Xeon E5 2630 GTX Titan X sistemde düşük GPU kullanımı

YusufYldz

Picopat
Daha fazla  
Sorunu sadece Valorant'ta yaşıyorum. Ekran kartımı neredeyse hiç kullanmıyor. Diğer oyunlarda da eskisine göre FPS azalması var. DM oynarken 90 FPS görüyorum ve can sıkmaya başladı. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?
  1. DDU ile driver güncelledim.
  2. Format attım.
  • GTX Titan X
  • Xeon E5 2630 V3 (çift)
  • 64 GB RAM.
  • 240 GB SSD.
  • 500 GB SSD.
  • 2 adet 120 mm sıvı soğutma.

1642015243446.png

Son düzenleyen: Moderatör:
kardeşim bu kart oyun oynamak için değil
3dsmax may vray projelerinfe vs render almak icin gerekli is karti.

Kardeşim bu kart oyun oynamak için değil.
3DS Max may vray projelerinfe vs render almak icin gerekli is karti.
Biliyorum ama bu video da ekran kartı kendini %100 kullanıyor bende ise %30 geçmiyor bile bunun nedenini soruyorum eskiden 300 400 FPS alıyordum artık 200 görmüyorum bile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

kardeşim bu kart oyun oynamak için değil
3dsmax may vray projelerinfe vs render almak icin gerekli is karti.

Youtube Titan X oyun testlerini izleyin oyunda oynanır, iş içinde kullanılır bu kart. Valorant oyununda düşük GPU kullanımı normal oyun işlemciye yükleniyor çoğunlukla. Ayarlar ne durumda? Çözünürlük? Bu kadar düşük FPS vermemeli. RAM kullanımı normal değil bu oyun 13GB RAM kullanmaz, Xeon E5 2630 V3 işlemcilerin oyun performansını bilmiyorum açıkcası ama bu kadar düşük FPS veremez.

YouTube titan X oyun testlerini izleyin oyunda oynanır, iş içinde kullanılır bu kart. Valorant oyununda düşük GPU kullanımı normal oyun işlemciye yükleniyor çoğunlukla. Ayarlar ne durumda? Çözünürlük? Bu kadar düşük FPS vermemeli. RAM kullanımı normal değil bu oyun 13GB RAM kullanmaz, Xeon E5 2630 V3 işlemcilerin oyun performansını bilmiyorum açıkçası ama bu kadar düşük FPS veremez.
Ayarlar değiştirsem de fayda yok hepsi Full yapsam bile 100-150 FPS. Çözünürlük: 1920X1080.

Eskisine göre FPS biraz daha düşük ama Valorant kadar değil ekran kartı yük altına giriyor en azından.

Sürücüleri güncelleyebilirsiniz, ısıdan yana bi sorun yok. Valorant işlemciye yüklenir sizin işlemcilerin bu oyunun altından rahatlıkla kalkması gerekiyor çok garip. 13GB RAM kullanımına takıldım çok fazla sistemde bi gariplik var.

Sürücüleri güncelleyebilirsiniz, ısıdan yana bir sorun yok. Valorant işlemciye yüklenir sizin işlemcilerin bu oyunun altından rahatlıkla kalkması gerekiyor çok garip. 13GB RAM kullanımına takıldım çok fazla sistemde bir gariplik var.
Sürücüleri güncelledim. Tekrardan başka bir Windows sürümü ile format mı atsam acaba, 1903 veya 2004 gibi. Bir de Windows 10 Pro workstations kurayım diyorum iş bilgisayarı olduğu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı