Xbox Series S'den yanık benzeri koku geliyor

Berke Metin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, 4 gün önce yeni aldığım Series S konsolum elime ulaştı. Kumandası dışında bana bir sıkıntı çıkartmadı fakat konsolda garip bir sorun var. Çalışırken fanlarından yanık, yanmış plastik/bant kokusu tarzı bir koku geliyor. Türk forumlarında bulamasam da yabancı forumlarda sıklıkla gördüm bu sorunu ve çoğunluk yeni alındığı için olduğu, birkaç gün içerisinde geçtiği söyleniyor. Bazılarında da hiç geçmemiş. Koku çok rahatsız edici değil bu arada, konsola 10-20 cm yaklaşınca geliyor ve konsolu gördüğüm kadarıyla aşırı ısındırtmıyor. Yani fanlar 120FPS Overwatch oynarken neredeyse menüdekiyle aynı hızında çalışıyordu. Siyah kısım sıcaktı sadece ki normal bence. Burada bu sıkıntıyı yaşayıp konu açan kimseyi göremedim, acaba bu sorunu yaşayan ve herhangi bir çözümünü bilen var mı aramızda?
Bu arada mesela konsol şu an indirme yaptığım için kapalı fakat fişte, gene bu plastik kokusu geliyor ama hem daha az hem de daha soğuk, serin. Oyunlarda birazcık kaloriferden gelen sıcaklık gibi oluyor.

Son düzenleme:
İade et sıfır ürün olsa bile arızalı oluyor normal bir şey.

Mesela electrolüx yetkili servisiyiz bizde çamaşır makinesi montaj falan yapıyorum bu arada arasında fark yok oda elektrikli bu da makine sıfır yanık kokusu var 2 gün sonra evde yangın cıktı anlatabildim mi?

Kullanılmış cihazları iade almıyorlar ama sanırım firma, kumandanın da lt tuşu sağ tarafa temas ediyor ses çıkarıyor diye değişim istedim kullanıldığı için servise yönlendiriyorlar.

Gayet yaygın bir sorun gibi duruyor, ayrıca kullanıcı nasıl böyle bir sorun çıkartabilir cihazda :D
Yanık toz kokusu olabilir mi acaba? O koku pek rahatsız etmez gerçi de fikir olsun diye dedim.

Öyle bir koku değil maalesef, silikon kokusuna benzer bir koku.

Yarın kumandanın değişimi için Microsoft destek hattıyla da bir görüşeceğim, bu durumu da bahsederim. Onlar yaygın bir sorun olmadığını ve değişim gerektiğini söyler ise belki iade talebi oluştururum fakat yeni alacağım Series S de de bunun olacağını düşünüyorum nedense :D Aramızda konsolu güncel olarak kullanan yoktur herhalde değil mi ?
Destek ile görüştüm, sorunun normal olmadığını ve değişim gerektirebileceğini söylediler. İade etmeyi düşünürdüm fakat aldığım fiyattan minimum 800 tl fazla vermem gerekecek o yüzden biraz daha kullanıp karar vereceğim gibi. ayrıca doğru ise kumandayı da 0 ı ile değiştirmeleri hoşuma gitti.
Koku şu an için hala devam ediyor üstüne cihazda coil whine sıkıntısı başladı :(

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, 4 gün önce yeni aldığım Series S konsolum elime ulaştı. Kumandası dışında bana bir sıkıntı çıkartmadı fakat konsolda garip bir sorun var. Çalışırken fanlarından yanık, yanmış plastik/bant kokusu tarzı bir koku geliyor. Türk forumlarında bulamasam da yabancı forumlarda sıklıkla gördüm bu sorunu ve çoğunluk yeni alındığı için olduğu, birkaç gün içerisinde geçtiği söyleniyor. Bazılarında da hiç geçmemiş. Koku çok rahatsız edici değil bu arada, konsola 10-20 cm yaklaşınca geliyor ve konsolu gördüğüm kadarıyla aşırı ısındırtmıyor. Yani fanlar 120FPS Overwatch oynarken neredeyse menüdekiyle aynı hızında çalışıyordu. Siyah kısım sıcaktı sadece ki normal bence. Burada bu sıkıntıyı yaşayıp konu açan kimseyi göremedim, acaba bu sorunu yaşayan ve herhangi bir çözümünü bilen var mı aramızda?
Bu arada mesela konsol şu an indirme yaptığım için kapalı fakat fişte, gene bu plastik kokusu geliyor ama hem daha az hem de daha soğuk, serin. Oyunlarda birazcık kaloriferden gelen sıcaklık gibi oluyor.

Bende de aynı durum var.
Ne yapacağım bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı