Xbox Series X Kullanıcı Deneyimi

Evet, PS5 ve Xbox Series X arasından hangisini seçmem konusunda arada kalmıştım, seçimimi yaptım. Şimdi size kısaca kullanırken yaşadıklarıma, deneyimlerimi aktaracağım.
1) Kurulum: Kurulum aşaması çok basit. Tek yapmanız gereken telefonunuza Xbox uygulamasını indirip konsolunuza direkt olarak Microsoft hesabınızı aktarabiliyorsunuz. Konsolunuz açıldığında bir kod çıkıyor ve bu kodu uygulamaya yazıyorsunuz ve hazırsınız.
2) Kontrolcü: Kontrolcü klasik Xbox kontrolcüsünün geliştirilmiş hali. Titreşim arttırılmış. Her zamanki gibi ergonomik. Ama tabii ki bir DualSense değil.
3) Performans: 30FPS oyun yok. 60 FPS standart olmuş durumda. Bazı oyunlar 120FPS. Akıcı ve detay seviyesi gayet tatmin edici.
4) Quick Resume: Çoğu kişi tarafından merak edilen bir detay. Açıkçası gayet beğendim. Örnek vereyim: DOOM Eternal oynuyorsunuz ve sizi arkadaşınız Apex'e çağırdı. Quick Resume ile Apex'e geçiyorsunuz. 5-6 saniye falan sürüyor. Sonra arkadaşınızla oyununuz bittikten sonra 5-6 saniyede DOOM'a dönüyorsunuz.
5) Oyunlar: Açıkçası oyun konusunda Microsoft konsoluna daha çok yatırım yapmalı oyun konusunda. O kadar stüdyo aldılar ve boş duracaklarını zannetmiyorum. Konsolu aldığınızda muhtemelen oyunlara akıtacak çok paranız olmayacak, yani bende böyle oldu. İmdadıma Game Pass yetişti. 100 oyundan fazla olan ktüphane sayesinde güncel oyunları düşük fiyata oynayabildim. Yani konsolu aldığınızda oyunsuzluk gibi bir derdiniz olmaz.
6) Fan sesi: Konsol oyunda da arayüzde de çok sessiz. PS4 Fat uçağından sonra rahat ettim.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım beğenmişsinizdir.

Sonunda almışsınız bu ne hız. Bize de artık hayırlı olsun demek düşer. Siftahı hangi oyunla yaptınız? 🙂

İlk yüklenen BF5'ti. Onu denedim ilk başta.
Söylemek lazım: İlk kez kontroller ve 4K'da FH4 oynadım. Benim önceden oynadığım oyun FH4 değilmiş onu anladım :D
Teknosa'dan aldım.

İlk yüklenen BF5'ti. Onu denedim ilk başta.
Söylemek lazım: İlk kez kontroller ve 4K'da FH4 oynadım. Benim önceden oynadığım oyun FH4 değilmiş onu anladım :D
Teknosa'dan aldım.
İyi olmuş e hayırlı olsun o zaman nice güzel oyunlara bu günün tarihini not ettim. Memnun musunuz önerir misiniz?
Yakın zamanda daha detaylı bir inceleme yapacak mısınız?

İyi olmuş e hayırlı olsun o zaman nice güzel oyunlara bu günün tarihini not ettim. Memnun musunuz önerir misiniz?

Genel olarak öneririm. Dün elime geçti ve bir döngü içerisine girdim desem yeridir. Oyun yükle, yüklenirken 1 saat CP2077 oyna, oyunu test et. Bütün gün boyunca 4-5 kez yaptım. Yorucu idi :D

Hayırlı olsun hocam. PS5'den daha iyi olduğunu düşünüyorum Xbox Series X'in. PlayStation'un tek artısı benim için Dual sense ve özel oyunlar. 2K desteği olmaması ve hala oyunlarda 30 FPS olması büyük bir eksi.

Hayırlı olsun hocam. PS5'den daha iyi olduğunu düşünüyorum konsolun. PlayStation'un tek artısı benim için Dual Sense ve özel oyunlar. 2K desteği olmaması ve hala oyunlarda 30 FPS olması büyük bir eksi.

Zevkler ve renkler meselesi. Ben bir oyuna 700 lira veremeyeceğim için XSX seçtim, umarım doğru seçimi yapmışımdır.

En mantıklı konsol bence Series X. PS5 tabi ki daha iyi ancak TR şartları için çok pahalı. Series S ise 2-3 seneye kaybolacak gibi geliyor. Ancak dikkatimi çeken imzanızdaki sistemin oldukça iyi olması. Ben de benzer bir sisteme sahibim, kasayı TV'ye bağlayıp gamepad ile konsolmuş gibi kullanabiliyorum.

En mantıklı konsol bence Series X. PS5 tabi ki daha iyi ancak TR şartları için çok pahalı. Series S ise 2-3 seneye kaybolacak gibi geliyor. Ancak dikkatimi çeken imzanızdaki sistemin oldukça iyi olması. Ben de benzer bir sisteme sahibim, kasayı TV'ye bağlayıp gamepad ile konsolmuş gibi kullanabiliyorum.
Benim sıkıntım şu idi: Benim PC'de çoğu oyunda sıkıntı çıkıyor. Garantilerde gezdim, sürücü güncelledim BIOS'u kurcaladım ama yok arkadaş bulamadım. Beni 5-6 sene götürmesi için XSX tercih ettim.

Geri
Yukarı