Xeon E5450 vs Xeon X5460

Yani tabii siz bilirsiniz ama anakartnızı değiştirin bence çoğu oyun en düşük RAM olarak 8 GB istiyor ve sizin anakartın desteği yok en fazla 4 GB takabiliyorsunuz toplam. İllerden uzak olsa da kargo ile göndertirsiniz ödeyeceğiniz en fazla 30 TL olur tabii gönderecek kişi onu iyice havalı poşetle sorması gerek.

Pekala sadece küçük bir soru bana önerdiginiz anakart ve işlemci nedir?

Pekala sadece küçük bir soru bana önerdiginiz anakart ve işlemci nedir?

İyi bir soğutucu almayacaksanız E5450 ve ASUS P5G41T m-lx alabilirsiniz internette biraz daha araştırıp daha iy bir anakart alabilirsiniz chipset soğutucu blokları büyük diye yazdım sonradan VRM için termal yapıştırıcı ile bir blok yapıştırırsınız en azından ısı iletilir çok ısınmaz. Eğer diyorsanız iyi bir soğutucu alacağım X5460 alıp yapıştırın overclock. Sahibinden sitesinde anakart+işlemci+RAM olarak satılanlar var onlardan bakarsanız daha ucuza gelebilir modlu X5460 işlemciyi 3 ay önce 200₺gibi bir fiyat ile almıştım.
.
Şu şekilde alabilirsiniz yanında soğutucu ile birlikte geliyor 4 GB RAM var ayrıyeten 1tane daha aynı RAM alıp 8 GB yapabilirsiniz. İsterseniz 1066MHz DDR2 16 GB RAM yapabilirsiniz size kalmış. 1600MHz RAM desteği var anakartta.

Yeni konular

Geri
Yukarı