Xeon E5450 taktıktan sonra bilgisayar açılırken donuyor

E5450 stok fan ile işlemci boştayken 36-37 derecelerde geziyorum. Muhtemelen termal macun kurumuş, veya yanlış uygulanmış veya bulunduğunuz mekan çok sıcak. Yine de sorun çıkartaracak sıcaklıklar değiller. Rica ederim, sorunun çözülmesine sevindim.
Sorunu buldum. Rami 1333mhz ye aldığım zaman bilgisayar donmaya başladı 1066mhz de ise donma yaşamadım.
Bende 1 aya falan E5450 işlemci alcam. 2 borulu bir kule tipli soğutucu yeterli olur diye düşünüyorum.
Ben bitane cooler master Hyper 412s soğutucuyu 100 tl ye denk getirdim. Orjinal fiyati 380 tl bulabilirsen sağlam 2. El işlemci soğutucusu alabilirsin.

Sorunu buldum. Rami 1333mhz ye aldığım zaman bilgisayar donmaya başladı 1066mhz de ise donma yaşamadım.

Ben bitane cooler master Hyper 412s soğutucuyu 100 tl ye denk getirdim. Orjinal fiyati 380 tl bulabilirsen sağlam 2. El işlemci soğutucusu alabilirsin.
Türkiyede yaşamıyorum malesef. Aliexpress`den almalıyım mecbur. Zaten tüm bileşenleri Aliexpress`den alıcam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı