Xbox Series X Ekran Kartı

Aralarında bir fark kalmadı:
images (31).jpeg
unnamed (1).jpg
images (32).jpeg

Neden NVIDIA'yla değil de AMD'yle anlaşıyorlar? Hem işlemci hem de grafik kartı olduğu için mi?
Ucuz, seni idare edecek seyle daha fazla kar etmek mi istersin yoksa pahali fakat seni kesinlikle uzun yillar boyu idare edecek seyle daha az kar etmek mi?

Neden NVIDIA'yla değil de AMD'yle anlaşıyorlar? Hem işlemci hem de grafik kartı olduğu için mi?

AMD'nin elinde hem x86 lisansı var hem de GPU patentleri. Firmanın APU tercrübesi de yüksek. Bu yüzden daha uygun fiyata mal edebiliyorlar her ikisini de tek firmadan temin edip.

Ucuz, seni idare edecek seyle daha fazla kar etmek mi istersin yoksa pahali fakat seni kesinlikle uzun yillar boyu idare edecek seyle daha az kar etmek mi?
PS4 ve Xbox One modellerinin 7+2 (1 yıl olabilir tam emin değilim) yıl gideceğini biliyorsunuz diye düşünüyorum yoksa yorumunuz cidden saçma oluyor.

Ha sizin için 7 yıl kısa ise bilemem.

PS4 ve Xbox One modellerinin 7+2 (1 yıl olabilir tam emin değilim) yıl gideceğini biliyorsunuz diye düşünüyorum yoksa yorumunuz cidden saçma oluyor.

Ha sizin için 7 yıl kısa ise bilemem.
Konsol oyuncusu olmadigim icin bilmiyordum. PS2 var evde bir tek, onu da neredeyse kullanmiyorum bile. :c

Arkadaşlar sonuçta hepsinin yeri ayrı sizce 2080 Tİ gibi bir canavara yetişebilir mi konsol PC toplamaya gücü olmayanlar için güzel bir seçenek konsol ama bakalım yeni vergilerle ne kadar olacak ülkemizde.

Bence AMD olması daha iyi. Nvidia ve Intel olarak harici bulunsaydılar çok pahalı olurdu bence zaten bu iki firmanın fiyat politikası yüksek.
AMD'nin elinde hem x86 lisansı var hem de GPU patentleri. Firmanın APU tercrübesi de yüksek. Bu yüzden daha uygun fiyata mal edebiliyorlar her ikisini de tek firmadan temin edip.
Recep Bey, siz bir uzman olarak Türkiye fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz konsolun 499$ olarak çıkarsa?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı