Xeon 3440 sistem alınır mı?

Bütçe
2800 TL

UruxUs

Hectopat
Daha fazla  
Fanları, HDD'yi ve kasayı dahil etmeden (bende olduğu için) ve bazı parçaların fiyatlarını yuvarlayarak hesaplayınca 2600-2800TL eden bu sistem sizce nasıl? Bir sıkıntı çıkarır mı? Daha iyi yapılabilir mi?

Ekran Kartı: Sapphire RX 580 Nitro 4GB ~ 1500 TL
İşlemci: Xeon 3440 ~ 150 TL
Anakart: Asus H55 LGA ~ 450 TL
Ramler: SK Hynix 4+4 1600Mhz Ram ~ 200 TL
PSU: Hadron HD413 600 Watt ~ 250 TL

O fiyata o ekran kartını nereden buldun? Mining çıkması bile o kadar ucuz koymuyorlar bir yanlışlık olmasın?

Sahibinden de vs. bu fiyatlara bulunabiliyor. 2000 TL bandında. Ne kadar güvenilir bir kart bilemiyorum, bu kartlar genelde Mining'den çıkma oluyor. Bu kart yerine ne kullanabilirim başka acaba. 1050 Ti'dan güçlü ve yine bu fiyata bir şey var mıdır ki? 🤔

RX 580 1500 TL ? Bozuk veya problemli olabilir mi ? Eğer gerçekten problemsiz ise sadece ekran kartı alınabilir . Kalan 1300 tl ile de daha yeni nesil parçalar alınabilir .
PSU çok iyi değil ancak hadrondan çok daha sağlıklı olacaktır .

RX 580 1500 TL? Bozuk veya problemli olabilir mi? Eğer gerçekten problemsiz ise sadece ekran kartı alınabilir. Kalan 1300 TL ile de daha yeni nesil parçalar alınabilir.
PSU çok iyi değil ancak Hadron'dan çok daha sağlıklı olacaktır.

Ryzen 3 1200 acaba RX 580'e yeter mi? Biraz araştırdım, biraz darboğaz olacak sanırım. Ancak parçalar daha yeni nesil ve satması daha kolay. Ne yapmalıyım?

Ryzen 3 1200 acaba RX 580'e yeter mi? Biraz araştırdım, biraz darboğaz olacak sanırım. Ancak parçalar daha yeni nesil ve satması daha kolay. Ne yapmalıyım?

Ciddi darboğaz söz konusu ancak oyun oynatmayacak kadar olacağını sanmıyorum. AM4 sokete geçmen senin için daha iyi olur (r3 1200) yerine çok daha iyi işlemciler takabilirsin.

Ciddi darboğaz söz konusu ancak oyun oynatmayacak kadar olacağını sanmıyorum. AM4 sokete geçmen senin için daha iyi olur (R3 1200) yerine çok daha iyi işlemciler takabilirsin.

Yani geleceğe yönelik toplamak istersem AM4 soket, eski nesil kullanmak ve bu fiyatta performansa odaklanmak için ise Xeon 3440'ı kullanabilirim. Teşekkürler.

Maalesef darboğaz söz konusu ancak geleceğe dönük sistem istiyorsanız bunu tercih edebilirsiniz. Ancak Xeon 3440'ı alacaksanız bile önerim yeni PSU almanız. Hadron'un Rampage ve Gamepower'dan bir farkı yok.

Geri
Yukarı