Çözüldü Xbox Series X ile 2 kişi FIFA 23 oynayabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enis Ayıdın

Hectopat
Merhaba, konsol almayı düşünüyorum ve bir şeyi merak ediyorum: Xbox Series X konsolunda aynı PlayStation'daki gibi 2 kol ile FIFA 23 tarzı oyunları oynamamız mümkün müdür? Bu konuda PlayStation'mu daha iyi yoksa Xbox'mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oynarsınız. Yeter ki 2 tane kontrolcünüz olsun.

Diğer sorunuza cevap olarak Xbox derim. Çünkü spor ve dövüş oyunlarının çoğu Game Pass aboneliğinin içinde.

Diğer sorunuza cevap olarak Xbox derim. Çünkü spor ve dövüş oyunlarının çoğu Game Pass aboneliğinin içinde.

Çözüm
Bahsettiğiniz şekilde Online olmadan aynı cihaz üzerinde 1'den fazla kontrolcünüz var ise oyunun desteklediği oyuncu sayısı kadar yerel olarak multiplayer oynayabilirsiniz hocam. Bunun Xbox ya da PS gibi bir farkı yok.

FIFA öncelikli bakıyorsanız hangi kontrolcüyü tercih etmek istediğiniz bir kriter olabilir. Yine önemliyse tanıdıklarınızın hangi konsolu kullandığı kriter olabilir, konsollar için FIFA satışlarının %70'i Playstation'da %25'i Xbox'ta %5'i Switchte yapılıyor. Fakat FIFA 23 ile cross play gelmiş olmalı, yani Xbox One ile PS4, Xbox Series ile PS5 kullanıcılarının birlikte oynamasına imkan sağlıyor. Transfer pazarı da Switch ve PC hariç yine ortak oldu. Dolayısıyla FIFA'nın kalesi Playstation olma durumunun etkisi kalktı denebilir. Yine de bu gibi detaylar önemliyse bunları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Teşekkür ediyorum hocam, büyük ikilemden kurtardınız beni.

FIFA öncelikli bakıyorsanız hangi kontrolcüyü tercih etmek istediğiniz bir kriter olabilir. Yine önemliyse tanıdıklarınızın hangi konsolu kullandığı kriter olabilir, konsollar için FIFA satışlarının %70'i Playstation'da %25'i Xbox'ta %5'i Switchte yapılıyor. Fakat FIFA 23 ile cross play gelmiş olmalı, yani Xbox One ile PS4, Xbox Series ile PS5 kullanıcılarının birlikte oynamasına imkan sağlıyor. Transfer pazarı da Switch ve PC hariç yine ortak oldu. Dolayısıyla FIFA'nın kalesi Playstation olma durumunun etkisi kalktı denebilir. Yine de bu gibi detaylar önemliyse bunları göz önünde bulundurabilirsiniz.
Teşekkür ediyorum hocam. Xbox Series X alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı