Çözüldü xCloud Xbox uygulaması akıcı değil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gojonun Moru

Centipat
Edge'de oynarken çok iyi oluyor oynayabiliyorum VPN ile giriyor. girince VPN'yi kapatıyorum net oluyor bir de Xbox uygulamasinda aynısı yapiyorum daha daha net oluyor ama kasıyor, bozuluyor, akıcı oynayamiyorum kısacası.

Çözüm
Keşke bende de öyle olsa niye böyle oluyor anlamıyorum siz Xbox uygulamasina nasıl baglaniyorsunuz? Belki bağlanma şeklimiz farklıdır.
Öncelikle Windows ayarlarından bölgeyi Almanya olarak ayarladım (bunu bir kere yapıyoruz her girişte değil.) ardından VPN'den Almanya'yı seçip Xbox uygulamasında hesaptan çıkış yapıp tekrar bağlanıyorum, hesaptan çık-gir yapmayınca bölgeniz desteklenmiyor hatası veriyor. Bulut oyun kısmında "Oyna" butonu geldikten sonra VPN'i kapatıp oyuna giriyorum.
Edge'de oynarken çok iyi oluyor oynayabiliyorum VPN ile giriyor. Girince VPN'yi kapatıyorum net oluyor bir de Xbox uygulamasinda aynısı yapiyorum daha daha net oluyor ama kasıyor, bozuluyor, akıcı oynayamiyorum kısacası.

Hocam kontrolü nasıl ayarlıyorsunuz ya bir ayarlayamadım onu tarayıcında hesaba giremiyorum VPN de hangi ülkeye giriyorsunuz.

İnternet hızınız nedir? Xbox uygulamasında tarayıcıdan daha akıcı bende.
Hocam kontrolü nasıl ayarlıyorsunuz ya bir ayarlayamadım onu tarayıcında hesaba giremiyorum VPN de hangi ülkeye giriyorsunuz.
ReWASD diye bir program var, en düzgün onunla oluyor fakat o da paralı ve tam düzgün olmuyor yine de. Sırf xCloud kullanmak için gamepad aldım.

reWASD diye bir program var, en düzgün onunla oluyor fakat o da paralı ve tam düzgün olmuyor yine de. Sırf xCloud kullanmak için gamepad aldım.

Game padım varda algılattıramıyrouz Xbox efendiye Xbox kolu değil diye.

İlk önce Xinput desteği olan bir gamepadin olması gerekiyor. Bende SG-R218 var.Chrome web uzantısı ZenMate'yi ekleyin VPN'yi birleşik krallığa bağlayın ve arama kısmına xbox.com/en-us/play yazıp enterleyin oyuna girin oyun açılınca VPN'yi kapatirsiniz.

reWASD diye bir program var, en düzgün onunla oluyor fakat o da paralı ve tam düzgün olmuyor yine de. Sırf xCloud kullanmak için gamepad aldım.

200Mbps'lere yakin.

200Mbps'lere yakin.
Uygulamadan girerken Almanya seçmeyi deneyin, sunucuları Birleşik Krallık'tan daha yakın. 50Mbps internet ile Almanya sunucusunda akıcı oynayabiliyorum şuan.

Keşke bende de öyle olsa niye böyle oluyor anlamıyorum siz Xbox uygulamasina nasıl baglaniyorsunuz? Belki bağlanma şeklimiz farklıdır. (Hangi VPN yi kullaniyorsunuz?)

Uygulamadan girerken Almanya seçmeyi deneyin, sunucuları Birleşik Krallık'tan daha yakın. 50Mbps internet ile Almanya sunucusunda akıcı oynayabiliyorum şuan.
Ayarlardan bölgeyi falan değiştirenler var siz nasıl yaptınız

Keşke bende de öyle olsa niye böyle oluyor anlamıyorum siz Xbox uygulamasina nasıl baglaniyorsunuz? Belki bağlanma şeklimiz farklıdır.
Öncelikle Windows ayarlarından bölgeyi Almanya olarak ayarladım (bunu bir kere yapıyoruz her girişte değil.) ardından VPN'den Almanya'yı seçip Xbox uygulamasında hesaptan çıkış yapıp tekrar bağlanıyorum, hesaptan çık-gir yapmayınca bölgeniz desteklenmiyor hatası veriyor. Bulut oyun kısmında "Oyna" butonu geldikten sonra VPN'i kapatıp oyuna giriyorum.

Çözüm

ReWASD diye bir program var, en düzgün onunla oluyor fakat o da paralı ve tam düzgün olmuyor yine de. Sırf xCloud kullanmak için gamepad aldım.

Ben de hem xCloud hem GeForce NOW için gamepad almak istiyorum. Siz hangisini aldınız?

Çok teşekkür ederim deneyeceğim. 👑

Yeni konular

Geri
Yukarı