Xbox Series X için 2K IPS monitör tavsiyesi

Cryaem

Hectopat
Herkese merhaba,

Xbox Series X cihazım için monitör arayışı içindeyim. Bütçem maksimum 15k. Konuya çok hakim olmadığım için birkaç monitör keşfettim, bu iki cihazı kullanmış veya monitörler hakkında bilgisi olan arkadaşlar hangisi alınmalı acaba bir fikirleri var mıdır?

ASUS TUF Gaming VG27AQ1A 27 - Samsung Odyssey G5

İnternette karşılaştırmalara baktığımda ASUS daha çok önde. Bu iki monitör dışında tavsiyesi olan varsa onlara da açığım.

İstediğim özellikler ise şunlar; FreeSync premiuem,min 27 inch,min 2K ve IPS olması.

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS TUF Gaming'i öneririm. Kendi hoparlörü de varsa IPS ekran olarak efsane bir şey. Ben VG259QM 240 Hz kullanıyorum PS3 bağlayıp kendi hoparlörüyle kullanıyorum zamanında da Xbox One S ile kullandım.

Değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. LG 27GR75Q-B ürünü nasıldır? Bu ürünler arasında kalsanız hangisini tercih ederdiniz?

Değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. LG 27GR75Q-B ürünü nasıldır? Bu ürünler arasında kalsanız hangisini tercih ederdiniz?
Sevdigim inceleme sitesinde bulamadim urunu maalesef ama genel degerlendirmeler iyi duruyor. Tercih edilebilir.

Monitor konularinda @Saint Lucia var bana vaktinde teknik bir konuda beni tatmin eden bir açıklama yapabilen tek kişi olduğu için saygı duyuyorum :) Yardımcı olacaktır diye tahmin ediyorum.

Sevdigim inceleme sitesinde bulamadim urunu maalesef ama genel degerlendirmeler iyi duruyor. Tercih edilebilir.

Monitor konularinda @Saint Lucia var bana vaktinde teknik bir konuda beni tatmin eden bir açıklama yapabilen tek kişi olduğu için saygı duyuyorum :) Yardımcı olacaktır diye tahmin ediyorum.
Hadi bakalım inşallah :) Monitör seçmek ne kadar zormuş yahu

Hadi bakalım inşallah :) Monitör seçmek ne kadar zormuş yahu

G5'i unut gitsin. Hatta görmedin sayalım. Asla alınmaz çünkü.
ASUS fena değil ama Dell var.
Bütçe bütçeye en doğru monitördür kendisi.

1706174704626.png

G5'i unut gitsin. Hatta görmedin sayalım. Asla alınmaz çünkü.
ASUS fena değil ama Dell var.
Bütçe bütçeye en doğru monitördür kendisi.

Eki Görüntüle 2096135
Hocam bu işleri tam bilmediğimden genelde karşılaştırma sitelerinde birbirleriyle kıyaslıyorum, mesela asus ile bu monitörü kıyaslayınca asus 71, dell 56 puan alıyor. Bu tarz siteler neye göre kıyaslama yapıyor? Bir de size zahmet bu monitörü tavsiye etmenizin sebebi nedir yani şu şu özellikleri çok iyidir diyebileceğiniz :)

Teşekkür ederim.

Hocam bu işleri tam bilmediğimden genelde karşılaştırma sitelerinde birbirleriyle kıyaslıyorum, mesela ASUS ile bu monitörü kıyaslayınca ASUS 71, Dell 56 puan alıyor. Bu tarz siteler neye göre kıyaslama yapıyor? Bir de size zahmet bu monitörü tavsiye etmenizin sebebi nedir yani şu şu özellikleri çok iyidir diyebileceğiniz :)

Teşekkür ederim.

Epey'i biz monitör karşılaştırmak için kullanmıyoruz.
O tür siteler müşterinin dikkatini çekeceği özelliklere puan atıyor.
Dell G2724D Review monitör incelemesi dediğinde bu sayfa gibi olur.
Monitörün tüm testleri yapılır ve teknik rakamlar ile sunulur. Bu tür incelemeler bize doğru sonuçları verir ve ne alacağımızı biliriz. Epey isterse 1 milyon puan versin. Neye yarar? ASUS'un sayfasından alıp oraya kopyalıyor. Paneli nedir söylemez, gerçek piksel tepkisini söylemez, renk performansını test edip sunmaz falan fıstık uzar gider.
Bir monitör bakacaksan "review" yazıp yabancı kaynakları okuyunuz. 👍

Epey'i biz monitör karşılaştırmak için kullanmıyoruz.
O tür siteler müşterinin dikkatini çekeceği özelliklere puan atıyor.
Dell G2724D Review monitör incelemesi dediğinde bu sayfa gibi olur.
Monitörün tüm testleri yapılır ve teknik rakamlar ile sunulur. Bu tür incelemeler bize doğru sonuçları verir ve ne alacağımızı biliriz. Epey isterse 1 milyon puan versin. Neye yarar? ASUS'un sayfasından alıp oraya kopyalıyor. Paneli nedir söylemez, gerçek piksel tepkisini söylemez, renk performansını test edip sunmaz falan fıstık uzar gider.
Bir monitör bakacaksan "review" yazıp yabancı kaynakları okuyunuz. 👍
Çok teşekkür ederim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı