Xeon E5450 vs Xeon X5460

muratyaga

Hectopat
Daha fazla  
(Işlemci şu anki) Intel Pentium(r) Dual-Core CPU E6800 @ 3.33GHz 3.33GHz.
DDR3 RAM var 2 GB (pek gerekli degil ama yazayım dedim)
64 Bit işletim sistemi ( bu da pek gerekli degil)
(Ekrtan kartı) NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB.
Sistemim bu ve hangi işlemciyi allayım merakta kaldım.
Xeon E5450 alayım yoksa Xeon X5460 alayım bu arada hangisini alayım sizde bir yardımcı olun bir de satın ala bileceğim bir link olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam anakartınız ve PSU nuz nedir? 775 pin anakartlara bu işlemciler modlanıp takılabilir. Genellikle modlu olarak satılırlar. Bir de anakarta BIOS güncellemesi gerekebilir.

E5450 bence. X5460 biraz daha performanslı ama güç tüketimi çok fazla. Anakart nedir? Güzel bir overclock ile ve RAM takviyesi ile güzel sistem olur.

E5450 almak daha mantıklı olacaktır çünkü güç tüketimi az ve neredeyse aynı performans veriyorlar. Derseniz soğutucum iyi PSU yeterli deliler gibi oveclock yapacağım soğutucumda iyi X5460 alın E5450 overclock yapılabiliyor bu arada.
RAM 8 GB yapın ama sonuçta overclock yapmadan o ekran kartının performansını alamazsınız çok ciddi derecede darboğaza uğrar %50 gibi bir değerde.

(Işlemci şu anki) Intel Pentium(r) Dual-Core CPU E6800 @ 3.33GHz 3.33GHz.
DDR3 RAM var 2 GB (pek gerekli degil ama yazayım dedim)
64 Bit işletim sistemi ( bu da pek gerekli degil)
(Ekrtan kartı) NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB.
Sistemim bu ve hangi işlemciyi allayım merakta kaldım.
Xeon E5450 alayım yoksa Xeon X5460 alayım bu arada hangisini alayım sizde bir yardımcı olun bir de satın ala bileceğim bir link olursa sevinirim.
Anakart modeli nedir? X5460 derim.

Hocam anakartınız ve PSU nuz nedir? 775 pin anakartlara bu işlemciler modlanıp takılabilir. Genellikle modlu olarak satılırlar. Bir de anakarta BIOS güncellemesi gerekebilir.

BIOS modlaması olmadan olmaz zaten işlemci kullanılamaz hale gelebilir PC için BIOS uğdate yaptıktan sonra tüm problemler kalkıyor.

Pegatron IPX41-D3 ana katım 115 W var PSU olarak bahsediyorsanız güç kaynagında bu arada bana tavsiye olarak anakartta tavsiye edebilirsiniz tabii bu işlemcilere uygun olan ve benim parçalarıma uygun olursa sevinirim.

Pegatron IPX41-D3 ana katım 115 W var PSU olarak bahsediyorsanız güç kaynagında bu arada bana tavsiye olarak anakartta tavsiye edebilirsiniz tabii bu işlemcilere uygun olan ve benim parçalarıma uygun olursa sevinirim.

En düşük bir 500W PSU alın 80+ sertifikalı sonuçta overclock yapacaksınız 115W PSU yetmez X5460 alırsanız zaten 120W kullanıyor o.
Anakartı da değiştirin bence çünkü anakart 4 GB RAM destekliyor 8 GB RAM almanız gerek oyunlarda rahat oynayabilmek için. Yanlış bilgide olabilir size kallmış anakartın chipset soğutucusu yok galiba 1 tanesinin o -yönde birşeydir.
Siteden baktım 4 GB RAM destekliyor benim düşüncen sahibinden sitesinde birleşik şekilde satılan işlemci+anakart+RAM var onlardan E5450 almanızdır. 500₺ civarı para verirsiniz.

Son düzenleme:
En düşük bir 500W PSU alın 80+ sertifikalı sonuçta overclock yapacaksınız 115W PSU yetmez X5460 alırsanız zaten 120W kullanıyor o.
Anakartı da değiştirin bence çünkü anakart 4 GB RAM destekliyor 8 GB RAM almanız gerek oyunlarda rahat oynayabilmek için. Yanlış bilgide olabilir size kallmış anakartın chipset soğutucusu yok galiba 1 tanesinin o -yönde birşeydir.
Siteden baktım 4 GB RAM destekliyor benim düşüncen sahibinden sitesinde birleşik şekilde satılan işlemci+anakart+RAM var onlardan E5450 almanızdır. 500₺ civarı para verirsiniz.

Genelde sahibinden satılanlar çok uzakta benim oldugum yerde.

Genelde sahibinden satılanlar çok uzakta benim oldugum yerde.

Yani tabii siz bilirsiniz ama anakartnızı değiştirin bence çoğu oyun en düşük RAM olarak 8 GB istiyor ve sizin anakartın desteği yok en fazla 4 GB takabiliyorsunuz toplam. İllerden uzak olsa da kargo ile göndertirsiniz ödeyeceğiniz en fazla 30 TL olur tabii gönderecek kişi onu iyice havalı poşetle sorması gerek.

Geri
Yukarı