınız.

Forumları kullanabilirsiniz hocam. Ben DH forumu kullanıyordum eski ve referanslı üyelerle yapabilirsiniz. PlayStation'daki kardeşlik sistemi Xbox'ta da var. Oradaki primary secondary kullanma olayı Xbox'ta P1 ve P2 diye geçiyor. P1 hakkı olan kullanıcı oyunun olduğu hesabı bir kez giriş Xbox'ı olarak seçer ve sonrasında bir daha bu hesaba giriş yapmadan kendi hesabında oynayabilir. P2 hakkını kullanan kullanıcı ise her seferinde oyunun olduğu hesapta oturum açar ve kendi hesabına geçer. Yani 2 kullanıcı da oyunu kendi hesabından oynamış olur. Detaylı konular var ve YouTube videoları var bu konuyla ilgili. Sadece oyunlar değil ben Game Pass'i de o şekilde kullanıyordum, 3 yıllık üyeliği 590 liraya alıp diğer hakkını satmıştım, 3 yıllığını 290 lira civarına kullanıyorum mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı