Xeon E5450 İçin ekran kartı önerisi

Oktay Topraklı

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi, aşağıya eklediğim sistemime bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum. Aslında GTX 1050 Ti taksam işlemciye OC yapsam (yapmazsam çok darboğaz olur sanırım) acaba darboğaz yine yaşar mıyım? Yoksa 1050 Ti alayım mı? Yoksa düz GTX 1050 takmayı düşünmeliyim? Tavsiyeleriniz nelerdir? Youtube kanalım var oyun vb. videolar çekip paylaşıyorum. Ne kadar kaliteli o kadar iyi benim için...
Bir de tavsiye ettiğiniz ekran kartının indirimli, uygun fiyatlı, önereceğiniz bir linki varsa onu da paylaşabilirsiniz artık almam gerekiyor aslında.
Ve son olarak yeni nesil NVIDIA'lar yolda mı öyle birşeyler dolanıyordu sanki net bir şeyler bulamadım.
Kullanım amacım: Oyun oynamak, oyun videoları çekmek ve video render almak. Thumbnail vs.

İşlemci :XEON E5450
RAM :4x2GB 800Mhz Kingston RAM
Anakart : Asus P5B anakart
PSU :350W Güç Kaynağı (12V'dan 18A Güç veriyor.)
Harddisk: 250 GB Harddisk

Merhaba aynı işlemci bende de var ve R7 240 ekran kartım var ancak PUBG için yetmiyor GT1030 alsam overclocka gerek olmadan kullanabilir miyim sorunsuzca(darboğaz olmadan)?

Evet kullanabilirsiniz.

Bence sistemi güncellesen daha iyi yani daha önü açık olsun.

G4560 + H110 +8GB DDR4 RAM ≡ 800-900 lira

Rx 560 2GB versiyonu ≡ 650 lira

1500 küsür liraya sistemi güncellersin, 1050 Ti kendi başına zaten 1100-1300 civarında.
İyi güzel diyorsun da, sadece ekran kartı değil ki fiyatı yüksek olan. Diğer parçalar da yükseldi.

O anakart ile E5450'ye overclock yapmayı unutun. 3.16 GHz'den yukarı çıkamazsınız. Monitör 1080P ise GTX 1050'den yukarısı darboğaz olur. 768P monitör varsa GT 1030 alın.

Anakarttan dolayı mı yukarı çıkmaz yoksa işlemciden dolayı mı? X5450 almış olsam yine anakart mı engel olurdu? Bu arada monitörüm 1080P ama monitör ile ekran kartının alakası monitör 1080P'i kaldırmazsa boşa gider anlamında mı? Alakalarını anlayamadım?

yani 400 lira eklerse mis gibi bir sistem olur. Sistemi daha yeni olsa 1050Ti almaz parçaları güçlendirir RX560 alırdı. Sistemi eski 400 lira fark ödeyerek mükemmel bir sistem kurabilir.

Hocam öyle yapacağıma bu sistemime RX560'ı direk taksam zaten darboğaz az olacak güzel bir fiyat kârı olmaz mı? İlerde de sistem güncellersem o günün şartlarına göre güncellerim, daha mantıklı geldi sanki? Sizin dediğiniz gibi daha yüksek fiyata daha düşük bir ekran kartı takmış olacağım.

Çünkü RX560 ya da 1050 takmayı düşünüyorum artık 1050ti için OC yapacaktım anakartım ve PSU'm yeterli değil ve işlemci soğutucusu da yok şuanda. Ek birsürü masraf çıkıyor yani.

İyi güzel diyorsun da, sadece ekran kartı değil ki fiyatı yüksek olan. Diğer parçalar da yükseldi.
Aynen öyle hocam üstte cevap verdim arkadaşımızın cevabına. Sizce de haklı değil miyim?

Merhaba aynı işlemci bende de var ve R7 240 ekran kartım var ancak PUBG için yetmiyor GT1030 alsam overclocka gerek olmadan kullanabilir miyim sorunsuzca(darboğaz olmadan)?
Hocam sen kullanırsın sorun olmaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı