Xbox vs DualSense Controller

Kablosuzlarda gecikme yok derecede az.
Farkındayım hatta İngilizce içerik bile izledim bunun için genelde kararsız biriyim ve alacaksam parayı doğru yere harcamak isterim ama araştırmalarım sonucunda PS'yi de övenler çok fazlaydı. Ben de xboxa yakınım yoksa.
Yukarıdaki yazdığım listeyi dikkate almanı rica ederim.

Gecikme konusunda iki kolda profesyonel bir oyun oynayabileceğin derecede hassas ve hızlılar. Fakat detaylara boğulmak istiyorsan şöyle anlatayım.
DualSense 5'in polling rate'i 250 Hz. Bu değer Gen 9'da 124 Hz. Bunlar default özellikleri. Çeşitli programlar ile DS5 500 ile 1000Hz lere OC yapılabiliyor. Xbox Gen 9'da 1000Hz OC yapılabiliyor. Fakat input lag DS5'de daha düşük. Ha bunlar mili/mikro seviyeler. Düz bir kullanımda bunlara takılma. Eline oturana bak. Sonuçta hızlı olsun olmasın sen yatıp 10 Saat Elden Ring oynayacaksın. Elini ağrıttıktan sonra bir anlamı yok hızın.

Yukarıdaki yazdığım listeyi dikkate almanı rica ederim.

Gecikme konusunda iki kolda profesyonel bir oyun oynayabileceğin derecede hassas ve hızlılar. Fakat detaylara boğulmak istiyorsan şöyle anlatayım.
DualSense 5'in polling Rate'i 250 Hz. Bu değer gen 9'da 124 Hz. Bunlar default özellikleri. Çeşitli programlar ile DS5 500 ile 1000HZLEre OC yapılabiliyor. Xbox gen 9'da 1000Hz OC yapılabiliyor. Fakat input lag DS5'te daha düşük. Ha bunlar mili/mikro seviyeler. Düz bir kullanımda bunlara takılma. Eline oturana bak. Sonuçta hızlı olsun olmasın sen yatıp 10 saat Elden Ring oynayacaksın. Elini ağrıttıktan sonra bir anlamı yok hızın.

Bahsettiğiniz şeylerin çoğundan bir şey anlamadım zaten maalesef. Bir gorile anlatır gibi lazım sanırım bana ilk gamepadim olacak :D sanırım 9. nesil Xbox alacağım.

PC için alacaksanız xbox 9. nesil tavsiye ederim. Ben de kullanıyorum ve çok memnunum. Xbox'tan önce dualsense kullandım fakat hem yazılımsal açıdam hem de ergonomik açıdan xbox controller kadar rahat edemedim.

PC için alacaksanız Xbox 9. nesil tavsiye ederim. Ben de kullanıyorum ve çok memnunum. Xbox'tan önce DualSense kullandım fakat hem yazılımsal açıdam hem de ergonomik açıdan Xbox Controller kadar rahat edemedim.

Teşekkür ederim dün Amazon'da 1600 TL'ye gördüm bugün 2700 TL olmuş çok üzgünüm alacaktım dün günün fırsatlarında.

Teşekkür ederim dün Amazon'da 1600 TL'ye gördüm bugün 2700 TL olmuş çok üzgünüm alacaktım dün günün fırsatlarında.

O zaman şöyle:

SeN KuLLaNMaK KabLoSUZ? ALaCaK DS5 ya da Xbox GEN 9 vE ŞaRJLı PiL
SeN KuLLaNMaK KabLoLu? ALaCaK Xbox GEN 9

Şaka bir yana kablolu kullanım seni rahatsız etmeyecekse ya da sürekli ben pil alır alır takarım diyorsan kesinlikle GEN 9 Windows için tek.
Tak çalıştır olması, güncelleme desteği ve ilk kez kullanacaksan ergonomisine alışman FIFA PES gibi oyunlara göre tasarlanmış olması çok büyük +

Fakat Dövüş oyunu MK ya da Tekken delisi isen seni biraz üzebilecek bir kol. Assetto Corsa vb. gibi oyunlarda GEN 9 yine çok daha iyi.

+ Ve eksileri koyunca bir tarafa dahili bataryası olmaması seni rahatsız etmiyorsa kesinlikle GEN 9 al geç derim. Çok iyi meret.

O zaman şöyle:

Sen kullanmak kablosuz? Alacak DS5 ya da Xbox gen 9 ve şarjlı pil.
Sen kullanmak kablolu? Alacak Xbox gen 9

Şaka bir yana kablolu kullanım seni rahatsız etmeyecekse ya da sürekli ben pil alır alır takarım diyorsan kesinlikle gen 9 Windows için tek.
Tak çalıştır olması, güncelleme desteği ve ilk kez kullanacaksan ergono misine alışman FIFA pes gibi oyunlara göre tasarlanmış olması çok büyük +

Fakat dövüş oyunu mk ya da Tekken delisi isen seni biraz üzebilecek bir kol. Assetto Corsa vb. gibi oyunlarda gen 9 yine çok daha iyi.

+ Ve eksileri koyunca bir tarafa dahili bataryası olmaması seni rahatsız etmiyorsa kesinlikle gen 9 al geç derim. Çok iyi meret.

Teşekkür ederim Tekken oynama fırsatım olmadı ama o tarz oyunları severim. Yarış oyunları beni hiç sarmıyor dostum Assetto Corsa da Forza da sevmiyorum. Ben daha çok souls tarzı oynayacağım ve tabii hikayeliler RDR 2 Assassin's Creed falan gen 9 candır o zaman.

O zaman şöyle:

SeN KuLLaNMaK KabLoSUZ? ALaCaK DS5 ya da Xbox GEN 9 vE ŞaRJLı PiL
SeN KuLLaNMaK KabLoLu? ALaCaK Xbox GEN 9

Şaka bir yana kablolu kullanım seni rahatsız etmeyecekse ya da sürekli ben pil alır alır takarım diyorsan kesinlikle GEN 9 Windows için tek.
Tak çalıştır olması, güncelleme desteği ve ilk kez kullanacaksan ergonomisine alışman FIFA PES gibi oyunlara göre tasarlanmış olması çok büyük +

Fakat Dövüş oyunu MK ya da Tekken delisi isen seni biraz üzebilecek bir kol. Assetto Corsa vb. gibi oyunlarda GEN 9 yine çok daha iyi.

+ Ve eksileri koyunca bir tarafa dahili bataryası olmaması seni rahatsız etmiyorsa kesinlikle GEN 9 al geç derim. Çok iyi meret.
Sarjlı pil yada sarj kiti almak arasında hangisini tercih etmeliyim sizce?= Gen9 Aldım bugün ekstra birde type-c alıcam sanırım kablo olarak. Kablolu kullanımda pilden yemiyor değil mi?

Sarjlı pil yada sarj kiti almak arasında hangisini tercih etmeliyim sizce?= Gen9 Aldım bugün ekstra birde type-c alıcam sanırım kablo olarak. Kablolu kullanımda pilden yemiyor değil mi?
Bence pil almalısın. Pil varken kablo ile kullanman doğru olmayabilir. Batarya ömrüne zarar verebilir. Kullanmak istediğinde pilleri çıkarmalısın bence.

Ya da bunu alırdım yerinde olsam:

Kesinlikle 4 adet almalısın ki birisi bitince direkt diğerini takabil. Deneyimin yarıda kalmasın. Aynı zamanda sürdürülebilirlik olur senin adına da.

Yeni konular

Geri
Yukarı