xDrive ve Hawk oyuncu koltukları nasıldır?

Bütçe
1600 TL

Hocam burada gayet güzel bir incelemesi mevcut. @Closery eğer reklam almadıysa size eksilerini yazabilir. Ama inceleme gayet yeterli. Hawk'ın gayet güzel olduğunu düşünüyorum. Yazın terletme yapmaması da en güzel yanlarından biri.

Hocam burada gayet güzel bir incelemesi mevcut. @Closery eğer reklam almadıysa size eksilerini yazabilir. Ama inceleme gayet yeterli. Hawk'ın gayet güzel olduğunu düşünüyorum. Yazın terletme yapmaması da en güzel yanlarından biri.

Biraz daha beklemeyi düşünüyorum. Hem indirimde almış olurum hem de xDrive kumaş koltuk çıkaracağını söylemiş sanırım onu beklerim biraz (Ne kadar doğru bilmiyorum). Evde tırmalama tahtasından çok koltuk tırmalayan bir kedi olduğu için deri çok tehlikeli gözüküyor :D

Reklam almadığımı tekrar belirtmek isterim :) hatta bir ekleme yapmak istiyorum, bunu o incelemenin yorumlarında daha sonradan belirtmiştim ama herkes görmeyebiliyor ve ana konuyu da güncelleyemiyorum maalesef.

Koltuğun oturak kısmının yumuşaklığı genel olarak tatminkar fakat XDrive'ın Sancak modeli ile kıyaslarsam Sancak'ın oturak yumuşaklığı çok ama çok daha iyi. Şu an bizim evde iki tane Hawk koltuk var incelemede de bahsettiğim gibi; birisini ben (85 kg), diğerini kardeşim (50 kg) kullanıyor. Kardeşimin koltuğu benden daha konforlu durumda çünkü hafif olduğu için koltuk dolgusu hala iyi durumda. (Deneme fırsatı bulduğum Sancak koltuğu da 70-80kg civarı olan birisi kullanıyordu uzun süredir ona rağmen oturak dolgusu çok iyi durumdaydı)

Sancak'ın da şöyle bir durumu var eğer geniş bir insansanız, Sancak biraz daha küçük ve dar bir koltuk, deri olması ve ayarlanabilme seçeneklerinin az olması büyük problem en azından benim için.
Bu konuları göz önünde bulundurmakta fayda var :)

Son düzenleme:
Ben xDrive sancak modelini 1 seneye yakındır kullanıyorum. 1.83 70kg civarlarındayım. Yani ince ve uzunum. Ben bel yastığını kullanamıyorum sağlığımdan dolayı. Ayrıca hawk çok daha hafif. xDrive malzeme kalitesinde cidden iyi seçimler yapmış. Derisi deforme olmadı, yırtılmadı, renk atmadı. Kolçakları maalesef zamanla içine çöküyor ve kendini biraz salıyor. Tek eksi yanı kolçakları olabilir. Eğer masanız alçak bir masaysa kolçaklar masaya değiyor ve aşağıya indirdiğinizde dik oturan birisi değilseniz rahatsız ediyor. Oyuncu koltukları dik oturmasını becerebilen kişilere tavsiyemdir. Eğer dik oturamıyorsanız ofis koltuklarına yönelip konforlu çökmeyen ölçekli DNS(dansite) süngerli modelleri tercih etmeniz olur.
Ama xDrive mı hawk mı diye sorarsanız; kalitesinden dolayı xDrive derim. Hawk da kullandım bu arada... O kadar sağlamlık hissiyatı vermedi. Bir arkadaş var reklamlardan dolayı abartılmış diyor sürekli, sanırım bir tık haklı.

Herkese selam arkadaşlar güncel düşünceleriniz nedir bu iki marka arasında kararsız kaldım boyum 176 kilom 76.

Yeni konular

Geri
Yukarı