Xeon E5430 işlemci ve ATI HD5870 darboğaz

cekicek31

Hectopat
Daha fazla  
Xeon E5430 işlemci ve ATI HD5870 darboğaz var ekran kartı yüzde 30'dan yukarı çıkmıyor 6 GB DDR2 800MHz RAM ne yapmam lazım? Driver son sürüm.

Evet ondan bakıyorum.
GPU sıcaklığı, kullanımı, Video RAM kullanımı, grafik işlemcinin saat hızı ile aynı şekilde CPU sıcaklığı, kullanımı ve saat hızı, RAM kullanımı son olarak FPS açık şekilde özellikle oyun içinde kastığı anlarda birkaç ekran görüntüsü alıp atar mısın?

Tamam biraz bekleteceğim.
IMG_20200908_183741.jpg

Her zaman böyle.
GPU sıcaklığı, kullanımı, Video RAM kullanımı, grafik işlemcinin saat hızı ile aynı şekilde CPU sıcaklığı, kullanımı ve saat hızı, RAM kullanımı son olarak FPS açık şekilde özellikle oyun içinde kastığı anlarda birkaç ekran görüntüsü alıp atar mısın?
attım.

Son düzenleme:
Tamam biraz bekleteceğim.
IMG_20200908_183741.jpg

Her zaman böyle.

Attım.

Görüldüğü üzere ekran kartınızın sahip olduğu 1024 MB Video RAM'in 1014 MB'lık kısmı kullanılıyor yani %100 kullanılıyor ve işlemciniz de %98 kullanılıyor, bu durumda hem işlemcinizden hem de ekran kartınızın Video RAM'inden darboğaz yiyorsunuz, özellikle Video RAM darboğazı drop yemenize neden olur. Ekran görüntüsünde oynadığınız oyun sanırım GTA 5 ve araba sürerken mi görüntü aldınız? Hem şehir içinde olup hem de araba sürerken Xeon E5430 ile 26-30 FPS'i görüp işlemcinizin kullanımının tavan olması GTA 5 için normaldir, Bu durumda anakartınız destekliyorsa 2.66 GHz frekansında çalışan işlemcinize sıcaklığı pek etkilemeyecek bir overclock ile 3 GHz seviyesine çıkarabilirsiniz, böylelikle 30 FPS altını görmemiş olursunuz ancak GTA 5'te drop yemenizin önce sebebi ekran kartının VRAM'inin dolması.

Geri
Yukarı