Xeon için modlanan anakartta E6500 işlemci kullanılır mı?

tolgatoksoy14

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşımın Pentium E6500 işlemcili sistemi var. İleride Xeon L5430 alacak ve şimdiden BIOS'u modlamak istiyor. Şu an modlasak mesela, yine de E6500'ü kullanabilir miyiz? Anakart: Pegatron IPX41-D3.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de öyle düşünüyorum hocam. Ama tabii ki tecrübe ile teoriler farklıdır.

240mm sıvı soğutmam olmasına rağmen X5460 cinnet geçirtti bana.

Ardı ardına 8 10 tane mavi ekrandan tut ani güç kesmelerine kadar.

240mm sıvı soğutmam olmasına rağmen X5460 cinnet geçirtti bana.

Ardı ardına 8 10 tane mavi ekrandan tut ani güç kesmelerine kadar.
Sizin işlemciniz 120W TDP, L5430 ise 50W TDP ye sahip. Ayrıca 240mm sıvı soğutmaya rağmen öyle olması değişik, anakartınıza xeon mod yapmışmıydınız?

Sizin işlemciniz 120W TDP, L5430 ise 50W TDP'ye sahip. Ayrıca 240mm sıvı soğutmaya rağmen öyle olması değişik, anakartınıza Xeon mod yapmış mıydınız?

E tabii yaptım.
Bu yüzden yakında kurtulmayı düşünüyorum en kısa zamanda uygun fiyata bir işlemci alıp kalan para ile anakart ve RAM alıp Xeon lanetini kenara atacağım.

E tabii yaptım.
Bu yüzden yakında kurtulmayı düşünüyorum en kısa zamanda uygun fiyata bir işlemci alıp kalan para ile anakart ve RAM alıp Xeon lanetini kenara atacağım.
Keşke E5450 alsaydınız, sizinkinden maksimum %5-10 daha kötüdür ama çok daha kararlı ve daha az ısınır. Hatta birisi X5460 alayım mı dediğinde onun yerine E5450 al denir genellikle.

Keşke E5450 alsaydınız, sizinkinden maksimum %5-10 daha kötüdür ama çok daha kararlı ve daha az ısınır. Hatta birisi X5460 alayım mı dediğinde onun yerine E5450 al denir genellikle.

Cahillik ile alındı sonuçta normaldir. :D

Sapphire HD 5570 1 GB 128 Bit ile kullanacağım.

Bir sorun olacağını sanmıyorum. Ama bence işi sağlama alın.

Stock fan ile 75-80 derecede kullanıyordum sıvı soğutma bozuk veya macun kalitesiz işlemci canavar gibi.

Zaten sıvı soğutma hakkın rahmetine kavuştu. X5460 sıvı soğutmamı bozdu 140 derece gördüm.

1600 AF'ye geçiş yaptım. Stok soğutucu ile daha iyi değerler gördükten sonra garantiye yoladım şu anda 1.3voltaj 3.8GHz olarak kullanıyorum. Prime95 SmallFFT testinde 70 derece üstünü görmedim daha.

Macun olarak MX-4 sürülüydü.

Geri
Yukarı