Xbox Series X için 1500-2000 TL monitör

Bütçe
1500-2000

Bunlar nasıldır hocalarım?
Konuyu yaza yakın açsanız daha iyi olurdu. Fiyatlar değişkenlik gösterebilir.
Evet hocam öyle yapacaktım ancak şimdiden fikir edinmek istedim, teşekkürler.

Bunlar dışındakilere bakmanı önermem.

Sorum başlıktaki gibi. Yaza doğru yurt dışından Xbox Series X almayı planlıyorum. Şimdiden monitör falan her şeyi ayarlayarak hazır hale getireceğim. Bir kenara yazarım. İstediğim özellikler 144 Hz olması. Çok küçük olmasın ve lütfen bilinmedik markalar önermeyin. 1500-2000 TL arası olursa iyi olur. Aklımda bir kaç öneri var. Önce siz önerin ben ona göre söylerim.
XBOX için neden 144 Hz monitör istiyorsunuz?

Yaza kadar yatırım vs. yapın, paranızın değerini korumaya çalışın bari fiyatlar artar muhtemelen. :(
Hocam zaten altın aldık, eğer değerlenirse altın bütçemi arttırabilirim. Ancak ailem hemen bozdurmayı düşünmüyor. Virüs olmasa çalışacaktım ama virüs var.
Ne alayım hocam? Pek bir bilgim yok benim hocam.

Hocam bende yazın monitör alacağım yatırım yapayım dedim 50 lira zarardayım 😔
Eh yatırımlarda her zaman risk vardır elbet ancak yaza kadar daha neler olur neler. Hiç beklemediğiniz bir anda gayet tatmin edici karlar elde edebilirsiniz :) Ama tabiki kazanma olasılığı kadar kaybetme olasılığı da oluyor. Yatırım risk alabilenler içindir :)

Yanlış bilgi
Dostum bütçen az ise ben gibi Xbox One alabilirsin. Sana açık söyliyeyim SSD oyunlarına gelme, yaklaşık 1 saat oyun oynasan SSD sana en fazla 3 dk kazandırır sence o kadar para vermek değer mi 3 dk için? Bunlar hep ticaret reklam oyunları. Al 1250 TL'ye 2. el Xbox One zaten FPS değerleri aynı. YouTube'a FPS karşılaştırma videolarına bakabilirsin. Hem şu an 1000 TL olan monitörde çok rahat işini görür. Xbox Series X tamamen 4K almak isteyen biri için olmalı ama ben sırf 4K için o kadar para veremem monitöre. Kendim yaz tatili alacağım Xbox One 1250 TL civarı. Ben TV'den oynayacağım ama sen de işte 1000 TL'lik monitör alsan aynı şeye gelecek. Etti 2250 aylık 30 liralık Game Pass alsak 2 yıllık. O da 720 yapar topla 3000 TL yapar. 3000 TL'ye kesintisiz Xbox macerası. Ha benim 4K takıntım var Xbox Series X alacağım 4K monitör alacağım dersen karışmam ama parana da üzülürüm açık söyleyeyim. İkimizde aynı konumdayız şu an. Ben de yaz tatili alacağım sonuç olarak.

Dostum bütçen az ise ben gibi Xbox One alabilirsin. Sana açık söyliyeyim SSD oyunlarına gelme, yaklaşık 1 saat oyun oynasan SSD sana en fazla 3 dk kazandırır sence o kadar para vermek değer mi 3 dk için? Bunlar hep ticaret reklam oyunları. Al 1250 TL'ye 2. el Xbox One zaten FPS değerleri aynı. YouTube'a FPS karşılaştırma videolarına bakabilirsin. Hem şu an 1000 TL olan monitörde çok rahat işini görür. Xbox Series X tamamen 4K almak isteyen biri için olmalı ama ben sırf 4K için o kadar para veremem monitöre. Kendim yaz tatili alacağım Xbox One 1250 TL civarı. Ben TV'den oynayacağım ama sen de işte 1000 TL'lik monitör alsan aynı şeye gelecek. Etti 2250 aylık 30 liralık Game Pass alsak 2 yıllık. O da 720 yapar topla 3000 TL yapar. 3000 TL'ye kesintisiz Xbox macerası. Ha benim 4K takıntım var Xbox Series X alacağım 4K monitör alacağım dersen karışmam ama parana da üzülürüm açık söyleyeyim. İkimizde aynı konumdayız şu an. Ben de yaz tatili alacağım sonuç olarak.
Çok yanlış düşünüyorsun. Ben yurt dışından alacağım 4.000 TL etti. 2 yıl Gamepass 720 TL. 1500 TL monitör alırım. Toplam 6.200 TL. Ayrıca ben bunu istediğim zaman satabilirim. Beni 7 yıl idare etmesi için 6.200 TL mi yoksa 1,2 yıl için 3.000 TL mi? FPS değerleri aynı demişsin. Dalga mı geçiyorsun anlamadım. Zaten 1,2 yıl sonra yenisini almam gerekecek. Ondan dolayı Series X çok daha mantıklı. Diğer arkadaşların da fikrini merak ediyorum.
Hocam ne alırsam daha iyi olur? 4K biraz pahalı ya ondan alamıyorum.

Geri
Yukarı