Xcode için 8 GB RAM yeterli mi?

İkinci el 15K civarlarına bulunabiliyor ama pt.com'dan eğitim indirimiyle 17500TL sıfırı satılıyor ordan almakta mantıklı geliyor.
o fiyata sıfır varsa al tabiki 8gb konusunda xcode da yeterli yaklaşık 18-20 ui açıkken saniyeler içerisinde build edebiliyorum safaride geziyormuşçasına açıyor sağolsun

yani temiz cihaz bulduktan sonra apple ürünlerinde sıfıra çok takılmamak gerekiyor ki bilgisayarın içinden garanti satın alabiliyorsun :)

o fiyata sıfır varsa al tabiki 8gb konusunda xcode da yeterli yaklaşık 18-20 ui açıkken saniyeler içerisinde build edebiliyorum safaride geziyormuşçasına açıyor sağolsun

yani temiz cihaz bulduktan sonra apple ürünlerinde sıfıra çok takılmamak gerekiyor ki bilgisayarın içinden garanti satın alabiliyorsun :)
Hocam benim yapacağım zaten çok ağır projeler olmayacak çünkü Swift dünyasına yeni giriyorum iPad üzerinden birazcık ilerlemiştim şimdi onu satınca macbook ile tekrardan atılacağım tamamen öğrenme üzerine aslında uzun bir süre vakit harcayacağım.

Hocam benim yapacağım zaten çok ağır projeler olmayacak çünkü Swift dünyasına yeni giriyorum iPad üzerinden birazcık ilerlemiştim şimdi onu satınca macbook ile tekrardan atılacağım tamamen öğrenme üzerine aslında uzun bir süre vakit harcayacağım.
o halde düşünmeden 8gb m1 air alın ben çok memnunum gerçekten ısınmıyor youtube da anlatıldığı gibi

@omerozdemiris 2-3 bin liraya batarya değiştirilebilir ve yıllarca dayanıyor. Programlama için kesinlikle 16 öneririm 16'yı bile aşmayı başarmışlığım var biraz zorlayarak. Ancak RAM yönetimi iyi. Yine de 8 biraz eksik kalabiliyor.

Hocam 1-2 hafta önce cihazı aldım sıfır olarak 8gb ramli. Xcode ile çalışıyorum herhangi bir sorun yaşatmadı bana şimdiye dek. Gayet akıcı tavsiye ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı