Xeon E5440 3.6 GHz İçin Soğutucu Önerisi

Queph

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İşlemciyi 2.8'den 3.6 GHz'e overclocklamayı planlıyorum. Bunun için ortalama performansta bir soğutucu arıyorum. Maksimum 100 TL olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın overclock potansiyeli yüksek. E5440 yerine X5460 alırsanız daha yüksek frekanslara daha stabil şekilde çıkabilirsiniz. Fiyat performans olarak 8 ısı borulu Antec A40 PRO öneririm. Bu fiyat alabileceğiniz en iyi işlemci fanıdır. Anakartınız ile uyumlu.

Antec A40 PRO İşlemci Soğutucu 0-761345-10923-9 - Nanokatalog
Hocam peki bu Xeon işlemcilerde E serisi ile X serisinin ne farkı var? E ekonomik, X performans diye biliyorum ben ama X serisinin daha pahali olması gerekmiyor mu? Bu arada öneriniz için teşekkürler.

E serisi Mainstream, X serisi Extreme işlemciler olup X serisinin daha yüksek overclock potansiyeli ve avantajları bulunuyor. İki işlemcinin de hızı 3.16 GHz olarak baz alınırsa ikisi de aynı performansa sahipler. P35 bir anakartınız varsa E5450 gibi bir işlemci almanız hata olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı