Xeon E5420 sistem boşta reset atıyor

Yer
The Fields of Ard Skellig
Daha fazla  

Maalesef güvenli modda DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp 1 önceki sürücüyü yüklememe rağmen reset atmaya devam ediyor. AIDA64 ile rapor oluşturdum ve olay günlüğünde dikkatimi çeken birkaç şey gördüm.

Rapor

Kod:
Bir veya daha çok kullanıcı modu sürücüsünde bir sorun oluştu ve ana bilgisayar işlemi sonlandırıldı. Bu durum, aygıtlara erişiminizi geçici olarak kesintiye uğratabilir. (Kaynak: DriverFrameworks-UserMode-Önemli)

RasMan hizmeti, şu hata nedeniyle başlatılamayan SstpSvc hizmetine bağımlıdır:
İşlem başarıyla tamamlandı. (Kaynak: Service Control Manager-Hata)

Kullanıcı modundaki sürücü kilitlenmesi nedeniyle HID-compliant headset aygıtı (konum (unknown)) çevrimdışı. Windows aygıtı yeniden başlatmayı 4 kez daha deneyecek. Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için lütfen aygıtın üreticisine başvurun. (DriverFrameworks-UserMode-Önemli)

Kullanıcı modundaki sürücü kilitlenmesi nedeniyle HID-compliant headset aygıtı (konum (unknown)) çevrimdışı. Windows aygıtı yeniden başlatmayı 5 kez daha deneyecek. Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için lütfen aygıtın üreticisine başvurun. (DriverFrameworks-UserMode-Önemli)

Uygulamaya özgü izin ayarları

{2593F8B9-4EAF-457C-B68A-50F6B8EA6B54}

CLSID'sine ve

{15C20B67-12E7-4BB6-92BB-7AFF07997402}

APPID'sine sahip COM Sunucu uygulaması için, Yok SID (Yok) uygulama kapsayıcısında çalışan LocalHost (LRPC Kullanan) adresindeki SID değeri (S-1-5-21-1650544248-35443491-1793954135-1001) olan DESKTOP-0C43KKR\user1 kullanıcısına Yerel Etkinleştirme izni vermiyor. Bu güvenlik izni, Bileşen Hizmetleri yönetim aracı kullanılarak değiştirilebilir.(DistributedCOM-Uyarı)

The driver \Driver\WudfRd failed to load for the device HID\VID_1532&PID_0504&MI_03&Col02\7&346f31f7&0&0001.(Kernel-PnP-Uyarı)

• ASUS P5G41C ML-X
  • Intel Xeon E5420
  • ASUS GTX 1050 Ti Expedition
  • 4x2 1333 MHz DDR3 RAM.
  • Aerocool VX Plus 500W PSU
  • Kingston A400 240 GB SSD.
Güç Kaynağı ve SSD birkaç aylık ekran kartı ortalama 2 yıllık.

Geriye bir tek format atmak ve ekran kartımı tamire göndermek kaldı fakat ben hala ekran kartımda bir arıza olduğuna inanmıyorum çünkü yük altında iken sıcaklığı yüksek iken hiç reset atma gibi bir problemle karşılaşmıyorum. Ya boşta iken ya da Google'da video film vs izlerken oluyor. Format konusunda ise zaten birkaç ay önce SSD'yi sıfır alıp temiz kurulum yapmıştım ve şu son 1, 2 haftaya kadar hiç böyle bir problemle karşılaşmamıştım. Cidden çok yordu bu sıkıntı beni vakit ayırıp yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Bora Dere hocam ve @Enes3078 hocam da baksınlar. Raporda headset aygıtında hata vermiş.

Razer Kraken 7.1 Chroma kulaklıktan ötürü bu hatayı alıyorsunuz. Kulaklığı çıkartıp tekrar sorun olup olmadığını dener misiniz?

Hocam Kulaklığı çıkarıp bilgisayarı kapattım ve biraz bekletip geri açtım ve şimdilik reset atmadı. Sizce bu sorunun nedeni kulaklığın neyi ile ilgilidir?

Kulaklığın sürücüsü yüklü ise kaldırın ve sürücüsüz kullanın. Ek olarak isterseniz farklı bir USB girişine takarak yine sorunun devam edip etmediğini öğrenebilirsiniz. Muhtemelen kulaklığı da boot etmeye çalışırken bir hata meydana geliyor ve reset atıyor. Bu dediklerim sonrası sorun çözülürse bildirmeyi unutmayın.

Kulaklığın sürücüsü yüklü ise kaldırın ve sürücüsüz kullanın. Ek olarak isterseniz farklı bir USB girişine takarak yine sorunun devam edip etmediğini öğrenebilirsiniz. Muhtemelen kulaklığı da Boot etmeye çalışırken bir hata meydana geliyor ve reset atıyor. Bu dediklerim sonrası sorun çözülürse bildirmeyi unutmayın.

Sürücüyü Aygıt Yöneticisinden kaldırdım hocam eğer sorun çözülürse bildireceğim çok teşekkürler.

Peki, lütfen bildirmeyi unutmayın. Bu arada bu mesajı sizin mesajınız sonrası bildirim gelmesi için yazıyorum. Lütfen bu saatten sonra sadece sorun devam ettikçe ya da sorun çözülünce mesajınızı yazın.

WhatsApp Image 2021-02-19 at 13.58.34.jpeg

Hocam dizi izlerken de böyle oldu ve kapatma tuşuna basar basmaz bilgisayar kapandı tekrar açtım görüntü normal ama bu renkli ekranın nedeni HDMI TO VGA dönüştürücü kullanıyorum ondan olabilir mi?

Kullandığınız dönüştürücü kaynaklı da olabilir ekran kartınızdan kaynaklı da olabilir. Ekran kartına OCCT ile 5 dakika 3D testi ile 8 iterason olana kadar VRAM testi uygulayın. Yine olmazsa DDU ile sürücüyü kaldırıp yeniden kurarsınız. Bu da işe yaramazsa dönüştürücüden kaynaklıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı