xDrive Akıncı alınır mı?

Bir hafta önce gidip deneyerek xdrive altay modelini aldım. Başka modellere bakmaya gitmiştim fakat bunda karar kıldım. Bir haftalık deneyimimde hiç bir olumsuz düşüncem yok. Size tavsiyem, İstanbul yada İzmir'deyseniz mutlaka gidip test edin ve öyle alın. Modellerin hepsi farklı vücut tipi için tasarlanmış ve sizin oturma tarzınıza hepsi uymayabilir.

Boyunuz ve kilonuza göre seçin koltuğu. Sitelerinde listesi vardı. Ben Sancak olanı kullanıyorum ve 1 yıl olacak en ufak bir sorunu yok. Ne gıcırdama, ne deride herhangi bir aşınma. Beğendim yani.

Bir hafta önce gidip deneyerek xDrive altay modelini aldım. Başka modellere bakmaya gitmiştim fakat bunda karar kıldım. Bir haftalık deneyimimde hiçbir olumsuz düşüncem yok. Size tavsiyem, istanbul ya da izmir'deyseniz mutlaka gidip test edin ve öyle alın. Modellerin hepsi farklı vücut tipi için tasarlanmış ve sizin oturma tarzınıza hepsi uymayabilir.

Test etme imkanım maalesef yok, ama kilo ve boyuma uygun olacağını düşünerek akıncı modelini seçtim, oturma düzenim genel olarak standart, hafiften yatar gibi otururum normal zamanlarda. Bir problem olacağını sanmıyorum oturma konusunda.
Boyunuz ve kilonuza göre seçin koltuğu. Sitelerinde listesi vardı. Ben sancak olanı kullanıyorum ve 1 yıl olacak en ufak bir sorunu yok. Ne gıcırdama, ne deride herhangi bir aşınma. Beğendim yani.

Kilom konusunda pek bir bilgim yok ama ortalama 100 ila 110 arasındayım diye düşünüyorum, boy 184.
Boyunuz ve kilonuza göre seçin koltuğu. Sitelerinde listesi vardı. Ben sancak olanı kullanıyorum ve 1 yıl olacak en ufak bir sorunu yok. Ne gıcırdama, ne deride herhangi bir aşınma. Beğendim yani.

Hangi modeli kullanıyorsunuz, şöyle bir video buldum. Biraz gözüm korktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
XDrive fırtına ayak uzatmalı modeli de bende var, video daki gibi bir ses olmasa da amortisör ve oturma kısmının birbirine geçtiği silindirdeki boşluk, her yaslanma ve doğrulma hareketinde çok rahatsızlık verecek bir ses olmasa da sürekliliği sebebi ile insanı gıcık edebiliyor. Neyseki derinin birbirine sürtme sesi bu sesi fazlası ile bastırdığından boşluk sesine sinir olmayıp deri sesine tav olmakla yetiniyorsunuz.
Daha önce de bir kaç yerde paylaştım koltuktan genel olarak bir şikayetim yok, görsel olarak muazzam olduğu da bir gerçek ama ben 1600 TL ye almıştım sanırım, bu parayı verdiğime de pişman değilim dersem yalan söylemiş olurum.
Ayak uzatmada olsun demiştim alırken ama o kısım zaten üzerine ayak uzattığınız zaman büyük ölçüde yine yukarıda bahsettiğim boşluk ve tabi ki fizik kuralları sebebi ile koltuğu öne doğru doğrulttuğundan kullanışlı değil, en azından ben rahat etmedim ve kullanmıyorum.
En büyük rahatsızlığım derinin sürekli gacırdıyor olması hareket etmeye çekiniyorsunuz ki çok kısa değil ama çok uzunda sayılmayacak sürelerde hareket etme ihtiyacı duyuyorsunuz çünkü bu bütçelerde olmasını beklediğim konforu ve rahatlığı da alabildiğim söylenemez. Bir süre sonra poponuz ağrıyıp illa ki bir doğrulup tekrar oturma ihtiyacı oluyor.
XDrive markasını gömeyim diye yazdığım bir yazı değil bu, bu bütçelere alınacak her hangi bir koltuğun bu meblağlara değeceğini düşünmüyorum. Hele ki daha büyük ihtiyaçlarınız varken alacaksanız alın 250-300 TL ye bir koltuk geçin.

xDrive fırtına ayak uzatmalı modeli de bende var, videodaki gibi bir ses olmasa da amortisör ve oturma kısmının birbirine geçtiği silindirdeki boşluk, her yaslanma ve doğrulma hareketinde çok rahatsızlık verecek bir ses olmasa da sürekliliği sebebi ile insanı gıcık edebiliyor. Neyseki derinin birbirine sürtme sesi bu sesi fazlası ile bastırdığından boşluk sesine sinir olmayıp deri sesine tav olmakla yetiniyorsunuz.
Daha önce de birkaç yerde paylaştım koltuktan genel olarak bir şikayetim yok, görsel olarak muazzam olduğu da bir gerçek ama ben 1600 TL'ye almıştım sanırım, bu parayı verdiğime de pişman değilim dersem yalan söylemiş olurum.
Ayak uzatmada olsun demiştim alırken ama o kısım zaten üzerine ayak uzattığınız zaman büyük ölçüde yine yukarıda bahsettiğim boşluk ve tabii ki Fizik kuralları sebebi ile koltuğu One doğru doğrulttuğundan kullanışlı değil, en azından ben rahat etmedim ve kullanmıyorum.
En büyük rahatsızlığım derinin sürekli gacırdıyor olması hareket etmeye çekiniyorsunuz ki çok kısa değil ama çok uzunda sayılmayacak sürelerde hareket etme ihtiyacı duyuyorsunuz çünkü bu bütçelerde olmasını beklediğim konforu ve rahatlığı da alabildiğim söylenemez. Bir süre sonra poponuz ağrıyıp illa ki bir doğrulup tekrar oturma ihtiyacı oluyor.
xDrive markasını gömeyim diye yazdığım bir yazı değil bu, bu bütçelere alınacak herhangi bir koltuğun bu meblağlara değeceğini düşünmüyorum. Hele ki daha büyük ihtiyaçlarınız varken alacaksanız alın 250-300 TL'ye bir koltuk geçin.

Şu an en büyük ihtiyacım belimi ağrıtmayacak bir koltuk, şimdiye kadar hep 100-300 TL bandında dandik koltuklar kullandım ve belimi tam anlamıyla mahvetti. Dxracer almak istiyorum ama onlar da 2500 TL civarında.

Acele etmeyin ve mutlaka bu bütçelere çıkmadan ihtiyacınızı karşılayacak ürünü deneyerek alın. Ben her hangi bir ürünün bu fiyatlara değeceğini düşünmüyorum artık.
Koçtaş da ki pahalı bir firmadır 800 TL civarında bir koltuk vardı işimi görürdü fakat bu bütçeye çıkmışken adam gibi bir şey alayım diyerek kendimi ikna ettim ama onu da alsam çok büyük bir fark olacağını sanmıyorum. Sonuç olarak XDrive da beni çok ihya etmedi, çok rahatım aradığım konforu buldum dedirtmedi.
Aslında bunlarında ederi bence bu olmasa da yakınız da bir Koçtaş varsa almayacak da olsanız bir gidip test edin.
Destekli Yönetici Koltuğu
Max Office Monaco

Üst yazımda bıraktığım videoya bakar mısın, içime kurt düşürdü adam. Hipnotize etti beni. :D.
Kimse yanlış anlamasın lütfen ama 35 dk videoyu oturup izleyecek vaktim yok şuanda. DxRacer ülkemizde insanların ulaşabileceği fiyatlarda olsa düşünmeden o markayı tercih ederdim bu gerçek. Fakat bir koltuk asgari ücretten daha yüksek fiyata sahip... Bundan önce kullandığım koltuğu 5 yıl önce sanayide üretim ve satış yapan bir firmadan 200 küsür lira gibi bir fiyata almıştım. Aşırı derecede memnundum. Ses yapmaya başladığı zaman gres yağı ile yağlayıp sesini kesiyordum. Eğer kırılmasaydı kullanmaya da devam ederdim. Fakat deneme imkanım olduğu için, koltuğun mekanizması yani hareket şekilleri istediğim gibi olduğu için ve çok güzel bir fiyata anlaştığım için xdrive'ı seçtim. Dediğim gibi bir haftadır kullanıyorum. Kısa bir süre ama şuana kadar şikayetim yok. Almak yada almamak senin tercihin ben sadece uyarmak istiyorum. İlk başta sancak modeline baktım. İyiki internetten sipariş vermemişim. Çünkü 174 boy 70 kilo civarlarındayım ve oturduğumda hiç rahat edemedim. Uzun zaman üzerinde oturacağın bir ürün olduğu için diyorum ki deneme fırsatı yaratabiliyorsan yarat öyle al.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı