Xeon için modlanan anakartta E6500 işlemci kullanılır mı?

tolgatoksoy14

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşımın Pentium E6500 işlemcili sistemi var. İleride Xeon L5430 alacak ve şimdiden BIOS'u modlamak istiyor. Şu an modlasak mesela, yine de E6500'ü kullanabilir miyiz? Anakart: Pegatron IPX41-D3.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanırsın sorun olmaz.

X5460 almadan 1 ay önce modlayarak E5700 Pentium kullanmıştım.

Kullanırsın sorun olmaz.

X5460 almadan 1 ay önce modlayarak E5700 Pentium kullanmıştım.

Kardeşim bir hafta için bende Xeon bir işlemciye geçeceğim E7600 kullanıyorum şu an. Anakartı Xeon'a modlasam E7600 kullanmaya devam edebilir miyim? Bir de her Xeon işlemcinin kendine ait BIOS modumu var yoksa tek bir BIOS mod mu var?

Kardeşim bir hafta için bende Xeon bir işlemciye geçeceğim E7600 kullanıyorum şu an. Anakartı Xeon'a modlasam E7600 kullanmaya devam edebilir miyim? Bir de her Xeon işlemcinin kendine ait BIOS modumu var yoksa tek bir BIOS mod mu var?

Kullanırsın hangi Xeon işlemciyi hangi anakart ve hangi soğutucu ile kullanmayı düşünüyorsun?

G31MXP anakartım var Xeon L5430 işlemci alacağım E7600 stok soğutucu ile kullanacağım.

Stok soğutucu değil de 90₺ daha ödeyerek GAMETECH FREEZER HD2.0 AMD/INTEL RAINBOW İŞLEMCİ FANI Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe yanına bu soğutucuyu almanızı tavsiye ederim.

Garanti olsun O.C yaparsınız eğer darboğaz olursa düzgün bir soğutma sağlayabilin.

Sıvı soğutmam olmasına rağmen X5460 benim için işkenceden farksız oldu artık.

Stok soğutucu değil de 90₺ daha ödeyerek GAMETECH FREEZER HD2.0 AMD/INTEL RAINBOW İŞLEMCİ FANI Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe yanına bu soğutucuyu almanızı tavsiye ederim.

Garanti olsun O.C yaparsınız eğer darboğaz olursa düzgün bir soğutma sağlayabilin.

Sıvı soğutmam olmasına rağmen X5460 benim için işkenceden farksız oldu artık.

İlerleyen zamanlarda değiştirebilirim ancak ama O.C yapmadan rahatça kullanabilirim değil mi? 65 W TDP'li bir işlemci soğutucu 50W TDP'li bir işlemciyi soğutur diye düşünüyorum.

İlerleyen zamanlarda değiştirebilirim ancak ama O.C yapmadan rahatça kullanabilirim değil mi? 65 W TDP'li bir işlemci soğutucu 50W TDP'li bir işlemciyi soğutur diye düşünüyorum.

Kullanacağınız ekran kartı nedir?

Geri
Yukarı