Xbox X 4K özelliği 1080p monitörde uygulanabilir mi?

D3sing3r

Decapat
AOC C32G1 1080p monitör alacağım. Yanında da 4 yıldır hasret kaldığım bir oyun konsolu düşünüyorum. Xbox X ile PS4 Pro arasında kalmıştım. Bende Xbox X'i tercih ettim. Araştırmalarım sonrasında Xbox X de 4K 60FPS özelliğinin olduğunu fark ettim. Ancak alacağım AOC monitör 1080p olduğu için 4K özelliğini kullanamayacağımdan korkuyorum.

İşin özü AOC C32G1 1080p model monitörde Xbox X ile 4K 60FPS oynayabilir miyim?

(Siz olsanız Xbox X'i mi yoksa PS4 Pro'yu mu tercih edersiniz?)

4K monitöre sahip olmasanız da yararlanabilirsiniz. Şöyle ki supersampling teknolojisi sayesinde monitörün çözünürlüğü ne olursa olsun oyunlar 4K'da render ediliyor ve görüntüler üst üste bindiriliyor.

60 FPS olayı oyun geliştiricisinin inisiyatifinde olan bir durum. Kimi oyunlar sadece 30 FPS kimi oyunlarda ise 30 veya 60 FPS akıcılık sunabiliyor.

Onun dışında Türkiye şartlarında Xbox tercih etmek delilik olsa gerek. Ciddi zamlar geldi çevrim içi abonelik sistemi ve oyun fiyatlarına.

Açıkcası PS4'ün exclusive oyunları çok daha iyi ve fazla. Xbox One X'te ise exclusive var fakat güzel bir exclusive sadece Forza Horizon 4. Yerinde olsam net PS4 Pro alırdım fakat haberin olsun PS4 Pro 4K 30 veya 40 FPS veriyor. Tabii bazı oyunlarda 60FPS verdiği de oluyor. Ayrıca 4K'yı gerçek olarak vermiyor, bi deyimle 4K değil de 2K. Xbox One X donanım anlamında güçlü, PS4 Pro exclusive anlamında. Bence PS4 Pro.

Açıkcası PS4'ün exclusive oyunları çok daha iyi ve fazla. Xbox One X'te ise exclusive var fakat güzel bir exclusive sadece Forza Horizon 4. Yerinde olsam net PS4 Pro alırdım fakat haberin olsun PS4 Pro 4K 30 veya 40 FPS veriyor. Tabii bazı oyunlarda 60FPS verdiği de oluyor. Ayrıca 4K'yı gerçek olarak vermiyor, bi deyimle 4K değil de 2K. Xbox One X donanım anlamında güçlü, PS4 Pro exclusive anlamında. Bence PS4 Pro.
Exclusive dediğiniz hikaye bazlı oyunlar mı. Cahilim o konularda kusuruma bakmayın :)
Birde ps4 Prosu olan arkadaşlarımla karşılıklı oynayabilir miyim. Xbox X ile

4K monitöre sahip olmasanız da yararlanabilirsiniz. Şöyle ki supersampling teknolojisi sayesinde monitörün çözünürlüğü ne olursa olsun oyunlar 4K'da render ediliyor ve görüntüler üst üste bindiriliyor.

60 FPS olayı oyun geliştiricisinin inisiyatifinde olan bir durum. Kimi oyunlar sadece 30 FPS kimi oyunlarda ise 30 veya 60 FPS akıcılık sunabiliyor.

Onun dışında Türkiye şartlarında Xbox tercih etmek delilik olsa gerek. Ciddi zamlar geldi çevrim içi abonelik sistemi ve oyun fiyatlarına.

Merhaba. Bu konsolun sunduğu bir şey mi? 1080P bile olsa 4 k görebiliyor muyuz? 4 k monitörde göreceğin 4 knın aynısı mı görüyoruz?

Merhaba. Bu konsolun sunduğu bir şey mi? 1080P bile olsa 4 k görebiliyor muyuz? 4 k monitörde göreceğin 4 knın aynısı mı görüyoruz?
Doğal 4K bir panel gibi değil elbette ama doğal çözünürlük değeri 1080p olan bir panelden daha keskin, net görüntüler elde edilebiliyor süper örnekleme teknolojisi sayesinde zira görüntüyü daha yüksek bir çözünürlükte render edip daha sonra sizin ekranınıza downscale ediyor. Mesela PC'de VSR-DSR olarak geçiyor konsolda ise (sadece PS4 Pro ve One X) supersampling. İkisi de aynı şey isimlendirmesi farklı sadece.

Bir araştırayım. Teşekkürler.
Doğal 4K bir panel gibi değil elbette ama doğal çözünürlük değeri 1080P olan bir panelden daha keskin, net görüntüler elde edilebiliyor süper örnekleme teknolojisi sayesinde zira görüntüyü daha yüksek bir çözünürlükte render edip daha sonra sizin ekranınıza downscale ediyor. Mesela PC'de VSR-DSR olarak geçiyor konsolda ise (sadece PS4 Pro ve One X) supersampling. İkisi de aynı şey isimlendirmesi farklı sadece.

Biraz bakındım yorumlar çok güzel. PS4 Pro kaç yıl olmuş çıkalı ve güncelleme ile bunu sunmuşlar. Yeni çıkacak series S veya X bundan daha iyisini yapabilir sanırım RTX ile alakalı bir durummuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı