Xbox Series X fiyatı düşer mi?

1 Ocak'ta ek gümrük vergisinin %20'ye ineceği söylenmişti. Ondan bahsediyordum arkadaşlar kusura bakmayın ve ne dediyseniz haklısınız bence.

%50'den % 20'ye inecek resmi olarak 8300 olan nasıl %30 inince 7600 oluyor bu nasıl matematik.
Yaklaşık 6 bin civarı olması gerekiyor. 500 dolarlık konsol 8 ile çarpsan 4 bin TL yapıyor % 58 tüm vergiler + bayi karı 6 bin civarı olacak bence.

%50'den % 20'ye inecek resmi olarak 8300 olan nasıl %30 inince 7600 oluyor bu nasıl matematik.
Yaklaşık 6 bin civarı olması gerekiyor. 500 dolarlık konsol 8 ile çarpsan 4 bin TL yapıyor % 58 tüm vergiler + bayi karı 6 bin civarı olacak bence.
Dostum ben ilk açıklanan fiyata göre söyledim.İlk açıklanan fiyat 7.499₺ idi. Ben oraya göre hesapladım ve bu kadar atar yapmanı gerektiren birşey olduğunu sanmıyorum.

Ah ah devlet vergiylen geçiniyor PS5 ve Xbox Series X'in yurt dışı fiyatı Türkiye'de 3500 TL'ye geliyor burada vergi biniyor olmuyor dolar artıyor olmuyor yeter bizde oyun oynamak istiyoruz ama nafile eğer PS4 Xbox One falan yoksa şimdilik alın zaten ucuz bir şey 2 yıl para biriktirin sonra PS4'ünü ya da Xbox One hangisi aldıysanız işte satın alın 4,5 yıl sonra çıkar PS6.

Geri
Yukarı