Xbox'tan nişancı tarzı oyun oynayamamak

Bende PS4 ve PC var. PS4'te başlarda FPS oyunlarda çok zorlandım nişan alma konusunda. Hatta araştırma yaptım kolaylık için bulamadım. Zamanla alıştım ve yeminle PC de de PS4 kolu ile oynuyorum oyunları :)

İnanma oynanmaz diyen arkadaşa. Mesela Ben PS4'te Battlefield 1 multiplayer ı i epey oynadım büyük bir keyifle.
Hocam bende oyuna zaman vermek isterim fakat dediğim gibi açtığım gibi kapatasım geliyor. Mesela Doom'u bu sabah indirdim ve kendimi zorlayıp 40 dakika oynadım. Oyun çok hoşuma gitti ama dibimdeki yaratığı bile öldüremiyordum. Çok sinirime dokundu bu durum. Yani oyuna zaman bile veremiyorum.

Hocam bende oyuna zaman vermek isterim fakat dediğim gibi açtığım gibi kapatasım geliyor. Mesela Doom'u bu sabah indirdim ve kendimi zorlayıp 40 dakika oynadım. Oyun çok hoşuma gitti ama dibimdeki yaratığı bile öldüremiyordum. Çok sinirime dokundu bu durum. Yani oyuna zaman bile veremiyorum.
Tamamen alışkanlık meseles,ben de Mouse Keyboard ile oynayamıyorum.Eğer illa çok oynamak istiyorum diyorsan 2 ay boyunca aralıksız train yapman lazım.O süreç sonunda bunu neticelendirmen gerekiyor.

Ooo esas Doom da oynanır kolla :) ben kütür kütür avlıyordum yaratıkları vallahi Doom da PS4'te :) sen Doom'da alışırsan kola emin ol her oyunda oynarsın artık öyle söyleyeyim sana. Bu arada sağ çubukla nişan alırken sol çubukla sağ sol kayman lazım hedefi dek getirtmek için adeta Half-Life oynar gibi. Sadece nişan alm ak yetmez her iki çubuğu da aynı anda efektif kullanman lazım. İnan alışınca kol senle bütünleşiyor abartmıyorum :)

Xbox'ta fare ve klavye desteği var. Pek çok fps oyun da fare ile oynamaya izin veriyor. Eğer illa nokta atışı gideceğim diyorsanız değerlendirilebilir.

Bence konsolun güzelliği, koltuğa oturup rahat rahat kafa dağıtmak. Klavye/fare ile ister istemez koltuğa dik şekilde oturmak gerekiyor. Diğer türlü yata yata oynuyorsunuz. Zamanla da nişan almaya alışıyor insanın eli.

Edit:
Xbox'ta fare ve klavye ile oynanabilir oyunlar için şöyle bir liste oluşturmuşlar: Xbox KBM - User updated list of Xbox keyboard and mouse compatible games

Yeni konular

Geri
Yukarı