Çözüldü Xbox ve Microsoft Store hesabın e-postası farklı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

k_carmZ

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim Xbox ve Microsoft Store platformlarındaki hesaplarımın e-postası farklı. Ben bunları aynı e-posta altına ayarlamayı denedim ancak yapamadım. İki hesap da kendime ait, başka bir yerden satın alınma falan değiller. Bu durumu fark etmem fazla geç oldu. Ben ileride Xbox konsol satın almayı planlıyorum. Konsola hangi hesabımı gireceğim? Microsoft Store mi Xbox hesabı mı? Satın aldığım birkaç oyunum var ve bunlar Microsoft Store'deki hesabımın e-postasına kayıtlı. Yani Xbox hesabımın e-postasına kayıtlı hiçbir satın aldığım oyun yok. Konsol satın alırsam ve Xbox hesabımı girmem gerekirse Microsoft Store üzerinden satın aldığım oyunlarımı konsolda oynayabilecek miyim? Ne yapmam gerekiyor? Oyunlara az para ödemedim ve Xbox play anywhere özelliği olduğu için aldım. Konsolda da oynamak istiyorum onları yani. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Benim Xbox ve Microsoft Store platformlarındaki hesaplarımın e-postası farklı. Ben bunları aynı e-posta altına ayarlamayı denedim ancak yapamadım. İki hesap da kendime ait, başka bir yerden satın alınma falan değiller. Bu durumu fark etmem fazla geç oldu. Ben ileride Xbox konsol satın almayı planlıyorum. Konsola hangi hesabımı gireceğim? Microsoft Store mi Xbox hesabı mı? Satın aldığım birkaç oyunum var ve bunlar Microsoft Store'deki hesabımın e-postasına kayıtlı. Yani Xbox hesabımın e-postasına kayıtlı hiçbir satın aldığım oyun yok. Konsol satın alırsam ve Xbox hesabımı girmem gerekirse Microsoft Store üzerinden satın aldığım oyunlarımı konsolda oynayabilecek miyim? Ne yapmam gerekiyor? Oyunlara az para ödemedim ve Xbox play anywhere özelliği olduğu için aldım. Konsolda da oynamak istiyorum onları yani. Teşekkürler.

Xbox'ın e postasını değiştirebiliyor musun?

Evet hocam değiştirebiliyorum ancak Microsoft Store'deki olan e-posta yapamıyorum. Farklı bir e-posta adresi yapabiliyorum xboxtakini.

Peki Microsoft hesabında ki E postanı değiştirebiliyor musun eğer değiştirebiliyorsan ikisini de değiştir ve aynı E posta yap.
Bu arada kısıtlı bilgim var kusura bakmayın.

Evet hocam ikisinin de e-postalarını değiştirebiliyorum. Şimdi denedim ancak maalesef ikisini de aynı e-posta yapamadım. Microsoft Store hesabımın e-postasını yeni açtığım e-posta yaptım bunda sorun yok ancak Xbox hesabımın e-postasını yeni açtığım e-postaya değişemiyorum. Hata veriyor. Bu e-posta farklı bir Microsoft hesabında birincil ad olarak kullanılmakta diyor hocam.
Ek olarak bilgisayarımda her Xbox uygulamasını açışımda bu uyarıyı almaktayım hocam:

gh.png

Aldığım hata
GÜNCELLEME: Bugün Microsoft Xbox Temsilcileri ekibinden birisine bağlandım ve bu sorun hakkında detaylıca yazıştım. Birkaç yöntem önerdim. Diğer hesabımdaki oyunların xbox hesabıma aktarılması gibi veya oyunlarımın bulunduğu hesaptaki xbox ilerlemesinin silinip asıl xbox ilerlememin bulunduğu hesabın onun yerine getirilmesi gibi. Temsilci çok uğraştı ancak maalesef böyle bir yöntemin mümkün olmadığını söyledi. Açıkçası temsilcinin dediğine göre endişelenmeme de gerek yokmuş. Konsollarda birden fazla hesap ile girilebildiği için satın aldığım oyunlara ve xbox ilerlememe erişimim kaybolmayacakmış, sorunsuzca oynayabilecekmişim. Bilgisayarda zaten sorun yaşamıyordum, konsolda ya yaşarsam diye içimde bir korku vardı. Bugün o da çözüldü çok şükür. Moderatörlerden ricam konunun kilitlenmesi. Artık bu konu hakkında bir cevaba ihtiyacım kalmadı, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• hg.png
    hg.png
    10,4 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı