Xbox Series X vs PS5

Sizce FPS problemi olur mu Series S'te.
Xbox Series S'de çoğu oyunu deneyip FPS değerlerinden rehber yaptım.
Screenshot_20240414_144001_Chrome.jpg
Screenshot_20240414_143943_Chrome.jpg

Başka platform olduğu için link atamıyorum.

Series X evet daha güçlü fakat konsolda optimizasyon önemlidir. PS5 daha güçsüz olmasına rağmen optimizasyonda fark atıyor ve performansı bu sebepten daha iyi, ilerde fark daha da açılacaktır. Performansı bir kenara atalım zaten oyun konsolu oyunları için alınır performansı için değil. Performans isteyen biri güçlü bir PC toplar Xbox ile aynı oyunları oynar. İşte bu konuda PS5 Series X'i ağır tokatlıyor. Birbirinden güzel PlayStation özel oyunlarını PS5'te ilk günden oynayabilmek varken Series X almak için mantıklı bir sebep yok. 3. parti oyunlar derseniz iki konsolda da var yani PS5 alırsanız hem 3. hem de 1. parti oyunları oynayabilirsiniz. Gamepass konusunda da eğer çok seviyorsanız PC'de kullanın Gamepass'i aynı abonelik PC'de var niye Xbox alasanız? Kontrolcü de bir o kadar önemli bir konu oyunları saatlerce o kontrol cihazı ile oynayacaksınız bu konuda da PS5 kontrolcüsü Dualsense ağır tokatlıyor. Birçok konuda Xbox almak için sebep yok onun tek artısı Gamepass o da PC'de var ordan kullanın paranızı israf etmeyin en azından PS'de başka hiçbir platformda bulunmayan PS Plus aboneliği var ondan da faydalanırsınız. Sony'den şaşmayın, küçük kardeşi de olmadığı için kısıtlamalara maruz kalmayacak her oyunu senelerce oynayabileceksiniz.

Xbox Series S'de çoğu oyunu deneyip FPS değerlerinden rehber yaptım.

Başka platform olduğu için link atamıyorum.

30 FPS kasıyor gibi mi gözükür televizyonda.

Series X evet daha güçlü fakat konsolda optimizasyon önemlidir. PS5 daha güçsüz olmasına rağmen optimizasyonda fark atıyor ve performansı bu sebepten daha iyi, ileride fark daha da açılacaktır. Performansı bir kenara atalım zaten oyun konsolu oyunları için alınır performansı için değil. Performans isteyen biri güçlü bir PC toplar Xbox ile aynı oyunları oynar. İşte bu konuda PS5 Series X'i ağır tokatlıyor. Birbirinden güzel PlayStation özel oyunlarını PS5'te ilk günden oynayabilmek varken Series X almak için mantıklı bir sebep yok. 3. parti oyunlar derseniz iki konsolda da var yani PS5 alırsanız hem 3. hem de 1. parti oyunları oynayabilirsiniz. Game Pass konusunda da eğer çok seviyorsanız PC'de kullanın Game Pass'i aynı abonelik PC'de var niye Xbox alasanız? Kontrolcü de bir o kadar önemli bir konu oyunları saatlerce o kontrol cihazı ile oynayacaksınız bu konuda da PS5 kontrolcüsü DualSense ağır tokatlıyor. Birçok konuda Xbox almak için sebep yok onun tek artısı Game Pass o da PC'de var oradan kullanın paranızı israf etmeyin en azından PS'de başka hiçbir platformda bulunmayan PS Plus aboneliği var ondan da faydalanırsınız. Sony'den şaşmayın, küçük kardeşi de olmadığı için kısıtlamalara maruz kalmayacak her oyunu senelerce oynayabileceksiniz.

Hocam bende öyle düşündüm de çok pahalı PS5 de o yüzden kararsız kaldım Series S ile. Düşününce ps5 veya ps5 slim almak daha mantıklı gibi.

30 FPS kasıyor gibi mi gözükür televizyonda.

Hocam bende öyle düşündüm de çok pahalı PS5 de o yüzden kararsız kaldım Series S ile. Düşününce ps5 veya ps5 slim almak daha mantıklı gibi.
Elbette çok daha mantıklı. PS5'ten önce Series S ve X'te kullandım, X memnun bırakmadığı için PS5'e geçtim abartısız söylüyorum en az 20 kat iyidir. Zaten konsolu kaliteli oyun oynamak için alıyoruz The Last Of Us Part 2 + God Of War Ragnarok Xbox'ta oynayacağınız bütün oyunlardan daha iyi bir deneyim verecektir. The Last Of Us Part 3 veya yeni God Of War geldiğinde de 3-4 sene PC'ye gelmesini beklemeden Vibe'ı kaçmadan ilk günden PS'den oynarsınız. Vereceğiniz fiyat farkına kesinlikle değer olmadı ikinci elden 14 civarına denk getirebilirsiniz.
PC'in varmış zaten PS5 aldığında PC'ye çıkmayan exclusiveleri oynayabilirsin.
Aslında olay PC'de değil konsolu kaliteli oyun oynamak için alıyoruz. Performans olsun, kontrolcü olsun, özel oyun kalitesi olsun birçok konuda PS5 tokatlıyor.

Aslında olay PC'de değil konsolu kaliteli oyun oynamak için alıyoruz. Performans olsun, kontrolcü olsun, özel oyun kalitesi olsun birçok konuda PS5 tokatlıyor.

Zaten arkadaşın PC'si varmış, Xbox'ı alsa ne gibi bir ayrıcalık sunacak? PS en azından sana bir ayrıcalık veriyor, şu anda bile çıkmayacağı kesin onlarca exclusive oyun var, bunları oynar.

Zaten arkadaşın PC'si varmış, Xbox'ı alsa ne gibi bir ayrıcalık sunacak? PS en azından sana bir ayrıcalık veriyor, şu anda bile çıkmayacağı kesin onlarca exclusive oyun var, bunları oynar.
Siz beni anlamadınız ben diyorum ki Xbox bilgisayarın karbon kopyası konsol adı altında çakma bir bilgisayardır, PS5 birçok konuda tokatlıyor PC olmasa da PS5 almalıydı dedim bu kadar aksi olmaya gerek var mı?

Geri
Yukarı