Xbox Series X vs PS5 vs Meta Quest 3

MansaKura

Picopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Amd Ryzen 5 5500 Anakart: Gigabyte B450M H mATX SıvıSoğutucu: PowerBoost Deep240 ARGB Ram: Adata XPG Spectrix D41 RGB 16GB (8x2) 3600mhz Hdd: Seagate Baraccuda 1TB Ssd: MLD 500GB Nvme Psu: GameBooster 600w 80+ Bronze Ekran Kartı: Zotac RTX 4060 Ti16GB Kasa: GameBooster GB-G5180B Monitör: Asus TUF VG27WQ1B Klavye: Razer Huntsman V2 TKL Mouse: Razer Basilisk V3 PRO Kulaklık: Razer Kraken V3 PRO Mousepad: Razer Strider Chroma
Meslek
Hidrolik&Pnömatik Uzmanı, Satış danışmanı
Herkese iyi sosyaller, babam bir iş gezisi için Güney Kore'ye gidecek ve gelirken istediğim bir şey olup olmadığını sordu. Çocukluktan beri sevdiğim fakat asla bilgisayar yerine tercih edemediğim PS5 geldi direkt aklıma fakat bir yandan da oyunlara bu kadar fazla para vermek istemediğim ve PS Plus kütüphanesi bana pek hitap etmediğinden Xbox Series X aklıma geldi. DualSense 5 kolu beni aşırı çekmekte fakat dediğim gibi oyun işi itiyor. Öte yandan da Xbox Game Pass'i bilgisayarda da bizzat kullanmaktayım fakat masraftan kaçmayıp çocukluk hayalimi mi alsam onu düşünmekteyim. Son olarak da hiç konsol işine bulaşmayıp 1-2 kere kullanıp gerçekten bayıldığım VR dünyasına bir giriş mi yapsam bunu düşünmekteyim. Zevk olarak hepsi beni tatmin eder ve ne gelirse gelsin mutlu olurum fakat bir karar vermem lazım. Bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
VR'ın ölü yatırım olacağını düşünüyorum. PS5'e ise en az 1 yıl büyük çapta bir özel oyun gelmeyecek. Zaten GoW Last of Us bilgisayara çıkmaya başladı devamı da gelecek. İyi bir bilgisayarınız varsa bence hiçbirine gerek yok. Hem GTA VI'nın yayımlanmasıyla PS5 Pro'yu da göreceğimiz söyleniyor. Seçim sizin, belki getir sat yapıp elde edilen karla bilgisayarınıza PlayStation oyunlarını alırsınız :)

VR'ın ölü yatırım olacağını düşünüyorum. PS5'e ise en az 1 yıl büyük çapta bir özel oyun gelmeyecek. Zaten GoW Last of Us bilgisayara çıkmaya başladı devamı da gelecek. İyi bir bilgisayarınız varsa bence hiçbirine gerek yok. Hem GTA VI'nın yayımlanmasıyla PS5 Pro'yu da göreceğimiz söyleniyor. Seçim sizin, belki getir sat yapıp elde edilen karla bilgisayarınıza PlayStation oyunlarını alırsınız :)
Ps özel oyunlarını pek oynayacağımı sanmıyorum hocam o yüzden biraz daha xbox aklımı çeliyor zaten. Vr gerçekten hevesimi hızlı alacağımdan korktuğum bir cihaz o yüzden haklısınız boş yatırım olabilir. Fakat hazır böyle bir teklif gelmişken imkan da varken geri çevirmek istemiyorum.

GTA 6'yı erken oynamak istiyorsanız Series X veya PS5 tercih etmeniz gerekiyor. Gamepass zaten bilgisayarda var ve bilgisayar oyuncusu iseniz Xbox'ın yüzüne ne kadar bakacaksınız? PS tarafında da PS Plus var o da ilginizi çekmiyor. GTA 6 çıktığında oynamak istemeyecek çok az kişi vardır bu sebepten ben konsollardan birini öneririm. Hangisi olduğuna da gamepad gibi etkenlere bakarak karar verin derim.

GTA 6'yı erken oynamak istiyorsanız Series X veya PS5 tercih etmeniz gerekiyor. Gamepass zaten bilgisayarda var ve bilgisayar oyuncusu iseniz Xbox'ın yüzüne ne kadar bakacaksınız? PS tarafında da PS Plus var o da ilginizi çekmiyor. GTA 6 çıktığında oynamak istemeyecek çok az kişi vardır bu sebepten ben konsollardan birini öneririm. Hangisi olduğuna da gamepad gibi etkenlere bakarak karar verin derim.
Çok teşekkür ederim hocam görüşleriniz için, GTA 6 olayı hiç aklıma gelmemişti ve çok doğru söylüyorsunuz sırf bunun için bile konsol alınır.

Yeni konular

Geri
Yukarı