Xeon 3440 ısınma sorunu

emo1234

Centipat
Merhabalar Gigabyte P55US3L anakartımın üzerinde takılı olan Xeon 3440 işlemcisi için BIOS güncelleme yaptım. FH sürümüne çektim. En son sürüm ama bunu yapmama rağmen işlemcim 3.2GHz voltaj 1.24 olmasına rağmen Zoom'da bile! 96 dereceleri varıyor ne yapmam lazım uyumlu mu değildir nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan ve macun da sorun yoksa voltajı aşağıya düşürün kademeli.
Kullandığınız soğutucu nedir önce onu sormak lazım aslında.

stok soğutucu :(
yok ya yakarım falan gerek yok 1.24 voltaj zaten

Soğutucu yerine tam oturmamıştır soğutucunun oturup oturmadığından emin olun. Termal macun değiştirin. Biraz voltaj düşürün olmuyorsa. Yazdığımız hiçbir yöntemden sonuç alınamıyorsa soğutucu değiştirin kaliteli bir hava soğutma işinizi görür.

Kanka devrik cümle kurduğun için anlamadım ya bir daha söyleyebilir misin?

Pardon konuyu karıştırmışım. İlk başta soğutucunun yerine oturup oturmadığını kontrol edin ve Arctic MX gibi bir termal macun alıp termal macun yenileyin. Bu gelene kadar BIOS ayarlarından undervoltage yapın sadece işlemci farz ediyorum 1.2 Volt çekiyorsa bunu 1 yapın ısı düşüşü yaşanacaktır. Bu yazdıklarımdan hiçbir çözmez ise sorunu 200 300₺ civarına kaliteli bir hava soğutma alıp yola devam edeceksiniz. Stok soğutucu Xeon işlemciler için yetersiz bir soğutucu.
BIOS'luk bir durum olmadığını düşünüyorum.

Pardon konuyu karıştırmışım. İlk başta soğutucunun yerine oturup oturmadığını kontrol edin ve Arctic MX gibi bir termal macun alıp termal macun yenileyin. Bu gelene kadar BIOS ayarlarından undervoltage yapın sadece işlemci farz ediyorum 1.2 Volt çekiyorsa bunu 1 yapın ısı düşüşü yaşanacaktır. Bu yazdıklarımdan hiçbir çözmez ise sorunu 200 300₺ civarına kaliteli bir hava soğutma alıp yola devam edeceksiniz. Stok soğutucu Xeon işlemciler için yetersiz bir soğutucu.
BIOS'luk bir durum olmadığını düşünüyorum.

BIOS undervoltage voltaj düşürmekmi

Yeni konular

Geri
Yukarı