Xeon E5450 Windows 10 Kurulmama Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berrkay

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
9
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: i3-10100F, 1660 Super, 8 GB RAM.
Laptop: i7-11800H, RTX 3070, 32 GB RAM.
Monitör: ASUS VG248QG
Uzun yıllardır Windows 7 kullanmaktayım. Daha önce Windows 10 başarılı bir şekilde kurmuştum fakat tekrar yapmak istediğimde (ISO dosyası ile kurulum yapmak istediğimde Windows'un logosuna geliyor ve yüklenmiyor, bilgisayar yeniden başlıyordu) maalesef olmadı. MediaCreationTool ile "Bu bilgisayarı şimdi yükselt" seçeneğini seçtiğimde Windows indirildi fakat "Compare Exchange 128" hatasını aldım ve kurulmadı.

Ufak bir araştırma sonucu işlemcinin desteklemediği ama programlar aracılığıyla 32 bit kurulabileceğini öğrendim fakat 32 bit kurmak istemiyorum. Nasıl çözülebilir bu sorun? Windows 7 devam mı?

Çözüm
Daha önce BIOS güncellemesi yapmadım ve fb uzantılı bir dosya var. Ne yapmam gerekli?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Zor bir şey yok, kendiniz yapabilirsiniz normal BIOS güncellemesi gibi bir şey, takıldığın yerde sorabilirsin. Windows 10 kullanmanı öneririm, Windows 7 desteği bitti.

Bu şekilde.
393392

@Berrkay BIOS sürümünüz FB. Gigabyte'ın sitesinde anakartınıza ait her iki BIOS sürümünde de Windows 10 desteği yok, daha önce nasıl kurduğunuzu bilmiyorum, farklı bir bilgisayar ile karıştırıyor olabilirsiniz.

Son düzenleme:
@Berrkay BIOS sürümünüz FB sürümü her iki sürümünde Windows 10 desteği yok daha önce nasıl kurduğunuzu bilmiyorum, farklı bir bilgisayar ile karıştırıyor olabilirsiniz..
Böyle söyleyince iç karmaşaya yol açılıyordu az kalsın içimde. Windows 10 kurduğum işlemci Core 2 Duo E5400 idi. Xeon alınca RAM (2 GB kullanıyordum o zaman) yetersizliğinden Windows 7'ye geçiş yapıldı.
Modlanınca desteği geliyor mu?

@Berrkay evet modladıktan sonra geri dönüş yaparsınız.
Ekran kartı güncellemesi gibi bir olay mı BIOS güncellemesi? Daha önce yapmadım yanlış bir şey yaparım diye tedirginim biraz.
Dosyayı indirdim, şimdi ne yapmam gerek?

Son düzenleme:
@Berrkay endişelenecek bir şey yok, normal anakartınıza BIOS güncellemesi yapar gibi güncelleyeceksiniz. Takıldığınız yerde Discord'dan sorabilirsiniz.
Daha önce BIOS güncellemesi yapmadım ve fb uzantılı bir dosya var. Ne yapmam gerekli?

Çözüm
Windows 10 kurulmuştur. Sırada sürücüleri yüklemesi kaldı. Teşekkürler. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı