Xbox Series X için 2K IPS monitör tavsiyesi

Kesinlikle ASUS TUF öneririm.

Kendim Series X için ASUS TUF VG27WQ kullanıyorum. 2K - 165 Hz bir monitör ve çok memnunum. Freesync Premium desteklediği için ayrıca Series X ile de uyumlu.

Epey'i biz monitör karşılaştırmak için kullanmıyoruz.
O tür siteler müşterinin dikkatini çekeceği özelliklere puan atıyor.
Dell G2724D Review monitör incelemesi dediğinde bu sayfa gibi olur.
Monitörün tüm testleri yapılır ve teknik rakamlar ile sunulur. Bu tür incelemeler bize doğru sonuçları verir ve ne alacağımızı biliriz. Epey isterse 1 milyon puan versin. Neye yarar? ASUS'un sayfasından alıp oraya kopyalıyor. Paneli nedir söylemez, gerçek piksel tepkisini söylemez, renk performansını test edip sunmaz falan fıstık uzar gider.
Bir monitör bakacaksan "review" yazıp yabancı kaynakları okuyunuz. 👍

Hocam öneriniz üzerine monitörü aldım. Çok beğendim teşekkür ederim. Şöyle bir sorunum var sadece. Laptopumu monitöre bağladığımda (HDMI girişi var laptopta yalnızca oradan bağlıyorum 2.1 kablo ile) 1080p de 120 FPS 2K da ise 60 FPS alabiliyorum. Bunun sebebi nedir çözebilir miyim? En azından 2K 120 FPS alsam bana yeter.

Laptop modelim: MSI GL73 8RC

Ekleme: Laptopta mini DP çıkışı mevcut. Acaba mini DP dönüştürücü ile bağlasam 2K 144Hz alır mıyım?

Laptop modelim: MSI GL73 8RC

Ekleme: Laptopta mini DP çıkışı mevcut. Acaba mini DP dönüştürücü ile bağlasam 2K 144Hz alır mıyım?

Çok normal. Kullandığın laptop eski bir model. Eski laptoplarda 120Hz üstü kilidi vardı. Yüksek ihtimal de budur konu.
Ayrıca GTX 1050'de HDMI 2.1 port yoktur. 2.1 HDMI alman ya da bağlaman gereksiz oluyor.

Çok normal. Kullandığın laptop eski bir model. Eski laptoplarda 120Hz üstü kilidi vardı. Yüksek ihtimal de budur konu.
Ayrıca GTX 1050'de HDMI 2.1 port yoktur. 2.1 HDMI alman ya da bağlaman gereksiz oluyor.
Display port kablosu alsam olur mu peki sizce?

Hocam bir de monitörün parlaklığı bana mı az geldi bir tek? Eski monitörümle gece oyun oynadığımda son parlaklığa asla alamazdım. Dell'de ise son parlaklık yetersiz geliyor. Bir ayar mı kaçırıyorum acaba

Son düzenleme:
DisplayPort kablosu alsam olur mu peki sizce?

Olmaz. DP çıkışı olmuyor laptoplarda. Type-C to DP ya da MiniDP gerekiyor. Fakat sizin laptopta Type-C görüntü desteklemiyordur. MiniDP denenebilir. Fakat 120Hz kilidi varsa işe yaramaz. Monitör alırken bu konudan bahsetmemiştiniz.

Hocam bir de monitörün parlaklığı bana mı az geldi bir tek? Eski monitörümle gece oyun oynadığımda son parlaklığa asla alamazdım. Dell'de ise son parlaklık yetersiz geliyor. Bir ayar mı kaçırıyorum acaba

400CD üstü SDR parlaklığına sahip. Çoğumuz 250CD parlaklığa sahip monitör kullanırken ve bu bile çok gelirken 400 gibi değerin az gelmesi normal değil. Bir mod açık olabilir ya da ayarların kötüdür. Bilemiyorum. Oturup görmem lazım.

Olmaz. DP çıkışı olmuyor laptoplarda. Type-C to DP ya da MiniDP gerekiyor. Fakat sizin laptopta Type-C görüntü desteklemiyordur. MiniDP denenebilir. Fakat 120Hz kilidi varsa işe yaramaz. Monitör alırken bu konudan bahsetmemiştiniz.

400CD üstü SDR parlaklığına sahip. Çoğumuz 250CD parlaklığa sahip monitör kullanırken ve bu bile çok gelirken 400 gibi değerin az gelmesi normal değil. Bir mod açık olabilir ya da ayarların kötüdür. Bilemiyorum. Oturup görmem lazım.
Ben zaten konsol için aldım monitörü sorun yok. Parlaklığı düzeltmek için ekran ayarları ile ilgili birçok konu gezdim fakat düzeltemedim. Bildiğiniz bir konu var mı ayarlar hakkında detaylı bilginin paylaşıldığı?

Ben zaten konsol için aldım monitörü sorun yok. Parlaklığı düzeltmek için ekran ayarları ile ilgili birçok konu gezdim fakat düzeltemedim. Bildiğiniz bir konu var mı ayarlar hakkında detaylı bilginin paylaşıldığı?

Parlaklık düzeltilecek bir konu değildir. Bir ayarı kurcaladıysanız bunu siz bilirsiniz. OSD menüsünü dilerseniz fabrika ayarlarına geri döndürün. Bununla ilgili bir konu bulunmuyor maalesef. Parlaklık neye göre düşük geldi gözünüze bilemiyorum. Görmek lazım. Alışmanız gerekiyordur belki de.

Yeni konular

Geri
Yukarı