Xeon E5450 overclock sorunu

Aykutyildirim7

Centipat
Arkadaşlar elimdeki sistemde E5450 işlemci var şimdilik işlemciye overlock yapip bir nebze darbogazdan kurtulmaya calisiyorum zaten işlemci alacağım. Şimdilik idareten overclock yapayacağım ama overlock yapamiyorum stok olarak 3.00 GHz hizinda calisiyor altina düşüyor ama üstüne cikmiyor BIOS'a girdigimde ise fotografta gosterdigim uyariyi veriyor bu nedeni nedir çözümü varsa lütfen yardım eder misiniz?
Gigabyte G41M combo 2.0.
DDR3 6 GB 1333MHz RAM.
ASUS RX580 ekran kartı.
Aero cool VX Plus 500W güç kaynağı.

Screenshot_20200307-202212_Chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Videonun sonuna doğru ayarları gösteriyor. Elinde iyi bir soğutucu var ise biraz voltaj yükseltip daha yüksek hızlara çıkabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar elimdeki sistemde E5450 işlemci var şimdilik işlemciye overlock yapip bir nebze darbogazdan kurtulmaya calisiyorum zaten işlemci alacağım. Şimdilik idareten overclock yapayacağım ama overlock yapamiyorum stok olarak 3.00 GHz hizinda calisiyor altina düşüyor ama üstüne cikmiyor BIOS'a girdigimde ise fotografta gosterdigim uyariyi veriyor bu nedeni nedir çözümü varsa lütfen yardım eder misiniz?
Gigabyte G41M combo 2.0.
DDR3 6 GB 1333MHz RAM.
ASUS RX580 ekran kartı.
Aero cool VX Plus 500W güç kaynağı.

Eki Görüntüle 510656
O işlemciye OC yapmak resmen intihardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı