Xbox Series X ve Series S fiyatları hala açıklanmadı

xbox series s
xbox series x

Ya hocam tamam da o fiyatlar resmi değil mağaza indirimleri. Resmi bile olsa Xbox evet o fiyatlarda olması lazım ancak onlar yerelleştirmenin kalktığı fiyatlar. Kalkmazsa eğer PS5 6500-7000 bandında olacaktır. O fiyatlar resmi Xbox fiyatıysa da yeniden 6500-7000 bandına düşer ki o fiyatlar resmi değil stok eritilmek için yapılıyor. O zaman Teknosa'da geçen gün mağazadan al ile 7124TL oldu. Series S geçen gün N11'de mobil ödeme ile 3899TL oldu. Yani şimdilik bir açıklama yok.

Ya hocam tamam da o fiyatlar resmi değil mağaza indirimleri. Resmi bile olsa Xbox evet o fiyatlarda olması lazım ancak onlar yerelleştirmenin kalktığı fiyatlar. Kalkmazsa eğer PS5 6500-7000 bandında olacaktır. O fiyatlar resmi Xbox fiyatıysa da yeniden 6500-7000 bandına düşer ki o fiyatlar resmi değil stok eritilmek için yapılıyor. O zaman Teknosa'da geçen gün mağazadan al ile 7124TL oldu. Series S geçen gün N11'de mobil ödeme ile 3899TL oldu. Yani şimdilik bir açıklama yok.

Zaten biliyorum resmi fiyat olmadığını ama bu fiyatları da Xbox söylemiş olmalı ki tüm satıcılar bu fiyattan satıyor şu an ekstra kar yapıyorlar Sony yine güzel bir fiyatla cevap verinceye kadar böyle durum. Şubat ayında açıklarlar herhalde. ufak bir stok olacak diyorlar.

Zaten biliyorum resmi fiyat olmadığını ama bu fiyatları da Xbox söylemiş olmalı ki tüm satıcılar bu fiyattan satıyor şu an ekstra kar yapıyorlar Sony yine güzel bir fiyatla cevap verinceye kadar böyle durum. Şubat ayında açıklarlar herhalde. ufak bir stok olacak diyorlar.
Evet hocam bir ara eylül ayında vergi düşecek diye 7500den açıklamışlardı fiyatı. O yüzden onlar da o fiyatı seçtiler.

Valla başta Mediamarkt Series S'i 5400'ten 4500'e indirmiş gözüküyordu. Şimdiyse ürün 4500'ten satılıyor, gece indirimleri vs. olduğunda da 4500'den 3800'e çekmiş gibi görünüyor. 1-2 Mediamarkt çalışanından Series S'in yeni tavsiye edilen satış fiyatının 4500 TL olduğunu duydum. 7500 TL Series X fiyatları da aynı şekilde resmi ama onları 9300'den fiyatlandırılmış ilk fiyat olarak düşünebilirsiniz, PS5 fiyatlarına göre esneme olabilir. Aynı şekilde şimdi 4500->3800 olarak satılan Series S'lerin indirimli fiyatları, PS5 Dijital'in 5000-5500 bandından gelirse esneyeceği fiyat olarak düşünülebilir. Ben şahsen:

- PS5 Diskli-Series X - 6500,
- PS5 Dijital 5000-5500,
- Series S 4000 TL olur diye düşünüyorum. Umarım olması gerektiği şekliyle, yani gerekli hesaplamalardan sonra ortaya çıkan bu fiyatlarla satarlar da kimse Amazon'dan falan sipariş vermek zorunda kalmaz. Bu şekilde bölgesel olarak da Türkiye adına daha fazla konsol satılmış olur. Kötü ve anlamsız senaryoda ise Series S 4500 TL, PS5 Dijital 6000-6500 TL, PS5 Diskli ve Series X 7500 TL olacaktır.

Vallahi başta MediaMarkt Series S'i 5400'ten 4500'e indirmiş gözüküyordu. Şimdiyse ürün 4500'ten satılıyor, gece indirimleri vs. olduğunda da 4500'den 3800'e çekmiş gibi görünüyor. 1-2 MediaMarkt çalışanından Series S'in yeni tavsiye edilen satış fiyatının 4500 TL olduğunu duydum. 7500 TL Series X fiyatları da aynı şekilde resmi ama onları 9300'den fiyatlandırılmış ilk fiyat olarak düşünebilirsiniz, PS5 fiyatlarına göre esneme olabilir. Aynı şekilde şimdi 4500->3800 olarak satılan Series S'lerin indirimli fiyatları, PS5 Dijital'in 5000-5500 bandından gelirse esneyeceği fiyat olarak düşünülebilir. Ben şahsen:

- PS5 diskli-Series X - 6500,
- PS5 dijital 5000-5500,
- Series S 4000 TL olur diye düşünüyorum. Umarım olması gerektiği şekliyle, yani gerekli hesaplamalardan sonra ortaya çıkan bu fiyatlarla satarlar da kimse Amazon'dan falan sipariş vermek zorunda kalmaz. Bu şekilde bölgesel olarak da Türkiye adına daha fazla konsol satılmış olur. Kötü ve anlamsız senaryoda ise Series S 4500 TL, PS5 dijital 6000-6500 TL, PS5 diskli ve Series X 7500 TL olacaktır.

Series S'in 4500₺ olacağını sanmam cihaz zaten 250€'dan geliyor gümrüğe. Biz adamların vergilerini ödemiyoruz şu an yerel fiyatlandırmasız şekilde fiyatlar böyle:
Xbox Series S: 3771₺(tahminim 3800-4000₺)
Xbox Series X-PS5 diskli: 6184₺(tahminim 6250₺)
PS5 dijital: 5000₺(tahminim 5000₺)
Fiyatlar her türlü vergi dahil böyle. Zaten satıcı karı da içinde oluyor fiyatların ama bizim satıcıların ne yapacağı belli olmaz. Şu an Xbox fiyatlarında uyanıklık yapıyorlar Sony PS5 fiyatını açıklamadığı için. Elbette şu anki fiyatı da Xbox açıklamış olmalı ki tüm satıcılar bu fiyattan satıyor. Zaten Xbox sitesinde de fiyat yazmıyor Twitter'den de açıklama yapmadılar. Yine Sony sayesinde fiyatlar biraz daha düşmesini umut ediyorum yoksa Xbox'ın yerel fiyatlandırma falan yapacağı yok. PS5 gelene kadar bu fiyattan satacaklar ekstra kar elde edecekler.

Series S'in 4500₺ olacağını sanmam cihaz zaten 250€'dan geliyor gümrüğe. Biz adamların vergilerini ödemiyoruz şu an yerel fiyatlandırmasız şekilde fiyatlar böyle:
Fiyatlar her türlü vergi dahil böyle. Zaten satıcı karı da içinde oluyor fiyatların ama bizim satıcıların ne yapacağı belli olmaz. Şu an Xbox fiyatlarında uyanıklık yapıyorlar Sony PS5 fiyatını açıklamadığı için. Elbette şu anki fiyatı da Xbox açıklamış olmalı ki tüm satıcılar bu fiyattan satıyor. Zaten Xbox sitesinde de fiyat yazmıyor Twitter'den de açıklama yapmadılar. Yine Sony sayesinde fiyatlar biraz daha düşmesini umut ediyorum yoksa Xbox'ın yerel fiyatlandırma falan yapacağı yok. PS5 gelene kadar bu fiyattan satacaklar ekstra kar elde edecekler.

Tamam ben de aynı şeyleri düşünüyorum hocam. Microsoft cihazların ilk çıkışlarından önceki politikasını izliyor ve 9300'e çıkardığı zamanki gibi bir fiyatlandırma yapıyor. Yoksa güncel vergilerle PS5'in olması gerektiği fiyat 710 Euro, 9.5 sabit kur alınırsa 6700 gibi bir banttan çıkması gerek. Sony böyle yaparsa Xbox da bu seviyeye iner.

Aynı şekilde Sony PS5 Dijitali de olması gerektiği fiyattan açıklarsa Series S şu an indirimli fiyat olarak gözüken 3800-4000'e çekilir, zaten olması gerektiği bu olduğu için rahatça indirip duruyorlar kampanyaymış gibi. 4 ay önce Microsoft Series X için 9300, Series S için 5400 TL açıklamıştı. PS5 Diskli sürüm Series X'in fiyatını 8300'e çekmişti fakat Series S'in fiyatı değişmemişti. Şimdi benzer hesaplarla olması gerektiği 5000 TL gibi bir fiyatla PS5 Dijital satılırsa Series S de 4000 altına iner kalıcı olarak.

Tamam ben de aynı şeyleri düşünüyorum hocam. Microsoft cihazların ilk çıkışlarından önceki politikasını izliyor ve 9300'e çıkardığı zamanki gibi bir fiyatlandırma yapıyor. Yoksa güncel vergilerle PS5'in olması gerektiği fiyat 710 Euro, 9.5 sabit kur alınırsa 6700 gibi bir banttan çıkması gerek. Sony böyle yaparsa Xbox da bu seviyeye iner.

Aynı şekilde Sony PS5 dijitali de olması gerektiği fiyattan açıklarsa Series S şu an indirimli fiyat olarak gözüken 3800-4000'e çekilir, zaten olması gerektiği bu olduğu için rahatça indirip duruyorlar kampanyaymış gibi. 4 ay önce Microsoft Series X için 9300, Series S için 5400 TL açıklamıştı. PS5 diskli sürüm Series X'in fiyatını 8300'e çekmişti fakat Series S'in fiyatı değişmemişti. Şimdi benzer hesaplarla olması gerektiği 5000 TL gibi bir fiyatla PS5 dijital satılırsa Series S de 4000 altına iner kalıcı olarak.

Euro yine düşmeye başladı bu hız ile düşerse Series S 3500₺ ye çıkar.9.5'dan almazlar şu an 8.67 daha da düşecek gibi görünüyor. Yine Sony'nin ocağına düştük onlar ne derse o olacak anlaşılan ama bence fiyatlar düşük açıklanır geçen seferde öyle olmuştu. Özel fiyat yaparlarsa çok daha ucuz fiyatlar görebiliriz. Kim bilir belki de adamlar rekabetten dolayı Series S ile PS5 dijitalin fiyatını aynı tutar ben umutluyum Sony'den.

Aynı şekilde Sony PS5 Dijitali de olması gerektiği fiyattan açıklarsa Series S şu an indirimli fiyat olarak gözüken 3800-4000'e çekilir, zaten olması gerektiği bu olduğu için rahatça indirip duruyorlar kampanyaymış gibi. 4 ay önce Microsoft Series X için 9300, Series S için 5400 TL açıklamıştı. PS5 Diskli sürüm Series X'in fiyatını 8300'e çekmişti fakat Series S'in fiyatı değişmemişti. Şimdi benzer hesaplarla olması gerektiği 5000 TL gibi bir fiyatla PS5 Dijital satılırsa Series S de 4000 altına iner kalıcı olarak.

Sizlere katılıyorum. Microsoft'un yerinde ben olsam hazır elimde de stokum varken düşürürdüm az bir şey Sony açıklayana kadar da satardım.
Şimdi özel fiyat kalkmazsa eğer dediğiniz gibi olacaktır ama bizim satıcılar Sony fiyat açıklamazsa eğer 8300'den satacaklardır veya 8000TL'den çünkü çok talep var. İnşallah eğer dediğim gibi olursa bizi mağazacıların eline bırakmaz.
Neden hala fiyat da açıklanmıyor anlamış değilim ürünler bu hafta içinde stoğa girecek bugün açıklarlar diye bekliyordum oysa ki hiçbir şey yok.

Bu arada Xbox Series X 7000₺ oldu. Daha 6000₺'nin altına inecek birkaç ay daha sabredin. Aynı zamanda 3 ay gamepass+series s 4000₺ oldu.

Oh ne güzel be. %50 gümrüğe göre bile bu şekilde ise yeni gelen PS5'ler daha uygun olur inşallah.
Almayalım arkadaşlar.

Geri
Yukarı