Xeon E5450 Sistem CPU ve GPU Sıcaklık Sorunu

BarbarMen

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sorumu yukarıda belirttim biraz bilgi vermek istiyorum. İşlecim Xeon E5450 çok ısınan bir işlemci evet fakat Thermaltake contac 30 gibi güçlü soğutucu kullanıyorum buna rağmen sıcaklık değerleri hiç iyi değil. CPU boşta 55 60 derecelerde bazen 64'e kadar çıkabiliyor. Yükte oyun oynarken ise 68-74 civarı neden böyle sizce?
GPU için ise eskiden boşta iken 35-45 civarı idi. Şimdi ise 60'ları buluyor. Oyunda ise 65-70 civarı neden böyledir?
Bu arada ölçüm yaptığım program Advanced sytsem Core sizin önerdiğiniz uygulamalar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanılıyorsun, yükte 74-75 dereceler sıcak falan değildir gayet ideal bir sıcaklıktır, yükteki sıcaklıklar için hiçbir sorununuz yok. Ek olarak soğutucunuz iyi olabilir ama kullandığınız termal macunun iletkenlik değeri ve kalitesi de önemli. Sadece ekran kartınızın boşta 60 dereceyi bulması anormal bir durum, yine de 80 ve üstü olmadıkça sıkıntı yok.

Yanılıyorsun, yükte 74-75 dereceler sıcak falan değildir gayet ideal bir sıcaklıktır, yükteki sıcaklıklar için hiçbir sorununuz yok. Ek olarak soğutucunuz iyi olabilir ama kullandığınız termal macunun iletkenlik değeri ve kalitesi de önemli. Sadece ekran kartınızın boşta 60 dereceyi bulması anormal bir durum, yine de 80 ve üstü olmadıkça sıkıntı yok.

Intel'in sitesinden baktığımda Xeon E5450 işlemci Max temp 67 yazıyordu.

Geri
Yukarı