Xbox Series X RTX ve DLSS desteği olacak mı?

Furkanxg

Hectopat
Makaleler
2
Bildiğiniz üzere PS 5 ve Xbox series X yani yeni nesil konsollar geliyor ve PS 5 4K hedeflerken Xbox 8K hedefliyor ve çoğu kişide şöyle düşünyor. "Sanki 8K oyun yapacaklarda 8K yapıyorlar" benim de aklıma bu soru takıldı ve YouTube'dan baktım ve yeni konsolların içinde RTX ekran kartlarının olduğunu ve RTX teknolojisini destekleyeceğini öğrendim. Mesela Minecraft bunu öğrendiğime çok sevindim ve sonra aklıma DLSS geldi RTX ekran kartlarının yanında DLSS'de geliyordu. Bu şekilde acaba geliştiriciler Xbox'a 4K dokular verip DLSS'le 8K ya çıkabilir mi? Hem depolamdan tasaruf hem iş gücünden tasaruf bu arada DLSS'i bilmeyenler için söyliyeyim DLSS bir görüntü 1080P ise o gerçek pixelleri küçültüp arka planın tek renk gözüktüğü alanlar elde ediyor ve bu alanları yapay pixellerle dolduruyor. Bu sayede işleyiş 1080P oluyor fakat görüntü 4K'ya çıkıyor zaten artık yapımcılar 4K'yı standart yaptı 4K görüntüyü neden 8K ya çıkartamasın? Diye düşündüm. Yani PS 4 Pro'da olduğu gibi konsolda 4K oynayacak oyun yok ki zaten devri kapanır o zaman ve 1080P oyunları 4K 4K oyunları 8K oynayabileceğiz :) Artık Forza Horizon 5'i 8K yaparlar 16K ya çıkar :) Neyse söyliyeceklerim bu kadardı. Fikirlerinizi yazarsanız sevinirim ♥

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı