Xbox varken neden bilgisayar alınır?

• Konuyu başlatan plx22
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 1B
Herkese merhaba.
Öncelikle 5600X ve 3060 Ti'li bir sistemim var. Bu sistemi 2020 Aralık ayında toplamıştım. Bugün gelinen noktaya baktığımda, sadece ekran kartlarının Xsx'ten bile pahalı olduğunu görünce insan niye bilgisayar alsın ki? Diye kendime soruyorum hatta kendi sistemimi satıp sxs almayı bile sık sık düşünmüyor değilim. Bugün gelinen noktada Xsx'in çok daha avantajlı olduğunu ve bilgisayar almanın hiçbir mantıklı açıklaması olmadığını düşünüyorum. Yoksa benim kaçırdığım bir nokta mı?
Herkese merhaba.
Öncelikle 5600X ve 3060 Ti'li bir sistemim var. Bu sistemi 2020 Aralık ayında toplamıştım. Bugün gelinen noktaya baktığımda, sadece ekran kartlarının Xsx'ten bile pahalı olduğunu görünce insan niye bilgisayar alsın ki? Diye kendime soruyorum hatta kendi sistemimi satıp sxs almayı bile sık sık düşünmüyor değilim. Bugün gelinen noktada Xsx'in çok daha avantajlı olduğunu ve bilgisayar almanın hiçbir mantıklı açıklaması olmadığını düşünüyorum. Yoksa benim kaçırdığım bir nokta mı var?

One X de kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim. Performansı tabii ki Xbox'da daha yüksek. Fakat belli bir noktadan sonra artık Game Pass yeterli gelmiyor. En azından bana öyle oldu. Kol ile FPS oynamak daha fazla beceri istiyor. Bunların hepsini geride bırakırsak kısaca neden bilgisayarın avantajlı olduğunu söyleyelim. Oyunlar bilgisayarda çok ama çok ucuz. Bence tek nedeni bu. Şimdi diyeceksin yav öylede ekran kartları aldı başını gidiyor. Onunda çözümü kolay şu an GeForce NOW senelik abonelik 700 lira seneye bu 1000 liraya çıksın. Yani bir karta 17k vermektense basit bir sistem ile ve altyapı olarak tavsiyem fiber olacaktır ekran kartı almak yerine 8 sene den fazla ekran kartı fiyatına abonelik alabilirsiniz. Sağlam bir PC yok ise en mantıklı çözüm bu. Ben şu an bu sisteme üye olmadan PC topladığım için pişmanım

Ben bazen stok sorunu meselesinin bilinçli yapıldığını düşünüyorum. İnsanları bu tip sistemlere mecbur bırakıyor olabilirler.
Kesinlikle öyle Nvidia madencilere kart satarken, oyuncularıda bu sisteme dahil ederek 2 taraftan da para kazanma peşinde. Coin'İn kurucuları arasında bile olabilirler.

Kesinlikle öyle Nvidia madencilere kart satarken, oyuncularıda bu sisteme dahil ederek 2 taraftan da para kazanma peşinde. Coin'İn kurucuları arasında bile olabilirler.
Senelerce patır patır kart piyasaya süren şirketler sözde çip krizi adı altında piyasayı manipüle ediyor. Fabrikalar yarı zamanla çalışsa bile ben çip sorunu olacağını sanmıyorum. Maliyet arttı desek şuan 3 bin dolar bandında ekran kartı satmaları yurt dışında zor Türkiye'de imkansız. Dediğin gibi madencilere kart sorunu olmuyor. Bir nevi artık bir kart alıp 10 sene kullanamazsınız diyorlar.

Ben mesela PS5 aldim yanina 4K TV aldim. Bir de Excalibur 1650 ekran kartli laptop aldim. AAA oyunlari PS5 uzerinden oynuyorum. Rekabetci oyunlari ve web surf olayini laptop uzerinden hallediyorum. Evet klavye mouse eksikligini biraz hissediyorum o Windows kullanimini. Ancak genel olarak baktigimda bu sekilde yelpazemi genislettim. Yarin obur gun bütçem musait oldugunda guzel bir masaustu toplamak istiyorum ama şu an için memnunum.
Not: Bu 3 cihazi 3060 bilemedin 3070 ekran kartli bir masaustu bilgisayar parasina aldim.

Ben mesela PS5 aldim yanina 4K TV aldim. Bir de Excalibur 1650 ekran kartli laptop aldim. AAA oyunlari PS5 uzerinden oynuyorum. Rekabetci oyunlari ve web surf olayini laptop uzerinden hallediyorum. Evet klavye mouse eksikligini biraz hissediyorum o Windows kullanimini. Ancak genel olarak baktigimda bu sekilde yelpazemi genislettim. Yarin obur gun bütçem musait oldugunda guzel bir masaustu toplamak istiyorum ama şu an için memnunum.
Not: Bu 3 cihazi 3060 bilemedin 3070 ekran kartli bir masaustu bilgisayar parasina aldim.
Yani ikisini almak gerçekten mantıklı ama birinden birini alacaksam tercihim bilgisayar olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı