xDrive ve Hawk oyuncu koltukları nasıldır?

Bütçe
1600 TL

Pernoliam

Hectopat
Merhaba,

Hepimizin son dönemde yaşadığı problemlerden biri, özellikle masada uzun saatler çalışan biri için, bel ağrısı olsa gerek. Gerek korona öncesi gerekse sonrası, çoğumuz aynı sandalye üzerinde saatlerimizi geçiriyoruz. Bu sandalyenin ergonomisi yaşadığımız bel ağrısını doğrudan etkileyen bir faktör. Dolayısıyla sandalye seçimimizin kaliteli ve kendimize uygun olması gerekli ki bu problemin ,mümkün olduğunca, üstesinden gelebilelim.

Ben de bu sorundan muzdarip biri olarak yeni bir sandalye almaya karar verdim. Günde 12 saate varan bir masa başında oturma sürem var. Bu sürede yer yer esnerim yer yer bacak bacak üstüne atarım, bazen de rahatlamak için yanlış pozisyonlarda otururum. Başka bir deyişle ara sıra anormal bir şekilde otururum. 1.90 boyunda ve 90-100 arası kilodayım. Alacağım sandalyenin de benim bu anormal hareketlerime dayanıklı olmasını ve en azından 2 3 yıl sıkıntısız oturabileceğim bir sandalye olmasını istiyorum, ergonomisi de önemli tabi bel desteği vesaire iyi olmalı. Bütçemi 1500 lira civarında tutarak araştırmaya başladım.

Araştırmanın genelinde xDrive markasına odaklandım, izlediğim videolar ve yorumlarda çok iyi bir marka olduğu, kaliteli ürünler yaptığı ve servisi, müşteri hizmetlerinin iyi olduğunu gördüm. Bunun üzerine modellerinden uygun gördüğümü seçmeye başladım. Akıncı, fırtına, altay... En sonunda fırtına almaya karar verdim. Yorumlarında, omuz kısmında sıkıntısı olduğunu ve öne doğru ittiğini söylemişler. Bunun üzerine biraz daha araştırayım dedim ve markaya yapılan olumsuz yorumları gördüm, kalitesini beğenmeyenler varmış, gıcırtı yapıyor diyenler var, defolu ürün geldi diyenler var, hatta hatalı ürün gönderdiler deri iade işlemi de zor diyenleri görünce buraya yazmaya karar verdim. En doğrusunu yine bu platformdan öğrenirim dedim.

Sorularım şunlar:

1) xDrive genel olarak kaliteli bir marka mı? Müşteri ilişkileri nasıl? Ürünleri sıkıntısız, sağlam ve işçiliği iyi mi?
2) Fırtına modelinin omuz kısmı rahatsız ediyor mu? Omuzlarım oldukça geniş.
3) Fırtına modeli geriye az yaslanıyor demişler, kullananlarınız varsa deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?
4) Korhan modelini kullanan var mı? Bel ve baş desteği nasıl? Yastık da gönderiyorlar mı?
5) Altay modeli nasıl?
6) Altay mı? Korhan mı? Akıncı mı? Fırtına mı?
7) Tufan'ın sırt kısmı tek başına yatmıyor sanırım, o modeli çok beğenenleriniz varsa deneyimlerini aktarabilir mi?
8) Ayrıca, Hawk diye bir ürün de buldum. Kullananlarınız var mı? Boyuma ve kiloma uygun mudur? Kolçakları kırılıyor diyenler olmuş. Sizce nasıl? Uzun süre dayanır mı?
9) Sizin önerebileceğiniz ergonomisi çok iyi, rahat, bel ve baş kısmını destekleyen, sağlam modeller varsa onları da söylerseniz sevinirim.

Oyuncu koltuklarından ziyade oturma kısmı da yaslanma kısmı da file olan çok fonksiyonlu ofis koltuklarını tercih etmenizi öneririm. Özellikle yaz aylarında büyük konfor. Oyuncu koltuklarının orta-üst seviye modelleri dahi yazın insanı darlıyor.

Oyuncu koltuklarından ziyade oturma kısmı da yaslanma kısmı da file olan çok fonksiyonlu ofis koltuklarını tercih etmenizi öneririm. Özellikle yaz aylarında büyük konfor. Oyuncu koltuklarının orta-üst seviye modelleri dahi yazın insanı darlıyor.
Hawk oyuncu koltuklarında böyle bir sorun olacağını sanmıyorum, dış yüzeyi kumaş çünkü.

xDrive Fırtına modelinde karar kıldım. Sağlam, dayanıklı ama aşırı rahat bir sandalye değil açıkçası. Kafa kısmı hafif öne eğik olduğu için rahatsız edebiliyor. Sırt kısmı daha düz olan bir model seçilip, ortopedik yastıklarla desteklenirse daha rahat olabilir diye düşünüyorum. Varsa 180 derece yatan modeli seçilebilir, kullanır mıyım diyorsunuz alırken ama yattıkça yatasınız geliyor. Kötü özelliklerinden birisi de kolçaklar. Gıcırtı yapıyor ve çok sesli çalışıyor, hafif de oynama var. Onun haricinde pek bir sorun yaşamadım.

x
xDrive başlı başına kendini kanıtlamış bir marka. Ha sırf marka diye o kadar para verilir mi bilemiyorum ama bunların arasından tercihin kesinlikle xDrive olmalı. Hawk'ın bu kadar önerilmesinin sebebi reklam almaları. Tercih sizin.
xDrive neyi kanıtlamış ya her alanın en az 1 pişman oldugu yeri var müşteri hizmetleri berbat kime sorsam xDrive son seçenek olsun diyo

xDrive başlı başına kendini kanıtlamış bir marka. Ha sırf marka diye o kadar para verilir mi bilemiyorum ama bunların arasından tercihin kesinlikle xDrive olmalı. Hawk'ın bu kadar önerilmesinin sebebi reklam almaları. Tercih sizin.
Hocam çoğu yerde yazmışsınız Hawk reklam aldığı için forumlarda bu kadar öneriliyor diye. Peki siz xDrive dışında ne önerebilirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı