XenForo 2.0 Tema Geri Bildirimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yeni temada yazdığımız konularda eski tema gibi küçük avatarımız çıkmıyor sanırım. Bence çıksa daha güzel olabilirdi. Bazı konularda yoğun yazışmalar oluyor. O kalabalığın içinden bizim yazdığımız konuyu bulmak daha kolay oluyordu.
@Recep Baltaş @MF

Bir de bence kullanıcı engelleme özelliği koyulursa süper olur. Varsa eğer ben göremedim yanlışlık olmasın.

Konulara cevap vermek için kullandığımız yerin yazı-kontrolü İngilizce olarak ayarlanmış, bu nedenle İngilizce karakterlerde yanlış yazılmış uyarısı vermiyor. Türkçe karakterlerin hepsinde veriyor. Örneğin:

sadas.PNG

Bu hatanın düzelmesi lazım bence, hem görsellik açısından problem. Hem de yanlış yazan kullanıcılar bir nebze mesajlarını düzeltebilirler. @Recep Baltaş

Şu an aklıma gelmeyen küçük hataları olsa da ben bu temayı sevdim ve kullanacağım. Renk seçenekleri gelse daha güzel olacak :)

Konulara cevap vermek için kullandığımız yerin yazı-kontrolü İngilizce olarak ayarlanmış, bu nedenle İngilizce karakterlerde yanlış yazılmış uyarısı vermiyor. Türkçe karakterlerin hepsinde veriyor. Örneğin:

Eki Görüntüle 237739
Bu hatanın düzelmesi lazım bence, hem görsellik açısından problem. Hem de yanlış yazan kullanıcılar bir nebze mesajlarını düzeltebilirler. @Recep Baltaş
Kesinlikle katılıyorum.

@Recep Baltaş bu konu ne yapılacak? Gördünüz mü görmediniz mi emin değilim o yüzden etiketliyorum.

Konu içerisinde bazı kullanıcıların katılım tarihi aynı satıra sığmamakta, bundan dolayı tarih bir alt satıra iniyor. Aynı hizada olmasını tercih ederim.

Ekran Alıntısı.PNG

Ayrıca birkaç şey daha yazmalıyım.

Sonunda XenForo logosu yerine Technopat logosunu görmek güzel fakat logo küçük ve bulanık görünüyor. Logonun "Ana Sayfa" butonuna göre hizalanmasının da uygun olacağını düşünüyorum.

Bir şey daha var :) Sadece yeni tema için geçerli değil ama konu içindeki mesaj yazma kısmının hemen üzerindeki reklamın yerini hiç beğenmiyorum. Onun için de başka bir yer bulunsa çok daha güzel olacak.

Aslında konu açmıştım, ama Mikail hocam buraya yönlendirdi.. Aklıma bir iki hata daha gelmişti, ama sonradan kafamdan uçup gitti. O yüzden daha yeni aklıma gelmişken yazayım dedim..
Benim bulduğum sorunlar:
  • Kilitlenen konularda sayfa atlarken kaç mesaj kaldığı gözükmüyor.. Yani ".. daha fazla mesaj" yazısı çıkmıyor..
  • Telefondaki gibi isteyen herkes ayarlardan bir sayfa içinde 10 mesaj görmek yerine, 20-30 mesaj görüntülemeyi seçebilsin..
  • Bizi izleyenler veya bizim izlediklerimizin sadece resimleri gözüküyor. Hangi kısmın izleyen, hangi kısmın izlenen olduğu belli değil.. Bu kısım düzeltilmeli..
  • 3'ten fazla beğenilen bir mesajı beğenmediğim halde, "beğendiniz" diye yazması.. (Ama nedense 6 ve üstü beğenide bu durum değişiyor..)
  • "Konuyu izle"ye basarken sürekli nasıl bildirim almak istediğimiz soruluyor. Bunun yerine ayarlardan önceden belirlediğimiz bir seçenek aktif olursa daha iyi olur.. (Bu konu Mikail Hocamıza da mantıklı geldi..) (y)

Dosya Ekleri

• Beğendiniz 1.PNG
    Beğendiniz 1.PNG
    2,1 KB · Görüntüleme: 78
  • Beğendiniz 2.PNG
    Beğendiniz 2.PNG
    2 KB · Görüntüleme: 179
  • İzleyenler ve İzlenenler Kısmı.PNG
    İzleyenler ve İzlenenler Kısmı.PNG
    107,8 KB · Görüntüleme: 87
  • Konuyu İzle Bildirim Uyarısı.PNG
    Konuyu İzle Bildirim Uyarısı.PNG