Çözüldü Xeon E5430 ve HD 5870 sistem oyundayken kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AnderJRX

Hectopat
Daha fazla  
Platoon 600W.
ASUS P5G41T-MLX
4 GB DDR3.
HD 5870.
Xeon E5430.

Merhaba arkadaşlar, sistemim bu şekilde. Ekran kartını 1 hafta önce kullanmaya başladım. Bugüne kadar hiç kapanma sorunu yoktu. Valorant oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Boşta değil yükteki sıcaklıklar önemli. RAM'lerden çok şüpheleniyorsan Memtest ile test edebilirsin.
Oyundayken ekran kartı ve işlemci 70-75 arası geziyor sizce PSU'yu iade edip 600w 80+ veya 700w 80+ almalı mıyım yoksa sorun başka bir bileşende midir?
Edit: arkadaşlar sorunu çözdüm malwarebytes ile tarama yaptım 11 virüs buldu artık kapanmıyor.
Platoon 600W.
ASUS P5G41T-MLX
4 GB DDR3.
HD 5870.
Xeon E5430.

Merhaba arkadaşlar, sistemim bu şekilde. Ekran kartını 1 hafta önce kullanmaya başladım. Bugüne kadar hiç kapanma sorunu yoktu. Valorant oynuyorum.

Herhangi bir hata vermeden direk kapanıyor mu yoksa System critial hatasını gibi hatalarda verdimi

Herhangi bir hata vermeden direk kapanıyor mu yoksa System critial hatasını gibi hatalarda verdimi.

Valorant oynarken siyah ekran oluyor fan çok yüksek seste dönüyor ekran kartının mi PSU'nun fanı mı bilmiyorum daha sonra basılı tutarak düğmesinden ben kapatıyorum. No Signal vb demiyor sadece siyah ekran

Sıcaklıklardan olabilir diye düşünüyorum. BİOS modlama yaptığınızı da varsayarsak ve PSU pek kaliteli olmasa da yeterli olduğunu söylesek ya ekran kartının yazılımında sıkıntı var ya da sıcaklık yüksek.

Sıcaklıklardan olabilir diye düşünüyorum. BİOS modlama yaptığınızı da varsayarsak ve PSU pek kaliteli olmasa da yeterli olduğunu söylesek ya ekran kartının yazılımında sıkıntı var ya da sıcaklık yüksek.
Ekran kartım boşta 50 derece işlemcim boşta 55-60 derece oyundayken bakmadım tahminimce 10 artar bence ısınmadan dolayı değil, PSU bence kalitesiz olsa bile yeterli. Sizce RAM'den kaynaklı olabilir mi çünkü oyundayken 200 MB boş yer kalıyor.

Ekran kartım boşta 50 derece işlemcim boşta 55-60 derece oyundayken bakmadım tahminimce 10 artar bence ısınmadan dolayı değil, PSU bence kalitesiz olsa bile yeterli. Sizce RAM'den kaynaklı olabilir mi çünkü oyundayken 200 MB boş yer kalıyor.

İşlemci sıcaklığı yüksek benim işlemcim boşta 25 derecelerde tabii geni fan taktım ama genede sizinki fazla oyunda 90'a geliyordur %100 ihtimalle çünkü Valorant işlemci tabanlı bir oyun fan sesi de işlemci fanından gelir fazla ısındığı içinde kapanır tahminim bu işlemci fanı nı temizlemenizi termal macunu sıkmanızı öneriyorum

Boşta değil yükteki sıcaklıklar önemli. RAM'lerden çok şüpheleniyorsan Memtest ile test edebilirsin.

Oyundayken ekran kartı ve işlemci 70-75 arası geziyor sizce PSU'yu iade edip 600w 80+ veya 700w 80+ almalı mıyım yoksa sorun başka bir bileşende midir?
Edit: arkadaşlar sorunu çözdüm malwarebytes ile tarama yaptım 11 virüs buldu artık kapanmıyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı